Slackware otazka

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2007 | 22:23
leguan   Návštevník
Vela ludi tu odporucalo Slackware ta sa chcem spytat ci staci to ze mam 3CD (koncovky d1,d2,d3) na uplnu instalaciu systemu? akoze aj s gnomeom? je to stabilny system? Potom staci iba nabootovat z CD? instaluje sa cez prikazy jak gentoo alebo to ma kvazi instalator jak Debian? Vdakai
    • Re: Slackware otazka 05.03.2007 | 22:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      na instalaciu staci cd1. je tam akoze instalator ako v debiane, len trochu chudobnejsi.

      pre viac informacii treba prestudovat slackbook:
      http://www.slackbook.org/html/index.html
    • Re: Slackware otazka 05.03.2007 | 22:39
      :-)   Návštevník
      GNOME sa v Slackware nenachádza. Môžeš však namiesto neho použiť napr. XFCE. Inštalátor je textový (podobne ako napr. v Debiane). 3 CD stačia, myslím že na ďalších sú iba zdrojáky apod. Systém je to stabilný:-)
      • Re: Slackware otazka 05.03.2007 | 22:45
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        existuje ale projekt, ktory robi balicky gnome pre slack. ale na nazov si teraz nespominam. viac na google.
        • Re: Slackware otazka 05.03.2007 | 23:02
          lancok   Návštevník
          To akoze vobec neni gnome v Slackware? ked som cital tu slackbook tak tam sa pisalo ze je to jedna z moznosti instalacie... inak mohol by mi niekto vysvetlit toto tu: http://www.slackbook.org/html/x-window-system.html
          najma tie casti o nastavovani displeja. Mam notebook (hp nc6120) taze co za moznosti mam vybrat. max rozlisenie mam 1024*768. Inak to Xfce je na CD pritomne?
          • Re: Slackware otazka 05.03.2007 | 23:37
            :-)   Návštevník
            XCFE je oficiálnou časťou distribúcie. GNOME bolo v Slackware do verzie 10.1 (preto staršie manuály môžu obsahovať info ešte s GNOME). Na prvých 3 CD sa XFCE určite nachádza. Na DVD je toho trocha viac. Ak si nevieš nastaviť xorg.conf tak skús spustiť na tom notebooku nejake live distro (napr. Slax) v ktorom ti bude fungovať aj X a z neho si skopíruj súbor /etc/X11/xorg.conf do Slackwaru na disk.
            • Re: Slackware otazka 05.03.2007 | 23:42
              liana   Návštevník
              Moze byt aj ubuntu? myslim skopirovane z ubuntu to xorg.conf? alebo je slax lepsi bo je zalozeny na Slackware? Inak cize pri instalacii to mam preskocit alebo ako tu konfiguraciu? Dostanem sa potom do XFCE?
              • Re: Slackware otazka 06.03.2007 | 13:02
                lambordzini   Návštevník
                halo je tu niekto?
                • Re: Slackware otazka 06.03.2007 | 13:13
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ja som tu.
                  ...
                  ale teraz idem prec, dobre? tisko tu sed, mozno sa vratim ;)
                  Debian. apt-get into it…
              • Re: Slackware otazka 06.03.2007 | 19:39
                :-)   Návštevník
                kludne si to skopiruj aj z ubuntu, ale najma si pozri ako ten subor vyzera, ake su kde hodnoty v ktorych sekciach aby si si ho vedel sam naubuduce upravit
    • Re: Slackware otazka 06.03.2007 | 00:02
      qwertz   Návštevník
      slackware v CR ..CZSLUG
      slackbook ve slovenstine