Linux pre A9RP

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.03.2007 | 01:46
sam12   Návštevník
Ahoj, poradite mi ake distro si mam nainstalovat na ASUS A9RP na kotrom by sa mi prehravali mp3-ky a DVDcka. Nebolo by este naskodu keby tam islo wifi a xgl.
    • Re: Linux pre A9RP 10.03.2007 | 01:57
      Cyy   Návštevník
      No tak som si prezrel tu specifikaciu toho notebooka, mp3 a DVD nie su problem...na vacsine distribuciach ich normalne neprehras koli licencii, staci vsak nainstalovak kodeky a fsetko fici.... Nemam ani predstavu aku znacku ma wifi karta v tom NB ale myslim ze by nemal byt problem. Problem moze robit to Xgl kedze mas Ati kartu a Ati a linux sa bars nemusia...ale staci prehladat fora (strejda google) a najdes navody ako zfunkcnit ovladace... inak v pohode :D
      • Re: Linux pre A9RP 10.03.2007 | 09:12
        sam12   Návštevník
        diky, no stav je taky ze som skusal nainstalovat ubuntu, mandriva, opensuse, ale prave mandrivu, ktora mi na desktope podporovala prehravanie medii, sa mi nepodarilo nainstalovat... zblbnuty obraz a neda sa nastavit normalne... asi nepodporuje Ati Xpress 200
        do opensuse 10.1 sa mi podarilo nainstalovat kodeky pre mp3 ale dvdcka to neberie... skusal som aj subor libdvdcss2-1.2.9-0.pm.1.nosrc.rpm, ale nic mi nepomohol... to xgl je druhorade, nie je to pre mna ay tak podstatne... ked mi viete napisat ako aplikovat ten kodek libdvdcss2 tak to bude OK....
        • Re: Linux pre A9RP 12.03.2007 | 09:39
          sam12   Návštevník
          Nopisem znovu lebo som si nasiel systém "pre seba"... :)
          Je ňou Mandriva One 2007 Free je tam openoffice2, evolution, prehrava vsetky multimédiá len tam nie je podpora Ati xpress 200 pre 3d desktop... nie je to sice podmienka, ale ked mate napad ako to rozbehat...
          • Re: Linux pre A9RP 12.03.2007 | 16:11
            Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
            cafko, mno ja mam tento notebook a som spokojny s LinuxMint 2.2 Bianca, je to Live distro s moznostou instalacie na HDD. uz ma vsetko zakomponovane na prehravanie mp3, avi, a inych drobnosti, distro je postavene na Ubuntu. mal som aj ja Ubuntu ale presiel som na LinuxMint skus si to stiahnut a nainstalovat, je to fakt dobra distribucia