SAM 2007

Sekcia: Ostatné 26.03.2007 | 01:18
Haerdal   Návštevník
Chcel som ho vyskusat mno ani mi ho nenacita. Zle napalene alebo slaby PC ?
    • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 12:46
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      to prve
      • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 15:47
        Haerdal   Návštevník
        skusal som to po niekolkorat napalit vo viacerych programoch a vzdy sa mi s tym stane to iste.takze fakt neviem.
        • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 15:48
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          a napaloval si to ako iso obraz?
          • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 15:49
            Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
            skor by som povedal ze to ISO je blbe. Uz sa mi stalo ze stiahnute CD nefungovalo lebo bolo blbe ISO.
            "IB, thy name is homework." -- IB
            • Re: SAM 2007 20.04.2007 | 23:19
              Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
              Mne to nešlo nabootovať, keď som mal pripojený adsl usb modem. Keď som ho pri štarte odpojil, SAM nabehol bez problémov. Tiež som si myslel, že je chyba v CD.
    • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 16:48
      ---   Návštevník
      opytam sa takto ,skontroloval si md5 sucet?
      Palil si to ako iso image?
      Mas nastavene startovanie z CD , ak je to starsi pocitac zvlada tuto funkciu? (pomoze univerzalna startovacia disketa-tento problem ma dost ludi so suse linuxom aj na novych pocitacoch).
      Je ta mechanika vycistena.
      Ako startuju ine distra z CD-cka (aj napr. windows-to sa pytam len kvoli overeniu:-)).
      Mam SAM 2007 (presiel som z ubuntu a neda sa to v rychlosti systemu ani porovnat, ma to menej balikov ,ale ta rychlost vynahradi tento mensi nedostatok)
      • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 16:58
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Keď ste spomínali tú disketu.....zišla by sa mi tiež taká disketa, ktorou by som bootoval Linux. Čo by ste mi poradili? Spúšťacia disketa vytvorená v systéme mi nefunguje...(skúšal som aj GAG, Smart..., ale neúspešne)
        • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 17:14
          ---   Návštevník
          ta disketa je zo slackware a funguje ako bootovacia pre CD. (dufam ze nehovorim o tom istom ,co si uz vyskusal) http://ftp.linux.cz/pub/linux/slackware/slackware-current/isolinux/sbootmgr/

          sbootmgr.dsk

          This nifty little tool allows selecting various devices to boot from a menu, and even allows booting a CD-ROM in machines where the BIOS doesn't support it (or it's supposed to support it, but it just doesn't work).
          • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 17:43
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            :( Minule som to už skúšal (je ten Smart Boot Manager). Pro voľbe partície, z ktorej má nabootovať tam bola aj partícia s Linuxom, ale nenabootovalo ho...ale možno to skúsim znova, keď sa mi bude chcieť (hoci pochybujem, že to pôjde).
            • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 17:47
              Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
              Niekde som totiž čítal, že je to dobrý boot loader (alebo proste nejaká nadstavba pre boot loader...), preto som ho skúšal aj pre bootovanie z HDD.
              • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 21:10
                Haerdal   Návštevník
                pocitac mam celkom este zachovaly 1,5 roka , napaloval som to ako iso.a ine veci mi v pohode ide takto bootovat
                • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 21:15
                  ---   Návštevník
                  a ten kontrolny sucet sedi?
                  skus pouzit kvalitnejsie media ,staci RW ,aby si ich neznicil vela
                  • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 21:24
                    Haerdal   Návštevník
                    aky kontrolny sucet ???? to je aj pri iso ?? a prejdem na RW bo uz 10 cd padlo za vlast a chlast
                    • Re: SAM 2007 26.03.2007 | 21:31
                      ---   Návštevník
                      tam kde si to stahoval ,je maly subor s md5 suctom
                      na overenie vo windowse sa da pouzit napr. md5summer
                      • Re: SAM 2007 29.03.2007 | 19:46
                        Elven   Návštevník
                        hehe dik hodi sa mi do manualu :)
      • Re: SAM 2007 29.03.2007 | 03:55
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        Ja som tiez nahodil SAM 2007 koli udajnej rychlosti a..... zo zaciatku uplne super, ale teraz (asi po tyzdni) ... nieze by isiel pomaly, ale dost casto sa stava, ze system dlhsiu dobu nereaguje... napr. ked bezalo vlc tak bol z toho pekne vyburany.... pouzivam aj openSuSE 10.2, v podstate odkedy vysiel a tam problem zo stabilotou nemam... tiez mi openSUSE bezi stabilnejsie ako bezalo Ubuntu-to mi snad ani tyzden nevydrzalo...
        ale tento SAM vyzera celkom ok, sedi mi viac ako Ubuntu....len sa mi zda trochu nedotiahnuty....
        • Re: SAM 2007 29.03.2007 | 13:14
          ---   Návštevník
          mozno je to tym ze finalny SAM vznikol z testovacej verzie PCLinuxOS a nie az z finalnej ,ktora este ani nevysla.
          Aj ja som zavesil ubuntu na klinec a hladal som nieco zivsie a rychlejsie ,zatial SAM splna ocakavania.

