Ubuntu Ultimate Gamers Edition

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.03.2007 | 14:42
myky   Návštevník
caute neviete skada by som pohol pozhanat toto distro:
Ubuntu Ultimate Gamers Edition]
nasiel som len na to torrenty a to by trvalo dlho inak ak bude dobra cena rad zaplatim
    • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 26.03.2007 | 14:56
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      hned prvy odkaz v googli
    • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 26.03.2007 | 15:34
      Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
      Povies mi preco by torrent trval dlho a mirrorom nie? :)
      "IB, thy name is homework." -- IB
      • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 26.03.2007 | 18:12
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        lebo torrent ma akcelerovane tahanie...a jeden hlavny zdroj. Cize ak su na torrente napojeni iba napr.2 ludia, tak to nie je nic moc...ale ak z jedneho torrentu tahaju dajme tomu 36 ludia, tak si data medzi sebou posielaju/vymienaju a tim sa torrent stava rychlejsim! Co sa pri 2 uzivateloch neda povedat...
        • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 26.03.2007 | 21:49
          Avatar srigi   Používateľ
          nj, pozeram, ze na ISOHUNT-e to ma 94 seederov a 77 lecherov. Mne by to slo full-speed.
          • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 26.03.2007 | 22:45
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            inac, rychlost este aj zavisi od tvojho nastavenia...ci je dobre nastavene pripojenie a hlavne portovanie ;) ...ak je to dobre nastavane tak to taha perfektne. Ja som bojuzial 2x za NAT-kom tak mne to osobne ide maximalne 9 Kb/s :D
            • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 26.03.2007 | 23:13
              Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
              A co takto otvorit si nejaky port? :) ja som tiez za NAT a taham aj 300KB/s ked boh da :D (kolko je to Kb/s sa mi pocitat nechce :P )
              "IB, thy name is homework." -- IB
              • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 00:58
                Avatar srigi   Používateľ
                2 Tommy >> pozor pri torrentoch nie je ziadny primarny zdroj (asi si myslel na tracker). Torrent technologia bola od zaciatku vymyslena tak aby bola maximalne decentralizovana, co sa ale moc nepodarilo, lebo kazdy klient je zavisly na konektivite ku trackeru (ked je tracker off-line, mozu si ist klienti fukat).

                BTW ak ste za tym NATom, skuste nabootovat do WinXP (no flame PLS) a vyskusajte µTorrent a zapnite si kodovanie prenosu a DHT. Iba skuste ci tu rychlost nepopozeniete vyssie.
                • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 13:59
                  uid0   Návštevník
                  > Torrent technologia bola od zaciatku vymyslena tak aby bola maximalne decentralizovana, co sa ale moc nepodarilo

                  torrent bol spraveny tak ako bol vymysleny, cize sa mu to podarilo. to ako to vidis ty na tom nic nemeni...
                  • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 16:29
                    Avatar srigi   Používateľ
                    jj, ale myslim ze sa stale pracuje na vyvoji "protokolu" (technologie), ktora bude komplet decentralizovana. cca nieco ako pokracovatel torrentu, tusim ze na tom pracuje aj tvorca BitTorrentu.

                    BTW nechysta sa nejaky torrent Linux?
                    • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 16:43
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      > jj, ale myslim ze sa stale pracuje na vyvoji "protokolu" (technologie), ktora bude komplet decentralizovana.

                      <ironia>no tak to bude vazne ojedinely a revolucny projekt</ironia> http://en.wikipedia.org/wiki/GNUnet

                      > BTW nechysta sa nejaky torrent Linux?

                      ako prosim? som si isty, ze si nejaky linux mozes stiahnut aj cez torrent
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 00:26
                        Avatar srigi   Používateľ
                        >> BTW nechysta sa nejaky torrent Linux?
                        > ako prosim? som si isty, ze si nejaky linux mozes stiahnut aj cez torrent

