Gentoo instalacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.03.2007 | 18:59
Papa   Návštevník
Dobry den stiahol som gentoo live a rozhodol som sa urobit simulaciu instalacie (samozrejme textovy mod). Vybral som si wizarda ale mam tento problem - vyrobil som particie (hd1 / swap 2GB a hd2 pre roota ext3). Teraz v dalsom kroku je tu vsak otazka: Choose the mountpoint from the list. Co mam vybrat pre swap a co pre roota? moznosti su napr. /, /boot, /etc, /home, /mnt ....dakujem
    • Re: Gentoo instalacia 08.03.2007 | 19:03
      Papa   Návštevník
      Este som zabudol...mam aj ext2, boot particiu
    • Re: Gentoo instalacia 08.03.2007 | 20:07
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      pre kazdu particiu treba mountpointy rozdelit takto:
      hd2 bude na / typ ext3
      hd3 bude na /boot typ ext2 (ak je hd3 mysleny pre boot)
      swap mountpoint nema, iba sa dana particia oznaci ako swap
      • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 01:27
        Nanananana   Návštevník
        Mam este otazku. Este pred emerge sync som nastavoval podla navodu make.conf. Tam som zadaval take nieco - CFLAGS="-march=pentiumpro"..ja mam pentium m ale na internete som sa docital ze pentium m je len brutalne modifikovane pentium 3 tualatin (a to bolo postavene na pentium pro). Zvolil som spravnu moznost alebo mi viete poradit inu? Ma emerge portage trvat tak dlho? uz mi to tu fici asi 5 hodin. Neurobil som s tou volbou chybu ze to ide tak pomaly. Vdaka!
        • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 14:03
          Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
          no ak sa mam priznat tak na tento krok som akosi pozabudol a tak mi tam ostalo(tusim defaultne) CFLAGS="-O2 -mtune=i686 -pipe" (na celerone M). v minulosti som pouzival flag pentium-m(ide tusim az od gcc4) ale nespozoroval som nejake zmeny vo vykone

          v kazdom pripade emerge portage je zalezitost zhruba 10-20 sekund (za predpokladu ze ide cisto len o portage a nie aj nejake zavislosti ktore dovtedy chybali)
        • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 15:45
          Avatar srigi   Používateľ
          Poeditoval si si mirrory v /etc/make.conf? Pridaj si hlavne cesky-Brno, nejaky Slovensky a nejaky madarsky/rakusky mirror.
          • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 16:56
            Lastoviciak   Návštevník
            No jasne pridaval som ale iba slovensky mirror...pomoze to ked tych mirrorov bude viac? Emerge portage je 20 sekund? sak ja som to stopol minule po 4 hodinach..je to normalne???
            • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 20:15
              Avatar srigi   Používateľ
              Jasne ze nie je, sak samotne portage je male, zatarovane urcite do 2MB. Mne dlho trvalo emerge --sync.
              • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 20:21
                Cyy   Návštevník
                Ta ja uz neviem... emerge --sync mi trvalo kratko...ale toto..je mozne ze to taha vsetky subory a kompiluje ich to? emerge portage myslim...ja to robim lebo sa mi vypise ze je dostupna novsia verzia tak napisem ten prikaz a potom sa tam vypisuju somariny ze checking, a make, make[1] make [2]... neuveritelne mnozstvo stran kodu... a v tom kode sa opakuje stale to co som zadal pri CFLAGS...
                • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 20:24
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Samotne Portage sa tusim nekompiluje, je napisane v Pythone. Instalujes zo stage3 a podla handbooku?
                  • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 20:48
                    Cyy   Návštevník
                    Hej a neviem co je to za problem...ale kvanta textu sa mi vypisuju...najprv take normalne...ze odpocitavanie 5 4 3... a potom neskor sa zacnu pisat tie bludy...fakt neviem co s tym
                    • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 21:03
                      Cyy   Návštevník
                      Prepac instalujem stage3 podla handbooku
    • Re: Gentoo instalacia 08.03.2007 | 21:47
      Nananana   Návštevník
      Zdravim akurat instalujem gentoo a prave mi prebieha instalacia novej verzie portage taze pisem iba z linksu. To to ma trvat tak dlho? :))) nudaaa
      • Re: Gentoo instalacia 08.03.2007 | 22:23
        WlaSaTy   Návštevník
        este chvilku, zapni si zatial tetris.
        • Re: Gentoo instalacia 08.03.2007 | 22:45
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          zaujimalo by ma ci je mozne prerusit instalaciu gentoo a neskor v nej pokracovat. teda skoncit jeden krok, vypnut komp a neskor pokracovat dalsimi krokmi kedze ta instalacia je casovo narocna.
          Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: Gentoo instalacia 08.03.2007 | 22:59
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            ano, dakedy som to tak robil, v noci kompilacia, rano prerusenie, a znova v noci pokracovanie
          • Re: Gentoo instalacia 08.03.2007 | 22:59
            Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
            ano je to mozne. samozrejme je blbost to prerusovat niekde uprostred kompilacie nejakeho 40MB zdrojaku. ale inak (neviem ako to je v gui) v konzolovom sposobe instalacie je mozne v ktoromkolvek kroku prerusit a neskor pokracovat (s tym ze potom bootnes z livecd, mountnes particie, chroot atd...)
            • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 01:13
              Avatar srigi   Používateľ
              Lepsie je neprerusovat, ale robit instalaciu z inej nainstalovanej distribucie. Ja som takto robil v Archu, nebol ziadny problem, lebo ak je vseobecne zname Linux dosahuje omnoho vyssie hodnoty up-time, takze nie je dovod vobec vypinat PC kludne aj tyzden-dva.
              • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 13:59
                Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
                ale je dovod - ked mas j.......o brata ktoremu vadi ze pocitac "huci" tak som mohol v noci kompilovat tak kysle uhorky ;)
                • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 15:43
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Hmm, skoda, ja uz komp prakticky nevypinam, + uvazujem o 24/7 serevri.
                • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 15:45
                  WlaSaTy   Návštevník
                  tak si v pondelok rano privstan a nehaj to cez den bezat. pokial nemas pretaktovany pocitac tak nevyhorite.
                • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 17:02
                  Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                  presne na toto myslim. osobne by mi stacilo skompilovat vsetko na jednu supu v textovom rezime, ale niesom jediny user na pc a aj ostatni riesia svoje veci, tak potrebujem vypnut komp (cez noc) a potrebujem funkcny graficky rezim keby niekto nieco surne potreboval.
                  ako sa odlisuje instalacia z uz nainstalovanaj distribucie (momentalne mam ubuntu 6.10)?
                  Everything is proceeding as I have foreseen.
                  • Re: Gentoo instalacia 09.03.2007 | 20:19
                    Avatar srigi   Používateľ
                    ako sa odlisuje instalacia z uz nainstalovanaj distribucie (momentalne mam ubuntu 6.10)?

                    Prave tym, ze mas k dispozicii svoje zname prostredie v grafickom rezime, mas tam net, mp3, mozes si pustit film a pod. Preto je to lepsie robit z HDD distribucie ako z live-cd. Samotna instalacia sa vobec nelisi, normalne si pomontujes disky (nezabudnut na /dev a /proc) a chrootnes sa do inst. addr. Ziadna zmena.