          • Re: SAM 2007 29.03.2007 | 13:53
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Ja tiež rozmýšľam, že vyskúšam SAM Linux. A chcel by som vedieť, čo bude treba spraviť po inštalácii. Bude treba niečo nastavovať? Ten Beryl pôjde hneď po inštalácii? A ináč návody pre PCLinuxOS sú približne rovnake ako pre ten SAM?
            • Re: SAM 2007 29.03.2007 | 14:05
              ---   Návštevník
              beryl pojde aj na liveCD.
              Ja som akurat upravoval trochu fstab ,lebo to standartne nezvladalo diakritiku na win diskoch , a firewall cez control centrum (snad je aj funkcny) . Sietovu kartu to nastavilo pri prvom starte. Takze s internetom ziaden problem.
              Na mojej Radeon 9600 trva dlho kym nabehne prihlasenie do systemu , 3D ide ,ale zrejme je tam nejaky zadrhel.
              Neviem o ziadnom navode pre PClinuxos ,tak neviem ,ale PCLinuxOS vychadza z mandrivy ,takze aj tam sa da cerpat. Ma to ovladacie centrum a tam sa nastavuje vacsina.
            • Re: SAM 2007 29.03.2007 | 16:12
              Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
              Ja som bol normalne prekvapeny, co vsetko uz ta instalacia z LiveCD obsahuje. Tu asi vidno zamer, s akym bol SAM robeny-pre uplne beznych, linuxovo-neskusenych uzivatelov...
              Obsahuje v sebe vsetky potrebne kodeky, tusim tam je hned aj Mplayer, atd....

              Ak mas graf. kartu nVidia, tak budes musiet doinstalovat nVidia ovladac - ale to nie je cez Synaptic vobec ziadny problem...

              Vyzera vazne fajn, skoda ze si nedali trosku viac prace s nim a nedotiahli ho uplne do "dokonalosti"..
              • Re: SAM 2007 29.03.2007 | 19:41
                Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                mozebyt problem s nacitanim pri starte kvoli grafickej karte ?? mam geforce 6600 agp
                • Re: SAM 2007 29.03.2007 | 20:57
                  Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                  Nie takyto problem by nemal byt... SAM, a vlastne vsetky ostatne distribucie, by mal uz obsahovat opensource ovladac na gr. karty nVidia, takze by ti nic nemalo branit nastartovat a pohodlne pracovat..

                  Tento ovladac ale nepodporuje 3D akceleraciu, takze nebudes moct zapnut Beryl/Compiz a uzivat si tak vsetky tie skvele efekty a 3D desktop... K tomu potrebujes nainstalovat original ovladac od nVidie...

