Gentoo kvescn

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.03.2007 | 13:04
Lastoviciak   Návštevník
Som sa dal na gentoo vcera som skusal instalovat ale ta som dol do CFLAGS ze pentiumpro taze to nacisto ficalo: reste a odznova. Dnes rano o druhej som tam dal ine parametre (-pentium-m -pipe -O2 a este daco) a po 4 hodinach to este furt behalo...to to ma trvat tak dlho?? aj sa mi zdalo ze to stalo na jednom mieste das 10 minut ta som dal zas restart..ma to tak byt? Instalujem na notebook taze disky su kus pomalsie. Dikes-mikes ludia
    • Re: Gentoo kvescn 09.03.2007 | 15:41
      WlaSaTy   Návštevník
      ty si dobry, rychlost kompilacie sa odvija od fyzickeho vykonu cpu a aj od vyrovnavacej pamete na HDD (cache a aj jej velkost) a tak isto aj od cache na procesore.

      vzhladom na to ze si pouzil pentiumpro (586 s mmx) tak typujem ze mas procesor okolo 150Mhz, to sa este nacakas ....
      • Re: Gentoo kvescn 09.03.2007 | 16:35
        Lastoviciak   Návštevník
        Neee ale ta to persi raz ale teraz uz som dal parameter -pentium m...procak je 1,86 ghz, ramka 1gb...iba tak orientacne dajaky cas...pomeee
        • Re: Gentoo kvescn 09.03.2007 | 16:37
          Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
          2 tyzdne na to aby si mohol robit zakladne ukony v X
          • Re: Gentoo kvescn 09.03.2007 | 16:52
            Lastoviciak   Návštevník
            Coooo??? pri instalacii zo stage3???...to treba kompilovat vsetko?? aj X server aj KDE?
            • Re: Gentoo kvescn 09.03.2007 | 16:55
              WlaSaTy   Návštevník
              robi si srandu, dva tyzdne by to trvalo na stroji pod 200MHz

              ale ked chces gentoo zo zdrojakov, tak budes kompilovat secko pokial nepouzijes predkompilovane baliky. gentoo je vyznacne tym, ze si vsetko optimalizuje samo pre seba ale to ta asi nezaujima kedze davas mierne neoptimalne parametre pre kompiler. skus sa pozriet na gentoo wiki do dokumentu safe c flags.
              • Re: Gentoo kvescn 09.03.2007 | 17:07
                Lastoviciak   Návštevník
                Nooo ono zatial to chcem rozbehat na stage3 ale potom hadam by som pretrpel aj stage1 instalaciu ale zatial vystacim s tym len to emerge portage ma hneva ze to tak trva...momentalne som tam hodil kubuntu a dnes vecer sa opat pustim do gentooa...len najprv musim zistit co robim zle ze to tak trva...
                • Re: Gentoo kvescn 09.03.2007 | 17:11
                  Lastoviciak   Návštevník
                  Diki za tu wiki stranku ale otazka - ako zistim ake mam gcc pri instalacii?
                  • Re: Gentoo kvescn 09.03.2007 | 17:49
                    WlaSaTy   Návštevník
                    typnem si, gcc --version
                  • Re: Gentoo kvescn 10.03.2007 | 01:39
                    --   Návštevník
                    pytas sa tu uplne zbytocne otazky. prosim prestuduj si _poriadne_ dokumentaciu a skus to robit viackrat/roznymi sposobmi... po mesiaci prides na to kde bola chyba a zapamatas si to do konca zivota. kazda informacia nieco stoji :-)
                    • Re: Gentoo kvescn 10.03.2007 | 02:04
                      Cyy   Návštevník
                      Bars nemudruj, dokumentaciu som precital celu 5 raz a vzdy v tom istom bode sa deje ta ista vec, skusal som rozne variacie, obmienat to...dokumentaciu som cital pozorne...nemyslim si ze sa pytam zbytocne otazky...pytam sa to s cim si neviem rady a ked mi nemas co rozumne povedat tak to radsej prehltni... ja nie som v tomto smere expert a toto forum je tu na to aby sa tu ludia mohli pytat veci.
                      • Re: Gentoo kvescn 10.03.2007 | 10:15
                        --   Návštevník
                        a co teda ma znamenat tato otazka: "Diki za tu wiki stranku ale otazka - ako zistim ake mam gcc pri instalacii?" hovori ti nieco prikaz man?
    • Re: Gentoo kvescn 10.03.2007 | 10:26
      --   Návštevník
      kedze optimaliziaciu nezadavas prave idealne: skusal si instalaciu aj bez zadavania akychkolvek parametrov do CFLAGS cize s predvolenym nastavenim?