Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2007 | 17:48
Berti-ke   Návštevník
Chcem si stiahnut RPM balíky..No moznost na ubuntu tam nieje....Mam ubunu 6.10.....Na ktorý Linux si mám tahat balíky aby mi fachčili pod Ubuntum???
http://rpm.pbone.net/
    • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 20.03.2007 | 17:53
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ubuntu nepouziva rpm baliky, pouziva deb balicky. pouzi repozitare pre ubuntu.
    • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 20.03.2007 | 18:40
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      pouzi repozitare co mas v sources.list alebo stiahni rpm a pomocou alienu z neho sprav .deb
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 20.03.2007 | 20:24
        --   Návštevník
        ak nemas nainstalovany alien tak si ho ninstaluj napriklad prikazom sudo aptitude install alien potom ked si stiahnes nejaky .rpm balik tak ho mozes skonvertovat na .deb balik prikazom sudo alien balik.rpm
        • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 20.03.2007 | 20:44
          Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
          sudo alien --to-deb balik.rpm
          
          • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 20.03.2007 | 20:49
            --   Návštevník
            myslim ze ked si na debianovskej distribucii tak tam pri prevode do formatu .deb netreba zadavat ziadne parametre lebo prevod do formatu .deb je predvolene spravanie alienu. ale ked tam dame aj ten parameter --to-deb tak to nezaskodi :-)
            • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 20.03.2007 | 21:55
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              hadam by sme najprv mali vediet aky program chce instalovat a poradit mu ci je v repozitaroch ubuntu. a nie vselijake nefektivne metody prevodu rpm na deb.
              • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 00:52
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Úplne s tebou súhlasím, miesto spôsobov inštalácie *.deb balíkov sa tu hneď rieši, ako konvertovať balíky. A ešte nech niekto tvrdí že to je spoľahlivé riešenie. Však použijem repozitáre a mám veget.
                • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 03:11
                  --   Návštevník
                  ved hned v prvom komentari je spomenute ze treba najprv pozriet do repozitarov. ale ak nejaky balik nenajde v repozitaroch (napr. chce uplne najnovsiu verziu apod.) tak moze vyskusat konvertovat z .rpm - nikde som nepisal ze konverzia je 100% spolahliva lebo spolahliva nemusi byt. konverziu treba pouzit iba ak neexistuje nativny .deb balik.
                  • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 03:14
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    ak neni nativny deb balik, tak by som radsej pouzil kompilaciu zo zdrojakov + checkinstall.
                  • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 09:33
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Čo sa hneď rozčuľuješ a fuluješ písmo? Oči mi už neslúžia ako majú, som prehliadol prvé komentáre. Chcel som len poukázať na to, že konvertovanie rpmiek na deb balíky s Alienom nie je výhra. Mám to samozrejme odskúšané, keď o tom píšem.
                    • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 15:20
                      dEvil   Návštevník
                      Ja sa len čudujem,že pánovi Berti-ke odpovedáte na takú otázku.Ja som v živote do fóra otázku nepoložil,lebo som vedel,že môj problém sa už určite niekde riešil,tak som hľadal a našiel.Takéto otázky sú obyčajná drzosť,že sa mi to chce vôbec písať...
                      • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 16:06
                        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                        Ty tu písať nemusíš...Je síce pravda, že sa dá o tomto nájsť na nete info, ale netreba hneď každého nováčika odbiť, že už sa to riešilo a pod. Niekto totiž nedokáže ani poriadne hľadať, resp. nájsť to, čo potrebuje alebo možno ani nemá čas ;) ,a preto sa radšej spýta. No a niekedy sú to aj banálne veci...
                        • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 16:21
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                          A nováčik samozrejme nevie, čo má hľadať :-)
                          • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 19:47
                            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                            Takisto niektorí nevedia ani KDE to majú hladať :D ...ale treba byt trpezlivy a ustretovi voci novacikom! Ved kazdej z nas niekedy zacinal :)
                            • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 19:50
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              ale len to urcitej miery...
                    • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 21:46
                      --   Návštevník
                      ja sa nerozculujem :-) ale pisat po kazdej vete smajlika aby som dokazal ze sa nerozculujem sa mi niekedy jednoducho nechce :-)))

                      to zvyraznenie tucnym pismom nebolo urcene tebe (ved kazdy moze obcas nieco prehliadnut :-), len som to zvyraznil aby si to povodny zadavatel otazky vsimol ak nahodou prehliadol prvu odpoved, lebo viac odpovedi v predchadzajucich reakciach sa tykalo alienu ako repozitarov :-) :-) :-)
    • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 09:22
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Na Ubuntu radsej nic volne nestahuj a nainstaluj si to cez Synaptic Package Manager v menu System -> Administration.
    • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 21.03.2007 | 11:11
      Avatar titanik mint  Používateľ
      http://www.linuxos.sk/index.php?show=KnowledgeBase_show_entry&id=3
    • Re: Ubuntu je Redfox, Mandrake alebo co 22.03.2007 | 07:30
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      slovensky manual na ubuntu - http://ubuntu.kayle.sk
      :-)))