Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2007 | 11:43
Avatar Martin FC6  Používateľ
ahojte
nedá sa mi prihlásiť do Ubuntu 6.10. Systém pride normalne po GDM, zadam meno a heslo a tu stojim.
Nejde prihlasit ani ako root a ked chcem prepnut do konzoly tak mi cely obraz rozbije a nevidim nic.
Sedenie sa zapina Xgl, ale doteraz v pohode islo. Ziadne zasahy som nerobil, len obycajny restart.
Grafika je ATI.

Diky za pomoc
www.fedora.cz www.apple.cz
    • Re: Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10 20.03.2007 | 11:51
      m0d0r   Návštevník
      typnem na full disk, pokial sa nerobili ziadne zasahy.
      • Re: Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10 23.03.2007 | 14:24
        Avatar Martin FC6  Používateľ
        co to znm ? vies mi poradit nejake riesenie ? skusal som uz aj zmazat sedenie a nic :-(

        jednoducho sa neviem prihlasit. Zadam meno a heslo a zastane. KEd dam crtl+alt+backspace tak ma nahodi opät na GDM.
        Terminal nejde prepnut, rozhadze grafiku.

        Naozaj niekto nevie ???
        prihlasujem sa do prostredia Xgl, mam nahodeneho Beryla
        www.fedora.cz www.apple.cz
        • Re: Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10 23.03.2007 | 16:06
          WlaSaTy   Návštevník
          no jednoducho sa prihlasis do single user rezimu alebo nabootujes z nejakeho livecd, pripojis si disky a odmazes nepotrebne veci.

          mimochodom, crtl+alt+backspace zrusi X-windows ale to bude v zapeti nakopnute naspet pomocou (gnome) display managera. a to ze sa ti grafika v (ehm) textovom rezime rozhadze po prepnuti z 3d poukazuje na to ze sa ti bije ovladac na kartu s vesa framebufferom. to je tak, ked chces mat graficky teplomer pocas startu a closed source ovladace, tak to obcas aj takto dopadne. holt, vyrobca si dal zalezat.
          • Re: Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10 23.03.2007 | 16:51
            Avatar Martin FC6  Používateľ
            este ked mozem - ktore nepotrebne veci ? lebo niektore veci zo sedenia som uz s knopixom zmazal...
            aj tak sa to nerozbehlo ....
            www.fedora.cz www.apple.cz
            • Re: Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10 23.03.2007 | 17:35
              WlaSaTy   Návštevník
              aha, a kolko ti to ukazalo volneho miesta?

              inac netusim co povazujes za potrebne veci, preplneny disk zvykne nastat najcastejsie pri kompilacii zdrojakov (najme pre gentoo ktore nemas a keby sa ta to tykalo tak to uz spomenies) alebo pri stahovani veci z internetu. ci uz nejake torrenty alebo apt cache s *.deb balikmi ktore mas niekde na disku.

              ps.: torrenty su peklo, ak si to neprestavis ze by sa alokovalo miesto raz a v plnej miere, tak budes mat tieto problemy neustale.
              • Re: Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10 23.03.2007 | 17:47
                Ykso   Návštevník
                miesta tam je v pohode, 20gb a druha particia 10 gb, ale torrenty netaham ani nejake extra velke baliky, nepomohlo nic uz som to skusal aj vytvorenim noveho uctu, proste nic...reinstall sakra
                • Re: Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10 23.03.2007 | 18:03
                  WlaSaTy   Návštevník
                  no, pre cloveka ktory nepostrehne vo vyraze volne miesto slovo volne je jedinou cestou vyriesenia problemu reinstalacia.

                  takze ak sa ti nechce pozriet kolko mas volneho miesta (a ci je to sposobene tym), tak reinstaluj.
                  • Re: Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10 23.03.2007 | 18:12
                    Ykso   Návštevník
                    volne som postrehol... je dost volneho na 20 gb particii 4-5 gb pre chod systemu ?
                    • Re: Nedá sa prihásiť do Ubuntu 6.10 23.03.2007 | 19:09
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ano, je to dost. otazkou je kolko mas na particii kde je adresar /var/log kam sa zapisuju informacie o prihlasenych ludoch. az teraz som postrehol ze mas dva disky, na jednom mas 5Gb volneho. nepises ako ich mas pripojene, aku chybu to hodi ked predas jadru parametre vga=normal single popripade namiesto single pouzijes init=/bin/sh.