pomoc s notebookom

Sekcia: Hardware a Drivery 24.03.2007 | 15:33
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Na narodeniny ( 20.10 ) by som mal dostat notebook. Chcel by som mamu ukecat, nech mi ho kupi teraz ze nebudem nic cely rok chciet atd, kedze som nasiel celkom lacny s dobrymi parametrami. Co si o nom myslitE?
http://www.pcexpert.sk/notebooky/acer-aspire-3692nwlmi-lxafl0c035
Popripade, vedeli by ste mi nejaky doporucit? Do 22 000(cca), RAM 512 MB a CPU minimalne 1.7GhZ.
A nech mi na tom pobezi ubuntu!!! :)
PS: myslite ze ju ukecam? Ona si doteraz mysli ze notebook lacny stoji 30-35000.
Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: pomoc s notebookom 24.03.2007 | 15:35
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Nasiel som este jeden,
      http://www.pcexpert.sk/notebooky/acer-aspire-3103nwlmi-lx-abk0c-059
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: pomoc s notebookom 24.03.2007 | 15:50
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Boze, stale ma napada viac veci ktore tu chcem povedat.. :D
        hlavne nech je ten notebook lacny, tie dva ktore som tu dal su celkom super a su lacne, podla mna... A z druhej ruky kupit nemozme nic... Nepotrebujem nejaky extra vykonny notebook, na domace pouzivanie.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: pomoc s notebookom 24.03.2007 | 15:56
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ten z linku sa zvykne dodavat aj s nainstalovanym linuxom, takze by tam malo bezat vsetko.

      PS: infantilne veci ti asi nik nebude riesit
      • Re: pomoc s notebookom 24.03.2007 | 16:16
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        nj... a prvy alebo druhy link?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: pomoc s notebookom 24.03.2007 | 18:16
          1234567890   Návštevník
          a teraz vazne...porovnaj to s asusom s nvidiackou grafikou, 1GB RAM, 120GB HDD cena bez os (freedos) s dph cca 24 litrov....
          • Re: pomoc s notebookom 24.03.2007 | 18:41
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            http://www.pcexpert.sk/notebooky/asus-a6rp-a112
            ak si myslel tento, je fakt super... mas pravdu, radsej o 2 mesiace neskor, ako slaby o 2 mesiace skor.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: pomoc s notebookom 24.03.2007 | 18:45
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              teraz som si vsimol ze ten mal ATI.. tu je ten spravny predpokladam
              http://www.pcexpert.sk/notebooky/asus-f3m-ap012 :D
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: pomoc s notebookom 26.03.2007 | 00:47
                1234567890   Návštevník
                acer by som nekupoval mal som ich v praci niekolko stoja za... Asusy...na vsetkych modeloch, co som mal no problem (ubuntu a derivaty bezproblemu, myslim, ze na jednom akurat nesiel modem...ale to ma netrapi)...
    • Re: pomoc s notebookom 26.03.2007 | 00:14
      Bilko   Návštevník
      Ahoj, predam Ti cisto noveho Asusa s AMD turionom, napis mailovu adresu, poslem Ti presne parametre.
      zabaleny, v krabici s dokumentaciou a samozrejme zaruka 2 roky. Normalne stoji okolo 25000, ja ho dam za 22000, ale lutovat urcite nebudes.
      • Re: pomoc s notebookom 26.03.2007 | 15:24
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        sorry ,ale mama chce kupit az na jesen :(
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: pomoc s notebookom 26.03.2007 | 21:19
        martinko   Návštevník
        orthoo@centrum.sk heh posli mi parametre mozno kupim ak ma este zaruku
    • Re: pomoc s notebookom 27.03.2007 | 19:05
      Avatar Mato Slax Live :)  Používateľ
      a co hovorite na NBku HP?
      bezi tam secko co ma?
      ako ide wifi?
      kto ma skusenosti, plz napiste
      lebo ja budem v juli tiez kupovat notebook, pravdepodobne HP ( pentium 2ghz,2gb ram, 160 hdd ) a cem vediet ci mi tam bude fachat linux
      diq
      Som este lama ... ale ucim sa :)
    • Re: pomoc s notebookom 28.03.2007 | 10:52
      Avatar mvrana2   Používateľ
      Chlapci, neviem prečo ste vsetci do ntb.... je to mobilné riešenie a ak ho nepotrebujes na mobilnú prácu (u klienta, v "prírode", vo vlaku ...), tak sa na dobrú pracovnú stanicu nechytá... živím sa programovaním (pod win) už 10 rokov a zatenčas som mal asi 5 ntb (compac, toshiba , acer ...) a najlepsi bol acer sapire 1700 (nemal nijaké nobilné komponenty - všetko klasické - 17"" ale vazil 7,5 kg a na baterie siel tak 45 min)... teraz mám aj ja ntb acer aspire 9303 - le popri tom mám namakanú prac.stanicu s 4G ram, 2x19 LCD a všetok vyvoj robim aj tak na nej, ntb mám len na "nutné opravy" v teréne ....
      Ak to nie je nevyhnuté doporučujem klasický PC a za tie peniaze (22 000) už poskladáš riadne delo (samozrejme nie z obchodu .....)
      • Re: pomoc s notebookom 29.03.2007 | 18:42
        Avatar Mato Slax Live :)  Používateľ
        no vola sa to aj setrenie elektriny
        kolko ti zeru tie 2x LCD? a ten pc?
        lebo nb zere 50x menej ako tvoj pc. vykon je sice nizzsi, ale daju sa kupit poriadne dela nbky, a setris prud
        dakde na pocitace.sme.sk je clanok o tom.
        Som este lama ... ale ucim sa :)
        • Re: pomoc s notebookom 30.03.2007 | 06:50
          Avatar mvrana2   Používateľ
          - napis znacku "delta" ntb - kupin - vies hodina mojej práce je dosť drahá a tak sa ta elektina "stratí" (aj kydy som sa tyzden len hral ..:) ), tie 2 LCD proste potrebujem .... inak sa to dá prirovnať k autám - ak chces rýchly sportový model a si ho kúpiš , ale nebudeš jazdiť lebo má velkú spotrebu benzínu ?? ntb-kov som mal viacero (ziadne lacné vypredaje) a vykon nebol nikdy zrovnateľný (max. tak 70% a to som optymista)