Linux je vsade

Sekcia: Komunita 26.03.2007 | 15:51
Avatar marek@GNU GNU/LINUX  Používateľ
Dobry den.Nasiel som na youtube zaujimave video :
http://youtube.com/watch?v=Hnn_LkzOO3c
Pozrite a ak chcete vyjadrite sa
    • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 16:02
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      No pekne, ale mam pocit ze to je v mobile zbytocne :)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 16:03
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ani by som nepovedal, vzdy lepsie ako daky windows mobile
        • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 16:05
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          no to je pravda, sice, ja som si este stale neulozil v hlave, ze mobil je aj na ine veci ako telefonovanie a pisanie sprav :D
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 16:13
            Avatar marek@GNU GNU/LINUX  Používateľ
            Mozna aj Beryl v mobile by nebol k zahodeniu :)
            • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 16:36
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              alebo textovy rezim... na to by si urcite balil dievcata :D
              Ale nie, no bolo by pekne mat beryl v mobile :) a burn effect a taketo veci. :P Do mobilu by sa to hodilo
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 16:43
                Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                este tak rozchodit direct rendering na tej vykonnej on-board karte :D nu ale keby nejaka nvidia robila mobily ta to by bolo ine caffe :P
                "IB, thy name is homework." -- IB
                • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 17:40
                  Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                  Minule som čítal niekde na nvidia.com alebo tak niekde, že nVidia už začne (neviem kedy presne) vyrábať GPU do mobilov (Motorola)... ;)
                  • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 18:52
                    Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                    Hehe ale ta vydrz baterky bude potom svetoborna :D
                    "IB, thy name is homework." -- IB
                    • Re: Linux je vsade 29.03.2007 | 13:41
                      Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                      Hehe, budes si zo sebou v ruksaku nosit autobateriu...:)
                      • Re: Linux je vsade 29.03.2007 | 16:27
                        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                        To by teda bola sranda...rofl :D
    • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 16:46
      WlaSaTy   Návštevník
      to ze sa linux dostal uz davno aj na mobilne telefony je verejne zname a ziaduce. otazkou je ci sa jedna v tomto pripade o custom build distribuciu alebo len o vytvorenu temu ktora obsahuje screeny zo startu linuxu vo forme obrazkov.

      • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 19:33
        Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
        je to fake, to bude len zmenena tema, pravdepodobne v nejakych gifoch...
        • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 20:07
          WlaSaTy   Návštevník
          nejako mi nepasuje:
          "je to" a "pravdepodobne"

          ale to nic nemeni na tom, ze linux uz davno vstupil na pole mobilnych telefonov. otazkou bude ci vyrobcovia spristupnia nahravanie akychkolvek aplikacii beziacich nativne na CPU ktore mozu teoreticky znefunkcnit zariadenie alebo anulovat certifikaciu telekomunikacneho uradu (pokial clovek plne nahradi distro od vyrobcu niecim kolenackovym).
          • Re: Linux je vsade 26.03.2007 | 21:22
            Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
            asi som sa zle vyjadril ale linux to neni, jasne ze linux na mobiloch uz nejaku dobu je, ale bezi len na nativnych strojoch, ono spravit to na kolene by asi nebolo mozne koli slabej dokumentacii ktoru vyrobca neuvolni, kedysi som sa o take nieco pokusal s PDA Acerom n10 ale nakoniec sa podarilo linux len nabootovat, nefungovali tlacitka sd-mmc sloty a pod.., nemal kto spravit ovladace, nakoniec som si zohnal starsie PDA IPAQ , ktore su zname svojou podporou linuxu, nan je mozne stiahnut uz hotovy obraz familiar distra aj s 2.6.* kernelom
            • Re: Linux je vsade 27.03.2007 | 02:19
              WlaSaTy   Návštevník
              Je pravda ze zatial bezi linux na telefonoch len ten od vyrobcov, pokial vynchame OpenMoko / Neo1973. Na druhu stranu su uz dlhsiu dobu v predaji PDA s mobilom ktore umoznuju beh linuxu. Otazka je stale ohladne obsluhy GSM ktora nie je trivialnou zalezitostou a dlho ani nebude.

