nejdu vsetky www

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2007 | 10:26
Miro   Návštevník
ahojte, prosim o radu, mam suse linux 10.2 a mam problem s nacitavanim www stranok. Skype ide, niektore stranky, napriklad banky, linuxos.sk, orange.sk idu ale su aj take ktore nejdu. jednoducho napise ze neznamy hostitel www.stranka.sk (priklad). skusal som aj firewall vypnut a rozne obmedzenia bezpecnosti a stale to nejde. a este skusal som nainstalovat kodeky na prehravanie dvd a to mi tiez nejde. dakujem
    • Re: nejdu vsetky www 07.03.2007 | 10:34
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Nexes prejst na mandrivu ? :-) ale nie, problem moze byt v DNS .. skus
      # nslookup
      a potom zadaj www.stranka.sk

      mala by sa ti vratit daka info .. ak nie, zacni tu
      • Re: nejdu vsetky www 07.03.2007 | 14:08
        Miro   Návštevník
        dakujem, problem bol v DNS, este mi skus poradit ako mam nainstalovat nejake kodeky a prehravace DVD, aby mi to citalo dvdcka.
        Stava sa mi, ze najdem program pre linux a je v nejakom baliku s priponou tar.bgz, alebo take nieco, su tam shell skripty, a s tym si neviem poradit. RPM nainstalovat nie je problem, az na to, ze som stiahol programy, kodeky a DVD nie a nie ist.
        Diki
        • Re: nejdu vsetky www 07.03.2007 | 16:14
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          K tej prvej casti, lutujem, ale zatial mi slo vsetko, co som potreboval, takze nemam skusenosti, som skor NON Multimedia :-)

          K druhej:

          tar xzvf <subor>.tgz
          cd <subor>
          ./configure && make && make install ( make install ako root)

          V pripade chyby, treba zavislosti najskor doriesit pomocou RPM alebo opat hore uvedenym "scriptom"

          • Re: nejdu vsetky www 07.03.2007 | 19:42
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            ake kodeky na prehravanie dvdcok si instaloval? mne tiez nesli vsetky, originalky sa dali rozbehat az po nainstalovani libdvdcss2 balicku. Stiahni si bud z netu, alebo cez YAST. Pozor ked budes tahat z netu, aby bol balik urceny pre tvoju distribuciu a aj relase (cize ked mas suse 10.2, tak budes v googli hladat libdvdcss2 pre suse 10.2:)))
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!