hudba pocas zapinania ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2007 | 20:26
thsomash   Návštevník
Je v ubuntu mozne aby pri zapinani hrala nejaka hudba??? Ako to mozem nastavit??
    • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 20:32
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      system-predvolby-zvuk-karta sounds :)
      sudo apt-get remove windows
    • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 20:34
      --   Návštevník
      co myslis pod zapinanim? ak bootovanie tak to je logicky nezmysel. a pri spustani gnome sa to da nastavit v nastaveniach.
      • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 20:46
        thsomash   Návštevník
        ale vo windowse nieco take je
        • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 20:47
          thsomash   Návštevník
          myslim pocas bootovania
          • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 20:53
            ---   Návštevník
            linux nie je windows ,nastastie.
            K comu je dobre aby pocas bootovania hrala hudba?
          • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 20:59
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            pocas bootovania tam urcite neni ziadny zvuk, vsak su neni inicializovane ani ovladace ;)

            bootovanie si asi mylis s prihlasenim sa ;)
    • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 21:02
      WlaSaTy   Návštevník
      pokial ma pamet neklame tak ubuntu pri starte prehrava uvodnu znelku, skuste ma niekto opravit (testovane v 5ke a 6ke). ale samozrejme prehrava ju az ked sa startuje graficke rozhranie. ak by bolo potrebne prehran nejaku saradu zvukov, tak aj to je mozne. nastavt sa to da jednoducho, staci nahodit pseudo sluzbu ktora na pozadi nakopne prehravanie nejakej hudby (ogg/mp3/...) na pozadi aby to nezdrzovalo, otazne je naco to komu je.

      ale ked zabudnes repraky nastelovane na plno tak ti v noci prijdu podakovat.
      • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 21:10
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Ja by som si kupil JUKEBOX :D
        sudo apt-get remove windows
        • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 21:11
          WlaSaTy   Návštevník
          ano a ten by sa ti zapinal vzdy ked okolo baraku prejde auto.
          • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 21:17
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            ??? :)
            sudo apt-get remove windows
            • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 21:42
              WlaSaTy   Návštevník
              uz ta niekedy zobudil sused ktory si pichol vystup zo zvukovky do veze ktoru mal na plne gule?

              prave narazam na tento problem, u nas v baraku sa to obcas stane a najlepsie je to okolo stvrtej alebo piatej rano, to sa uz zaspat ani snad neoplati. a MS sa v poslednej dobe snazi pretlacit taketo obtazovanie do svojich produktov pricom argumentuje tym ze to robia macy uz od zaciatku a da sa s tym otestovat ci funguje zvukovka. ano, macy to robia, ale da sa to vypnut. robia to aj notebooky, ale to cez stenu neprejde narozdiel od stareho speakera (ak si to este niekto pameta) ktory presiel cez dvere a netusim preco by uzivatelia MS mali obtazovat svoje okolie nejakym hnusnym zvukom.

              no a panacik chce nieco podobne pekne zaviest aj do linuxu. ano, je to mozne a da sa to dosiahnut velmi jednoducho a ludia v dosahu zvukoveho smogu potvrdia ze je to velmi efektivny sposob zviditelnenia sa.
              • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 22:06
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                na rozdiel od windowsu, si takuto vlastnost mozes v linuxe vypnut/odstranit.
              • Re: hudba pocas zapinania ubuntu 07.03.2007 | 22:06
                skywaker   Návštevník
                teoreticky by sa znelka dala prehrat uz pri botovani ked zacina INIT, teda stacilo by zaviest modul cez modprobe a spustit "play znelka.wav &", ale neskusal som este.