ICQ v Linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.03.2007 | 18:51
RandoMMeR   Návštevník
caffte linuxaci

funguje ICQ v linuxe?(MDk) a
myslim normalne ICQ 5 alebo dajaka napodobenina ale cem si pisat so svojimi kontaktmi taze aspon neco co uploadne alebo nacita moje kontakty

diqes za responsy

RR
    • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 18:56
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      pouzi funkciu hladat a odpoved pride ...
      • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 18:59
        RandoMMeR   Návštevník
        2eMDi
        myslis ze som nehladal?
        nasiel som daco v linux a multimedia ale neviem ci to vie zobrat moje kontakty z ICQ konta. mal som MDK asi pred rokom robil som v tom asi 50hodin, ale nespominam si zeby sa dali preniest moje kontakty.
        da sa to?

        RR
        • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 19:16
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          LaM...ehm RandoMMeR, kontakty su ulozene na ICQ serveri
          Debian. apt-get into it…
          • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 20:48
            RandoMMeR   Návštevník
            nehovor mi lama, bo kamos na kontakty na HDD...
            a btw. kontakty si mozes ukladat aj na HDD ked ces
            • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 21:07
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              pre mna si ich ukladaj aj pod vankus. je mi to jedno
              Debian. apt-get into it…
          • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 00:55
            Avatar nardew debian  Používateľ
            tak ako kde
    • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 19:18
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      icq sa tu dost casto rozoberalo
    • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 19:38
      --   Návštevník
      http://www.jabbim.sk/
      tam si vyhladaj informacie o icq transporte a ako klienta ti odporucam psi, info najdes na tej stranke
      • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 20:19
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Veď už aj po základnej inštalácii KDE (aspoň v kubuntu o tom viem...) je k dispozícii Kopete. Tam normálne napíšeš tvoje ICQ číslo a heslo a ono Ťa to pripojí (budeš tam mať samozrejme aj všetky kontakty).
        • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 21:08
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          folks ... dik ... prave preto som mu napisal, co som mu napisal ...
          • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 21:47
            Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
            neviem ja by som si v živote nedal kontakty na hdd )ved to by som pri najbližsom teste s mojim pc asi nemal ani jeden kontakt :D načo hldit disk ked mame nato vzdialeny server. ako najlepsi variant je kopete a na posielanie akurat využivam gaim nič viac..
            • Re: ICQ v Linuxe 19.03.2007 | 21:54
              --   Návštevník
              najlepsie je pouzivat otvorene a moderne technologie (ked uz chceme icq tak aspon icq transport v jabberi) a nepouzivat zastarale a tajne vyvijane a neustale menene technologie nejakej firmy (=icq) (dobre je aj precitat si terms of use pre icq a zamysliet sa ci s nimi na 100% suhlasime)
              • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 13:47
                stando   Návštevník
                v com konkretne je icq zastarale?
                ps: teraz som si nie isty, ale neporusuje aj transport v jabberi "terms of user"?
                • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 20:00
                  --   Návštevník
                  o zastaralosti: umoznuje icq komunikovat s inymi sietami (napr. s yahoo, msn, jabberom, aim...)? jabber to dokaze bez problemov :-))) a to som uviedol iba jeden z mnozstva vyhod jabberu