              Ale k tomu aceru, nezahralo ti to aspon pesnicku? kua, ta mp3ka bola najvecsim suborom v ramdisku.
              • Re: Linux je vsade 27.03.2007 | 22:06
                Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                noo ta hudba hrala, ako jedna z mala veci ktore fungovali :( ....
                • Re: Linux je vsade 28.03.2007 | 00:51
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  ale bolo to cool video, skor by clovek povedal, ze to bol origos linux nez fake ...
                  • Re: Linux je vsade 28.03.2007 | 18:54
                    WlaSaTy   Návštevník
                    no, vzhladom na to ze ten telefon zvlada flash menu, tak urobit taketo animacie nie je problem.

                    inac, uz niekto niekedy videl hibernaciu na platforme ARM? myslim suspend to disk co bol ukazany na tom teflone a nie suspend to ram ktory sa pouziva na PDA.
                    • Re: Linux je vsade 28.03.2007 | 20:43
                      Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                      no ja som este nepocul ze by to niekto skusal, ale teoreticky by to nemal byt az taky problem, pokial by to hibernovalo na cf kartu, otazkou je zase rychlost, kedze cf sloty v PDA nemaju az take rychle radice a v ROM neni dost miesta, ale kazdopadne ked zozeniem cf jacket tak to vyskusam
                      • Re: Linux je vsade 28.03.2007 | 21:22
                        WlaSaTy   Návštevník
                        OT: ked sme uz pri tom, tak by ma zaujimalo ci sa da zohnat CF flash aj s WiFi za normalne prachy :)
                        • Re: Linux je vsade 28.03.2007 | 22:18
                          Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                          tieto veci su este stale dost drahe, ale pretec robi dost dobre mobilne periferie, kedysi som mal od nich cf gps modul
                          • Re: Linux je vsade 28.03.2007 | 22:56
                            WlaSaTy   Návštevník
                            preto som sa pytal.
                            taketo veci su na ustupe a ich cena v tejto casti europy sa vysplha do zavratnych vysok. pred chvilou som pozrel na ebay a bolo to v cene 10-15 GBP pri akej-takej zaruke, cena bola "buy now" + postovne :)
                            • Re: Linux je vsade 29.03.2007 | 11:04
                              Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                              No ja mam PDA aj s WiFi, GPS tento

                              A som spokojny. Teda az nato, ze tam je Windows Mobile, ktory s linuxom nezosynchronizujem.
                              • Re: Linux je vsade 29.03.2007 | 12:44
                                WlaSaTy   Návštevník
                                no ja mam hore spominany acer n10 a chcel by som ho vyuzit na voip telefoniu. cez ten usb kabel sa mi to nechce riesit a akosi CF WiFi nemam k dispozicii, tak si ta placka len tak spinka v krabici :)
                              • Re: Linux je vsade 29.03.2007 | 15:13
                                Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                                neviem ako tebe, ale mne synchronizacia funguje s SynCE
                                • Re: Linux je vsade 29.03.2007 | 15:37
                                  Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                                  pozeram ze tam mas wm 2005, co moze byt problem, ale treba vyskusat...

                                  >cez ten usb kabel sa mi to nechce riesit

                                  ako to chces riesit cez usb?, skoda ze n10 nema usb host, jeho nasledovnik n30 uz ma :(
                                  • Re: Linux je vsade 29.03.2007 | 18:34
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    :ako to chces riesit cez usb?

                                    co, to ppp ktore si na strane pc zavesim na virtualny comport zodpovedajuci PDA? to som mal a poviem ti ze je to pomale a najme sa mi nezda vyhodne mat zadratovany VoIP telefon dvoma kablami - napajanie a data - najme ked ten usb kabel vypadava. alebo si myslis ze tie fakewifisticky pojdu pripojit na pda? ved by to mohlo odpalit napajaci clen vyvedeny na usb ak tam je vobec nejaky. o kompatibilite ovladacov uz pomlcim ...
                                    • Re: Linux je vsade 29.03.2007 | 18:45
                                      Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                                      ak ma pda usb host tak ano, uz som videl pripojene usb-kluce, disky, bluetooty dokonca aj gps, co sa tyka ovladacov tak samozrejme ze nie su na vsetko ,ale nejaky ten hardware uz je podporovany a vyvijaju sa dalsie ovladace...
                                      • Re: Linux je vsade 29.03.2007 | 19:01
                                        Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                                        tuto funkciu maju zatial acere, zopar asusov, cassiopei a fujitsu-siemens, hp na to zatial kasle, co je skoda ale da sa dokupit aj usb host cf adapter (za nekrestanske peniaze :D ), ale najvacsi gol bola pripojena usb mys :)
                                  • Re: Linux je vsade 30.03.2007 | 11:34
                                    Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                    Jj, je tam WM 2005. Skusal som to, kompiloval som ovladace, synce ... pol dna som sa s tym trapil :) a neslo to, tak som to zabalil. Nefunguje mi ani jeden ovladac a naprogramovat by som to nevedel, ani na to nemam cas. Vsetko si nahravam na kartu, az tak ma to zas netrapi.
                                    • Re: Linux je vsade 30.03.2007 | 13:47
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      :Jj, je tam WM 2005.

