Tlaciaren canon mp600 na ubuntu 6.06 pokracovanie

Sekcia: Hardware a Drivery 23.03.2007 | 17:21
Avatar elanius   Používateľ
Tak sa mi podarilo stiahnut .rpm ovladace ktore boli treba, potom som stiahol aliena a skonvertoval ich na .deb a nainstaloval. Potom som sa snazil pridat novu tlaciaren, tie drivery nove su uz v ponuke, ale ked ich chcem nainstalovat, setup chce po mne daky .ppd file. newiem ako dalej, myslel som ze tie ovladace uz budu naninstalovane. Ako dalej. Dik
    • Re: Tlaciaren canon mp600 na ubuntu 6.06 pokracovanie 23.03.2007 | 19:20
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, odkial si stahoval tie ovladace, aka je ich verzia, co je to za tlaciaren. tieto informacie su momentalne doverne zname iba tebe a nikomu inemu.

      ale k veci, PPD je definicny subor ktory definuje vlastnosti tlaciarne. pocet zasobnikov, farbu, velkost papiera, plocha ktora sa da potlacit, ... a vecsinou sa distribuuje s ovladacmi. smola bola ze si pouzil rpm v distribucii pouzivajucej deb takze ti to nemusel najst system, skusil si ten balik rozbalit napriklad v midnight commanderi a vyextrahovat prislusny subor?
      • Re: Tlaciaren canon mp600 na ubuntu 6.06 pokracovanie 24.03.2007 | 01:15
        Avatar elanius   Používateľ
        ovladace som stiahol z ftp://download.canon.jp/pub/driver/bj/linux/cnijfilter-common-2.60-1.i386.rpm a z
        ftp://download.canon.jp/pub/driver/bj/linux/cnijfilter-ip4200-2.60-1.i386.rpm
        riadil som sa podla tychto instrukcii :

        then use synaptic to download alien (or use sudo apt-get install alien)

        then when that is finished open up a terminal enter:
        cd Desktop (or where you did download the files..)
        sudo alien cnijfilter-common-2.60-1.i386.rpm
        and
        sudo alien cnijfilter-ip4200-2.60-1.i386.rpm

        now you have converted those files over to deb packages.

        Now enter:
        sudo dpkg -i cnijfilter-*

        Now you have installed those drivers needed to use the printer.


        Vsetko prebehlo dobre, subory som zkonvertoval a v ponuke sa mi uz objavili aj novo nainstalovane ovladace pre iP4200. Potom som postupoval nasledovne administration>printing>add new printer , tam som zvolil moju detekovanu canon mp600. Pri pokuse instalovat ovladac som bol poziadany o vlozenie ppd filu. Mozno to ani netreba, mozno su uz nainstalovane. Ked by som pokracoval dalej v setupe tlaciarne tak sa dostanem k tomu ze mam vlozit jej location a decription. Tiez newiem ako mam zadat jej location. Zatial dikyy
        • Re: Tlaciaren canon mp600 na ubuntu 6.06 pokracovanie 24.03.2007 | 02:47
          Avatar elanius   Používateľ
          No tak som to cele uz pochopil ale nikam som sa aj tak nedostal. Mam uz nainstalovany aj .ppd file . canonip4200.ppd , vsetko prebehlo ok. tlaciaren vsak stale netlaci aj ked tlacenie detekuje ikonkou printing ale po chvili sa tlaciaren da paused a nic sa nevytlaci.
          • Re: Tlaciaren canon mp600 na ubuntu 6.06 pokracovanie 25.03.2007 | 17:59
            WlaSaTy   Návštevník
            chyba by mala byt popisana v logu tlacoveho systemu. logy su v /var/log.