                  • Re: SAM 2007 31.03.2007 | 00:41
                    Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                    pri bootovani live cd mi to napisalo take dacio ze Unable to mount loop filesystem. Co to k certu je ?? To uz je jasne ze je to zle stiahnute alebo napalene co ??
                  • Re: SAM 2007 02.04.2007 | 14:31
                    Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                    Mám menší problémik s live SAMom. Keď dám ukončiť alebo reštartovať PC z liveCD SAM Linuxu, tak sa ukončuje, vysunie CD, ale potom PC nevypne a ani nereštartuje (síce tam píše, že keď CD vyberiem, mám stlačiť Enter, ale nezaberá to). Musím použiť iba tvrdý reset...
                    • Re: SAM 2007 02.04.2007 | 14:47
                      ---   Návštevník
                      mne to robi tiez , zrejme nejaky bug.
                      • Re: SAM 2007 05.04.2007 | 17:30
                        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                        Mne to robilo tiez, tusim pomohlo ked som dal CTRL+ALT+DEL
        • Re: SAM 2007 29.03.2007 | 21:53
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          Pre tých, ktorí by si najprv chceli pozrieť recenziu na SAM Linux 2007 v češtine, tak nachádza sa tu
          • Re: SAM 2007 15.04.2007 | 12:27
            Palo   Návštevník
            vsetko je super ale nejde mi to nainstalovat, ked zvolim moznost pouzit cely disk, tak ma to vrati s tym, ze musim reboot od table of partitions, zkusal som to i tam, ale furt to iste. Zkusal som na to 2 disky a su v poriadku. Neviem co mam robit
            • Re: SAM 2007 15.04.2007 | 12:56
              Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
              Skusal si aj rozdelit disk pomocou fdisku a tak ho nainstalovat? Proste urobit to manualne a potom uz iba zvolit body pripojenia pri instalacii.
              Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
              • Re: SAM 2007 15.04.2007 | 13:09
                Palo   Návštevník
                Nie. Mozes mi prosim ta popisat, ako to mam urobit? Som zaciatocnik a ani neviem co je fdisk. Keby si mi to nejak bodovo popisal-dik. Tie pripojne body musia byt swap a ext3? Ked som to zkusal urobit tak mi to furt nahadzovalo, ze mi chyba root partition. Disk mam prisposobeny ako master, ale ma oznacenie sdb. Musi to byt sda? Asi mi to urobi ten fdisk ale neviem ako na to
                • Re: SAM 2007 15.04.2007 | 17:49
                  Palo   Návštevník
                  jasne ze fdisk je formatovanie, zkusil som to formatovat priamo v tej instalacii SAM, ale asi to neslo...
                  • Re: SAM 2007 15.04.2007 | 17:53
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    fdisk je na rozdelovanie disku, nie na formatovanie
                    • Re: SAM 2007 15.04.2007 | 18:20
                      Palo   Návštevník
                      Je to ta tabulka ktoru zvolime na rucne upravenie oblasti? Tak tam som zkusal vsetko, vytvorit oddiely home, swap,...a furt to neslo. V niektorych pripadoch sa instalacia rozbehla ale zastavila sa zhruba v tristvrtke. Proste to samo zmizlo a neoznamilo nic
                      • Re: SAM 2007 15.04.2007 | 18:48
                        ---   Návštevník
                        vyber z ponuky pri instalacii "custom disk partitioning" , potom tam uvidis particie ,ktore su na tom disku.
                        Ak je tam dostatok volneho miesta vytvor z neho novu particiu ext3 a pripojny bod / (lomitko), velkost 8-10GB (pripadne viac ak treba)

                        (ak nie je ,zmaz particiu(e) co tam su aby si ziskal prazdne miesto ) ,potom vytvor dalsiu particiu ako swap ,velkost cca 1-1.5x velkost RAM.

                        Takze ak mas napr.512MB RAM tak vytvor taky isty swap disk. Ak mas viac RAM ,tak swap staci mensi a naopak. A pokracuj v instalacii.
                        • Re: SAM 2007 24.04.2007 | 21:53
                          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
                          mne zas nenastartuje. zastavi pri mountovani loopfs ci take daco. pritom mam 512MB ram... potom ma hodi do konzoly (myslim ze single mod)
                          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk