vzorce v Openoffice

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.03.2007 | 23:37
karol   Návštevník
Chcel som v Openoffice v editori vzorcov vytvoriť p s dolným indexom A a horný index mal byť 0 a vedľa nuly * . Keď som to zapísal takto p_{A}^{0*} vyhodil chybu, asi tomu nerozumel. On si asi myslí, že tá hviezdička je symbol násobenia. Nie vždy. Má to symbolizovať tlak čistej zložky A nad kvapalinou pri danej teplote. Viem, že vo Worde to utilitka na tvorbu vzorcov dokáže. Nemám bohužiaľ Word, dúfal som, že Openoffice dokáže aspoň to, čo Word, ale asi sa mýlim. Je možné ho nejak oklamať, aby tam tú hviezdičku dal ? Prečo akokoľvek analyzuje zadávané znaky ? Pokiaľ predsa tie znaky neznamenajú nejaký príkaz, mal by ich brať ako obyčajné znaky, je len moja vec, či budem mať vo vzorci hoci aj paragraf, alebo dolár.
Za radu skúsenejších ďakujem.
    • Re: vzorce v Openoffice 22.03.2007 | 23:56
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ale no, trosku samostatnosti. toto si si mohol aj vygooglit. staci ked to das do uvodzoviek "*"

      kedysi som to uspesne pouzival ale teraz som (takmer uplne) spokojny s abiwordom a LaTeX vzorcami. tie nemaju chybu (pokial teda nepotrebujes diakritiku vo vzorcoch, epsilon a mozno par dalsich znakov). ako bonus je renderovanie krasnym a na matematiku bezkonkurencnym Computer Modern fontom
      Debian. apt-get into it…
      • Re: vzorce v Openoffice 23.03.2007 | 07:37
        karol   Návštevník
        Dik moc, na guglenie som moc casu nemal, musel som pracovat. A znaky ako epsilon samozrejme tiež potrebujem. Veľmi si mi pomohol.
        • Re: vzorce v Openoffice 23.03.2007 | 12:36
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          nie ako epsilon, ale len epsilon
          Debian. apt-get into it…