                        Mno na Abicku sa viedli diskusie ci bude niekedy distro, ktore by bolo riesene komplet cez torrent. Nieco ako ked zadas apt-get update a pojde to cez torrent. Alebo napr. ako to ma Arch - FTP instalation - sietova instalacia. No a netahalo by to balicky cez http/ftp/rsync protokol, ale torrent. Diskutovalo sa ci je vobec mozne taky Linux vyvinut.
                        • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 00:29
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          tak to by bola riadna blbost, kopec ludi by bolo odpisanych keby bola distribucia distribuovana len cez torrenty.
                          • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 00:31
                            Avatar srigi   Používateľ
                            Vsak mas moznost volby. Ked Ti nepojde stahovanie, stale mas klasicke distribucie.
                            • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 00:33
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              a keby som chcel prave tu distribuciu? myslim, ze takyto odliv pripadnych zaujemcov by tvorcovia nechceli
                • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 14:57
                  Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                  Client nemusi byt uplne zavisly od trackeru. Nato je DHT. Ak tracker uz dany torrent neposkytuje, este stale je mozne, ze nie je dead.
                • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 15:18
                  Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                  Pochybujem ze by sa mi to podarilo dat este vyzsie lebo mam 2.5Mb/s internet :)
                  "IB, thy name is homework." -- IB
                  • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 16:26
                    Avatar srigi   Používateľ
                    nj, slo to hlavne Tommymu.
                    • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 19:44
                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                      =) kiezby som mal aj ja taku rychlost...bojuzial to nie je mozne...urcite niekto z vas pozna providera WIRCOM. A vlastne on je za NAT-kom a kazdeho este dava za natko...ja som si na mojom routeri nastavil port, ale zeby mi to nejako extra zvysilo rychlost...to sa neda povedat. Skusal som aj poziadat ISP ci mi neda nejaky port, ktory by mohol byt moj a cez neho by som tahal..ale na mail mi v zivote nedosla odpoved...tak som rad, ked mozem aspon ako tak tahat ;) linuxa (napr. Ubuntu) som tahal cca 9 hodin...ale 100 krat lepsie nez cez DIAL-UP :D
                      • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 20:24
                        Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                        Ak niesi viazany nejakou zmluvou na WIRCOM, tak preco neprejdes na nieco ine? Ja mam ST a som spokojny :) a taha mi to vcelku rychlo :P

                        lebo ked ti poviem ze mam oficialne objednany net ADSL 512kb/s, ktory neskor bol zadarmo zvyseny na 7xx kb/s a mometalne, ako vidis, taham tych 2.5mb/s :D

                        Inak ja som vtedy ten NAT myslel tak ze mas pristup ku konfiguracii. Lebo ked ta blockuju dva NAT tak sa pravdu povediac necudujem ze mas take pomale. Platis si aky rychly net?
                        "IB, thy name is homework." -- IB
                        • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 20:40
                          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                          384-ku...neobmedzene...ale ja bejvam na dedine...vesnici, takze pristup k nam je dooost obmedzeni co sa tyka Optokablov, alebo niecoho takeho....tak ma napada myslienka, zeby som sa mrkol na nejaky rychli net ktory poskytuju Pomaranc a T-lom ;) aby som si mohol uzivat rychlost...
                          • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 27.03.2007 | 20:50
                            xxx   Návštevník
                            ak to myslis pripojenie "vzduchom" ,tak to si teda nieco uzijes, len nie vyuzijes. DSL je uz nieco ine.
                          • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 00:35
                            Avatar srigi   Používateľ
                            T-Com, Orange budu mat vysoke pingy a budu mat urcite bloknute porty. Co som pocul, tak DSL je komplet otvorene (fachcia torrenty, DC++ a pod. stuff).
                            • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 09:54
                              ------   Návštevník
                              T-Com si urcite nedavaj. Su to zlodeji s pomalym netom. A podla ich statistik sme pripojeny aj 26 hodin denne :-). Zaujimave
                              • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 11:51
                                Cyy   Návštevník
                                Tak chclapci, treba sa ucit, pojst na vysku a sa intraku si uzivat pripojenie cez ethernet, ktore malo kedy klesne pod 4 Mbity. A ked taham taky debian (cez stranku skoly) tak to mam 10Mb/s co je 100 Mbit asi...taze tak. Ste tu vsetci vitany!
                                • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 17:20
                                  ---   Návštevník
                                  ...mam 10Mb/s co je 100 Mbit...
                                  -su medzi nami aj majstri sveta?
                                • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 17:27
                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                  ze studujes humanitne vedy, co nema spolocne s it? :)
                                  • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 20:13
                                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                    :D hmm len mne sa moc nechce ostavat na slovensku...chcem vidiet svet, a najradsej by som hned po maturitach zdrhol do zahranicia ;) na slovensku nas iba zdieraju...
                                    • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 28.03.2007 | 20:22
                                      ---   Návštevník
                                      myslis ze inde je to ruzove?
                                    • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 29.03.2007 | 11:22
                                      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                      Najlepsie je ist umyvat riad do Anglicka :)
                                      • Re: Ubuntu Ultimate Gamers Edition 29.03.2007 | 11:41
                                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                        ked si sikovny dokazes si najst pracu aj inde...bohuzial tam na vsetko treba certifikaty!