                  ak terms of user neporusuju klienty ako je trillian alebo miranda tak ich neporusuje ani icq transport v jabberi - ten transport je v podstate o tom ze icq klienta nemas na svojom pocitaci ale nachadza sa na jabber serveri a on sa namiesto teba pripoji na tvoje icq konto :-) (jabber nie je icq server a ani nerobi nic s icq datami iba funguje ako remote icq klient :-) ak dojde k zmene icq protokolu tak ty sa vobec nemusis starat o upgrade icq klienta pretoze sa o to postara jabber server.
                  ale uz samotne tvoje pochybnosti o tom ci niektory kliento neporusuje terms of use znamena ze s licencnymi úpodmienkami icq nieco nie je v poriadku. s jabberom pochybnosti o poruisovani licencie apod nemozu nastat lebo je vydany a vyvijany pod gpl :-)
    • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 00:55
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ano, bez problemov
      • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 06:01
        Avatar Mato Slax Live :)  Používateľ
        diq, to som cel pocut, mozete to zavriet
        diqes
        Som este lama ... ale ucim sa :)
        • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 12:41
          Berti-ke   Návštevník
          Tak Kopete, alebo Gaim....ja jednoznačne dávam prednosť Gaim....krajšia grafika atd....Pri oboch programoch si môžeš natiahnuť aj MSN, ICQ, IRC, a asi 5dalsich chatovacich programov....A tak más pod jedným programom vsetkých uzivatelov zo vsetkých programov...A neboj aj rozlisne oznacených aby si vedel ktorý je z MSN, ktorý z ICQ atd...takze Gaim Internet Messenger
          • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 13:08
            Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
            a ked chces pre konzolu tak micq alebo centericq, ale to asi nehladas :))
            Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
            • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 14:18
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              co mas proti textovemu gaimu?
              Debian. apt-get into it…
              • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 18:16
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Súhlas, konzolový Centericq je spoľahlivejší ako starší Gaim 1.5 a dokonca má niektoré funkcie navyše, napríklad správa "blacklistu" kontaktov.
              • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 18:23
                Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                Mňa by zaujímalo, ako to je s ICQ v Linuxe, čo sa týka tých spam správ. Vo Windowse je to niekedy dosť veľký problém...
                • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 18:28
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  akych spam sprav? o nicom neviem. ale ked je to od inych userov, tak tomu zabranis len blokovanim...
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 19:36
                    Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                    No myslím tie také správy, ktoré takmer bežne chodia vo Winoch, napr. príde správa alebo nejaká požiadavka pre pridanie do kontaktov od nejakého bota....a je tam text, no, že keď si ho/ju pridáš do kontaktov, tak neoľutuješ a pod. :P Ale keď si sa s tým nestretol...tak asi to v Linuxe až také hrozné nie je.
                    • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 20:03
                      --   Návštevník
                      linux nie je windows! cize zabudni na sprostosti ako su spamy, virusy, spyware... jednoducho sa na nich vykasli - vobec ta nemusia zaujimat, nech sa s nimi trapia pouzivatelia windows :-)
                    • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 20:54
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      podla toho co pises su to legitimne ICQ spravy a zbavis sa ich len opustenim ICQ
                      Debian. apt-get into it…
                    • Re: ICQ v Linuxe 11.04.2007 | 20:11
                      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                      Napriklad program Licq ma problem s tym, ze nevie blokovat, ked spamboti posielaju spravu s nevyziadanym obsahom ako Autorisation request. Predpokladam, ze aj ostatni klienti. Ak by sa to blokovalo, tak by zase neslo vobec autorizovat. Da sa to samozrejme alternativne riesit automatickou otazkou, na ktoru spambot samozrejme neodpovie spravne, ale to ma tiez iste nedostatky. Takze Linux, ci iny operacny system (TM), je to problem icq protokolu.
                      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
          • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 19:09
            Avatar Mato Slax Live :)  Používateľ
            a neni gaim v gnome?
            pretoze ja by som cel bud MDK abo kubuntu
            ale newem, daju sa veci z gnome dat do KDE a naopak?
            newem, v linuxoch som este lama :)
            Som este lama ... ale ucim sa :)
            • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 20:07
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Da sa to :)
              sudo apt-get remove windows
            • Re: ICQ v Linuxe 20.03.2007 | 21:13
              Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
              jj...Gnomovské veci sa dajú nainštalovať do KDE (funguje to aj naopak). Keď budeš inštalovať nejaký program, automaticky sa stiahnu aj knižnice (aj tie z iného grafického prostredia), ktoré ten program potrebuje.
              • Re: ICQ v Linuxe 11.04.2007 | 13:25
                jabuko   Návštevník
                A prečo nepoužívate implementované programy v inštalácii? Napr. v KUBUNTU je aplikácia KOPETE a obsahuje všetky známe instant messengery
    • Re: ICQ v Linuxe 15.04.2007 | 20:18
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      mno kamosi...ja som mal tiez takuto otazku...je az priliz vela odpovedi...programy ako napr: Licq-daju sa posielt aj SMS a pouzivam ho, alebo nieco take ako Gaim, Kopete,SIM-im...len treba nakonfigurovat na ICQ server, zadat cislo, heslo(pripadne nic) a frcite...:-)
      • Re: ICQ v Linuxe 15.04.2007 | 20:29
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        tiez som bol volakedy zaciatocnikom, a viem presne co potrebuju vediet zaciatocnici...potrebuju VIDIET ako sa to konfiguruje...lebo ked im niekto povie prikaz na to ako a co ma robit tak to nepochopia...by bolo fajn, keby sme odpovede mohli davat s obrazkami =)
      • Re: ICQ v Linuxe 15.04.2007 | 22:07
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Má Licq aj podporu avatarov (myslím pri písaní správy, nie v kontakt-liste)?
        • Re: ICQ v Linuxe 15.04.2007 | 23:44
          kingston   Návštevník
          ano ma
        • Re: ICQ v Linuxe 16.04.2007 | 12:56
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          ano ma...ale mne sa na nom nepacia 2 veci: neukazuje foto uzivatela,s ktorym si pises = ani tvoje a druha vec je: na liste sa ti ukazuje len ako polozka, nie ako beziaci program:(
        • Re: ICQ v Linuxe 16.04.2007 | 16:05
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          No tak to potom zrejme nebude to pravé pre mňa....viac sa mi totiž páči, keď ukazuje avatar užívateľa, s ktorým si píšem...