Ako sa dostať do program files

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.03.2007 | 21:58
Avatar skuo   Používateľ
Pokúšal som sa cez wine spustiť programy nainšalované vo Win v program files ale neviem sa do tohto adresára dostať kvôli medzere v názve, neviete poradiť?
    • Re: Ako sa dostať do program files 15.03.2007 | 22:07
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      Program\ Files
      • Re: Ako sa dostať do program files 16.03.2007 | 00:49
        --   Návštevník
        pripadne si urob link ln -s "Program Files" ProgramFiles a pristupuj k tomu cez ten link; alebo to uzavri do uvodzoviek
        • Re: Ako sa dostať do program files 16.03.2007 | 16:06
          WlaSaTy   Návštevník
          nechcem byt hnusny, ale odkedy zvladaju suborove systemy od microsoftu technologiu linkov? ak si dobre pametam oni si radsej zobrali technologiu zvanu shortcut/zastupca ktora stoji s prepacenim za ....

          ale na druhu stranu som uz videl implementacie ktore emulovali symbolicky link cez shortcut :-) a v neposlednom rade si moze clovek urobit ten link u seba v domovskom adresari, otazkou bude vsak ako sa s tym vysporiada standardna konfiguracia wine/cedega.
          • Re: Ako sa dostať do program files 16.03.2007 | 17:08
            Avatar srigi   Používateľ
            Sak ten symlink spravis na *nix file-systeme. Takto som ja robil instalaciu Quake3a (tak ako to doporucuje README). Mas napr. D:\games\q3a\baseq3 a v Linuxe si spravis symlink na addr baseq3 a nemusis mat potom na disku 2x to iste.

            Ale je pravda, mne moznost robit symlinky v NTFS strasne chyba, nemoze si stiahnute torrenty presunut kam treba, ked kcem seedovat.
            • Re: Ako sa dostať do program files 16.03.2007 | 17:37
              WlaSaTy   Návštevník
              v tom pripade to funguje excelentne :-)

              az na to ze standardna instalacia Q3A mala problemy s velkymi/malymi pismenami ale to je v tomto ponimani OT i ked sa podobne tvarila aj instalacia Q2. heretic2/hexec2 som neskusal.
          • Re: Ako sa dostať do program files 16.03.2007 | 18:51
            --   Návštevník
            nikde nehovorim ze to musi robit tymto sposobom. len som poskytol info ze existuje aj takato moznost - niekedy to velmi dobre pomoze vyriesit dany problem. ak bude robit konfiguracia problemy tak do escapuje pomocou uvodzoviek alebo spatneho lomitka. v tom je caro a velke plus unix-like systemov ze veci sa daju robit roznymi sposobmi.

            suhlasim ze absencia linkov na ntfs/fat nedostatkom tychto filesystemov a podla mna je to z praktickeho hladiska pre mna jeden z najvacsich nedostatkov produktov firmy microsoft vobec. keby mali symbolicke linky a nie otvaranie tzv. "shortcutov" (podla mna by sa mali volat "longcuty") cez windows explorer tak by sa mnoho operacii vo windowse dalo robit ovela elegantnejsie ale to uz je na inu diskusiu... v tomto aspekte sa windows na linux este asi velmi, velmi dlho nebude chytat.