                                      ak si ho tam niekto nahodi, tak tam bude. teda pokial sa stale bavime o n10 ktory sa dodaval len s 2003 esli se nemylim.
                                      • Re: Linux je vsade 30.03.2007 | 15:15
                                        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                        To bola reakcia na Polypa: "pozeram ze tam mas wm 2005, co moze byt problem, ale treba vyskusat..."
                                        • Re: Linux je vsade 30.03.2007 | 18:16
                                          Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                                          to patrilo k tomu MIU a SynCE, s wm 2005 je podporovanych len par modelov od HTC, n10 ma dve verzie ROM 2002 a 2003
    • Re: Linux je vsade 01.04.2007 | 11:33
      Mic   Návštevník
      Skuste si pozret toto: LINK :-)
      • Re: Linux je vsade 01.04.2007 | 17:35
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        ten sceeeeeeeeeeeem :))))
        • Re: Linux je vsade 01.04.2007 | 19:52
          WlaSaTy   Návštevník
          co ti brani? oznameny bol uz pred vela mesiacmi a teraz sa dodava aj s vyvojarskym kitom.
          • Re: Linux je vsade 01.04.2007 | 23:54
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            nenasiel som web (a to som googlil), kde by som ho mohol kupit. :(
            • Re: Linux je vsade 02.04.2007 | 13:17
              WlaSaTy   Návštevník
              schvalne som sa zle vyjadril. ten telefon je zatial k dispozicii len s vyvojarskym kitom, zatial to este nie je v predaji. takze ak nie si registrovany vyvojar, tak si na to mozes pockat.

              :-)
      • Re: Linux je vsade 02.04.2007 | 10:46
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        Bohuzial tam neni WiFi :( Inak je pekny.
    • Re: Linux je vsade 11.04.2007 | 22:12
      RemuS   Návštevník
      hehe, sa mi vidi ze len malokto si uvedomuje ze to je sice "hacked" ale len po grafickej stranke, jednoducho upravil graficke prvky... thats all folks..
      • Re: Linux je vsade 12.04.2007 | 21:07
        Avatar webblaster   Používateľ
        zdarec to som ja ten creator toho videa hore
        nebojte skutocny linux to neni len zmena grafiky v infe to je napisane a su tam aj linky na dl

        ale neni to uplne nemozne dostal linuxa na w810
        jeden zo se-tunning.cz pisal:
        Na foru se-nse se zacinaji zabyvat o moznosti vyhotoveni vlastniho loaderu.
        Podarilo se jim ziskat zdrojove kody k NAND flasham a za pomoci datasheetu pochopit funkce techto pameti.
        Jedine co jim zatim brani v rozjezdu je nevedomost, jak presne funguje I2C bus. Pokud se do toho nekdo opravdu vrhne, mohou byt jiz brzy na svete prvni kompilace.
      • Re: Linux je vsade 12.04.2007 | 21:07
        Avatar webblaster   Používateľ
        zdarec to som ja ten creator toho videa hore
        nebojte skutocny linux to neni len zmena grafiky v infe to je napisane a su tam aj linky na dl

        ale neni to uplne nemozne dostal linuxa na w810
        jeden zo se-tunning.cz pisal:
        Na foru se-nse se zacinaji zabyvat o moznosti vyhotoveni vlastniho loaderu.
        Podarilo se jim ziskat zdrojove kody k NAND flasham a za pomoci datasheetu pochopit funkce techto pameti.
        Jedine co jim zatim brani v rozjezdu je nevedomost, jak presne funguje I2C bus. Pokud se do toho nekdo opravdu vrhne, mohou byt jiz brzy na svete prvni kompilace.
        • Re: Linux je vsade 12.04.2007 | 21:16
          WlaSaTy   Návštevník
          ROFL:
          >zdrojove kody k NAND flasham
          NAND Flash je hardware a nie software, tym padom zdrojove kody nemozu existovavt.

          >zatim brani v rozjezdu je nevedomost, jak presne funguje I2C bus
          keby sa nejednalo o fake message, tak si ty uzivatelia pozru dostupne algoritmy nielen k i2c ale aj k obslufe flash pameti. nejake su napriklad aj v zdrojakoch jadra, teda tam kde sa budu musiet aj pozriet. teda ak to nemysleli ako vtip.

          PS.: a ako bude riesena certifikacia vysielacieho vykonu takto upraveneho MT?