zvukovka

Sekcia: Hardware a Drivery 22.03.2007 | 00:03
pikolo   Návštevník
Ahojte jednoducha otazka no premna spanielska dedina. Na maticnej doske mi onemela (kaput) zvukova karta musim kupit novu externu no lenze pouzivam linux Ubuntu chcel by som ci mi neporadite aku kupit aby som snou nemal problemy v linuxe prosim pozrite sa na tento web http://www.axdata.sk/xls/karty.htm ktora by bola znich vhodna mne by stacila aj ta najlacnejsia. VDAKA, VDAKA, VDAKA.
    • Re: zvukovka 22.03.2007 | 00:21
      ---   Návštevník
      nevieme vkladat odkazy?
      a href=''
      medzi tie dve ciarky (apostrofy:-) treba vlozit adresu odkazu
      • Re: zvukovka 22.03.2007 | 00:22
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Ľudia, čo HTML nikdy nevideli to nikdy nepochopia. Chcelo by to niečo blbuvzdornejšie ;)
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: zvukovka 22.03.2007 | 00:27
          ---   Návštevník
          alebo aby standartne boli tie apostrofy dalej od seba a netvarili sa ako jedny uvodzovky
          • Re: zvukovka 22.03.2007 | 00:50
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            resp. tam dat 2 normalne uvodzovky.
    • Re: zvukovka 22.03.2007 | 00:43
      pikolo   Návštevník
    • Re: zvukovka 23.03.2007 | 13:29
      WlaSaTy   Návštevník
      ahoj,
      nejako mi nejde do hlavy co povazujes za externu zvukovku. Myslis tym zvukovku do PCMCIA/CardBus (pre notebooky), externu USB/FireWire alebo internu do PCI?

      Zavisi od toho kolko kanalov pozadujes a aku kvalitu ma mat. Typnem si ze ti staci postarsia SB Live (emu10k1) z bazaru za par korun ktoru pichnes do PCI slotu kedze mas s najvecsiou pravdepodobnostou desktop (o notebooku by si sa uz zmienil). Podporena je perfektne a zvuk ma vcelku dobry, tak isto aj ostatne vlastnosti su vcelku postacujuce za tu cenu (cca 300-500Sk podla odvahy bazaru).
      • Re: zvukovka 25.03.2007 | 16:46
        pikolo   Návštevník
        WlaSaTy diki za radu. Ja nepotrebujem nic zvlasne len aby mi isiel zvuk a podporoval ju (zvukovku) dobre linux. Mam desktop. Chcel by som internu do PC. Takze ta karta sa vola SB Live (emu10k1)?
        • Re: zvukovka 25.03.2007 | 17:10
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          tu SB Live (emu10k1) mam v bedni a nemam s nou problem.
          Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: zvukovka 25.03.2007 | 18:04
          WlaSaTy   Návštevník
          vola sa: SB Live! (ano, aj s vykricniokm) a najvecsi intergovany obvod na nej je zvukovy procesor emu10k1 (predchodca audigy).

          u mna isla perfektne, teda na beznu pracu. na editacie zial nemam vodne chladenie takze predstava hlucnosti mi vykuzli usmev na perach rovnako aj predstava niecoho ineho ako sterea.
          • Re: zvukovka 25.03.2007 | 20:01
            ----   Návštevník
            Len nech si nekúpi SB Live! 4+1, pretože to v dnešných /tak 2 roky dozadu/ PCI slotoch nepôjde. /Nikdy nevieš čoho sa kto chce zbaviť a toto by už nemalo byť aspoň 2roky/
            Ak môžem poradiť-doplniť, tak SB Live! Digital, alebo SB Live! AC3. Mám s nimi výborné skúsenosti.
            A prečo iba stereo?? Ono to krásne ide podľa popisu 5+1
            /V Xine podotýkam/
            • Re: zvukovka 25.03.2007 | 20:32
              WlaSaTy   Návštevník
              :pretože to v dnešných /tak 2 roky dozadu/ PCI slotoch nepôjde.

              no, zaručná lehota je dobra vec, najme ak sa clovek dohodne ze si ten stroj donesie k nim na vyskúšanie hw kompatibility.

              mimochodom, prečo nie 5+1? pri bežnom hluku produkovanom pri práci pc sa neoplatí rozmýšľať o kvalitnejšej aparatúre, v tomto sa môj názor odlišuje od názoru väčšiny mojich známych. na upozorňovanie mi stačí mono speaker na zvukovke, pri ľahkej práci rozumnejšie slúchadlá a na prehrávanie mám iné strojčeky.
              • Re: zvukovka 25.03.2007 | 20:39
                ----   Návštevník
                Ano pravdu máš.
                Trošku som to prešvihol, pretože občas robím strih videa, takže doma pracujem.
                • Re: zvukovka 25.03.2007 | 22:03
                  pikolo   Návštevník
                  A ztychto nema nikto skusenosti? lebo predsa nova je nova ako z bazaru a tu viem ze ich maju pojdem a kupim a nemusim nijak inak zhanat. http://www.axdata.sk/xls/karty.htm
                  • Re: zvukovka 25.03.2007 | 22:24
                    WlaSaTy   Návštevník
                    samozrejme, vsetci radi nakupujeme v tej firme, najme my z inych regionov slovenska.
                    http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/zvukove-karty
                    • Re: zvukovka 26.03.2007 | 00:08
                      pikolo   Návštevník
                      Nie nechcem tu robit reklamu na obchod aj viem ze ste z roznych kutov slovenska ja len tak podla nazvov tych kariet. A preto sa pytam lebo uz taku mam podobnu skusenost z grafickou kartov (mneje to jedno aka by mala byt v mojom PC) rozhodoval som sa sam medzi Invidia a Ati ja som kupil Ati a to teraz vsade citam ze ati pre linux niesu najvhodnejsie viac su podporovane Inviada. Tak preto som sa rozhodal ze ak budem nieco kupovat tak sa lepsie opytam ako sam na slepo nieco kupim. Ja sa donich vodec nevyznam.