Jabber?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.03.2007 | 21:01
Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
Zaujímalo by ma, ako to je s tým Jabberom. Viem, že funguje aj ICQ transport, ale ako ma budú vidieť iní používatelia ICQ? Dostanem nejakú adresu ako e-mail a ICQáci pri pridávaní môjho účtu do svojich kontaktov zadajú len tú moju adresu? Ja si ich budem môcť normálne pridať do kontaktov? Chcel by som totiž prejsť na Jabber, ale nechcem, aby som potom bol nedostupný pre známych, ktorí majú ICQ (t.j. všetci :P ).
    • Re: Jabber? 09.03.2007 | 21:17
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      jabber server poskytuje transport takym sposobom, ze vlastne ma vlastneho klienta a tebe teda staci len klient na jabber (ale ostatni ti pisu na tvoje ICQ cislo). ak mas gaim, tak do toho urcite nechod.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Jabber? 09.03.2007 | 21:19
        --   Návštevník
        ja jabber odporucam klienta psi (http://psi-im.org/) - existuje pre linux aj pre windows :-) nie je prioblem ho doinstalovat ak ho este nemas
      • Re: Jabber? 09.03.2007 | 22:34
        Elven   Návštevník
        tak mam ICQ a Jabber v gaime a nevidim problem...
        • Re: Jabber? 09.03.2007 | 22:37
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ak sa zmeni icq protokol tak budes muset menit/upgradnut klienta (to par dni potrva kym vyjde zaplata). icq transportom sa o nic nemusis starat. zmeny sa udeju na strane servera.
          • Re: Jabber? 09.03.2007 | 23:05
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            este som take nic nezazil, ale aj tak sa radsej spolahnem na svoje riesenie nez na nejaky jabber server
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Jabber? 09.03.2007 | 23:08
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              ako myslis, ale nieco take tu bolo asi pol roku dozadu. aj ked sa na icq nespolieham, icq transport mam len kvoli par ludom ktory ...
              • Re: Jabber? 09.03.2007 | 23:11
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ja som pred pol rokom nemal ziadne problemy (gaim 2)
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Jabber? 09.03.2007 | 23:17
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  tak si nemal, ale icq protokol bol meneny, mozno aj viac 6 mesiacov do zadu. ale ked si nemal problemy, nie je co riesit...
                  • Re: Jabber? 09.03.2007 | 23:22
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    tusim pred par mesiacmi bol nejaky nuteny upgrade icq klienta... ale to tiez islo mimo mna, neviem ci sa to tykalo protokolu ;)
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Jabber? 09.03.2007 | 23:26
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      tak to bolo viac ako 6 mesiac, protokol bol meneny ;)

                      http://www.inet.sk/clanok/3139/icq-vcera-zmenil-protokol
    • Re: Jabber? 09.03.2007 | 21:17
      --   Návštevník
      ini pouzivatelia icq si ani nevsimnu ze mas jabber - ich sa to nijako nedotkne icq-aci si budu do kontaktov stale zadavat ten nezmyselny ciselny identifikator a stale ta budu vidiet tak ako doteraz pod tvojim starym icq identifikatorom a jabberisti si do kontaktov daju tvoju lahko zapamatovatelnu e-mail like adresu :-)
      cim skor na jabber prejdes tym lepsie pre teba

      http://www.jabbim.sk/ - zaujimave funkcie okrem icq transportu su napr. jabber disk, rss transport, tv programy...
      • Re: Jabber? 09.03.2007 | 21:44
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Takže stačí len to, aby som si vytvoril konto na Jabbere a nejako ho pridal do programu, ktorý používam? Ako to vlastne funguje? Budem mať súčasne aj Jabber, aj ICQ, či to len pri tej registrácii do Jabberu zadám svoje ICQ číslo a oni mi k tomu dajú jabberovskú adresu?
        • Re: Jabber? 09.03.2007 | 21:55
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          vsetko mas vysvetlene na jabbim.cz
          • Re: Jabber? 10.03.2007 | 00:16
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            respektýva na jabbim.sk :-)

            Tiež som prešiel pred cca 3 mesiacmi na jabber - a je to super. PSI je fakt dobrý a jabberdisk používam stále.
            Na jabbim.sk je aj wiki manuál ako sa zaregistrovať a nastaviť klijenta aby všetko fungovalo...

            tomolc
            tomolc
            • Re: Jabber? 10.03.2007 | 00:34
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              jabbim.sk a jabbim.cz je to iste :)
        • Re: Jabber? 10.03.2007 | 00:08
          --   Návštevník
          spustis psi a v nom si vytvoris konto na jabbim.sk serveri. potom sa prihlasis v psi na to konto, kliknes pravym tlacidlom na nazov konta a vyberies akcie -> prehliadnutie sluzieb. tam vyberies napr. icq.jabber.cz - kliknes nanho pravym tlacidlom a vyberies registrovat. zadas svoje icq cislo do kolonky uzivatelske meno a heslo. potom potvrdis pridanie icq medzi kontakty a zobrazia sa tio vsetky tvoje icq kontakty (ak nie tak si ich pridaj - maju pre teba tvar z icq cislom: 434644674@icq.jabber.cz - po pridani a potvrdeni ich mozes premenovat - odporucam chvilu pockat kym sa potvrdia). a mozes jabberovat :-) odteraz sa ti staci prihlasit na jabber - icq transport sa prihlasi automaticky sam bez tvojho zasahu :-)
          viac info: http://www.jabbim.sk/
          • Re: Jabber? 10.03.2007 | 00:18
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            ešte rped pridaním ICQ kontaktou si v PSI nastav automatické potvrdzovanie autorizácii - aby si nemusel všetky tvoje kontakty ručne autorizovať. Potom si to zase vypni....

            tomolc
            tomolc