MSI NX7300GT

Sekcia: Hardware a Drivery 12.03.2007 | 19:50
Avatar vlad Mandriva  Používateľ
Chcel by som sa spytat, ci uz mal niekedy niekto problemy s instalaciou grafickej karty s cipom nVidia... Totiz, mal som som donedavna NX6600, ktora chodila perfektne s Mandrivou 2007 (32/64). Kupil som si ale MSI NX7300GT a Linux hlasi: Modul: Neznamy... :-/ Instalacia prebehne v poriadku, ale nie celkom v poriadku... SuSE mi vyhlasi, ze je to karta MSI, ale ja SuSE nechcem... Pomozte, ak viete...
Dik.
;-)
    • Re: MSI NX7300GT 15.03.2007 | 21:52
      ----   Návštevník
      PCI-E?
      No s týmto som bojoval niekoľko týždňov
      Kernel?
      Na 64 bit som ju nedostal, ale aj na to som už prišiel
      Hláška je "takpovediac v poriadku" i teraz mám modul neznámy
      Ani inštalnutím ovládača sa to nezmení, ale bude fungovať

      Mandriva Ti v HW vypíše že je to 7300GT, DISPLAY_VGA?
      • Re: MSI NX7300GT 16.03.2007 | 01:37
        Avatar vlad Mandriva  Používateľ
        Ano... Myslim, ze v MSI si dali zalezat na tom, aby sa ich karty spravali tak, ako sa spravaju pod OS Linux... Mojej drahej som kupil WinXP a tam ta karta chodi bezchybne... Pod Linux-om ale nie... Skusal som aj v "xorg.conf" manualne zmenit ovladac z "nvidia" na "nv", ako sa to robilo kedysi na Mandrake-u, ale nic... Potom mi dokonca X-ko nenabehlo... Tiez furt fungujem s "neznamym modulom", ale Linux-u je to akosi jedno a mne zacne byt asi tiez... :-( Cital som uz 5 000 prispevkov na forach a nikto nevie, ako na tu kartu... Predosla Nvidia bola od ASUS-u a Mandriva po nainstalovani ovladacov vypisala Modul: ASUS a boli sme obaja nadmieru spokojni... Bola to 6600-ka... Este skusim a ak sa mi to podari, tak dam vediet...
        Dakujem za zaujiem... ;-)
        PS: Ja som na Linux-e (s par prestavkami) uz viac, ako 6 rokov a aj tak sa takto vzpiera... ;-) Had je to!!! :-D
    • Re: MSI NX7300GT 18.03.2007 | 01:25
      Avatar vlad Mandriva  Používateľ
      Uz som to vyriesil... ;-) Mandrivu treba nainstalovat v rezime VESA a Linux by si mal po instalacii zavadzaca nainstalovat sam od seba nvidia-cky kernel... ;-)
      Takto mi to aspon slape pri ATI EAX1600PRO...
      Treba skusit!!!
      Cakam na reakciu...
      Drzim prsty...