vypnutie pc

Sekcia: Hardware a Drivery 28.03.2007 | 02:01
martinko   Návštevník
nainstaloval som si konecne driver na TNT2 pro mode 64 32mega a konecne s podporou opengl. ale pri vipnuti pc sa mi nikdy nevipne pocitac uplne ostane tam logo xubuntu a nic. moc sa mi nehce uz vrtat do sriverov grafiky lebo konecen tam
ide aj opengl. neviete kde moze byt zadrhel. pri klasickom restarte sa pocitac resetne uplne normale.. hmmm
    • Re: vypnutie pc 28.03.2007 | 02:03
      martinko   Návštevník
      kua sorry za tie chyby hore ... co uz neviem pisat ci so ... heh
    • Re: vypnutie pc 28.03.2007 | 18:52
      WlaSaTy   Návštevník
      preklepy su normalna vec :)

      akosi nepises ci ti to robi odzaciatku alebo po nejakej zmene (upgrade distribucie/jadra) alebo po instalacii ovladacov. popripade ci si si nahodou nekompiloval vlastne jadro a ci mas ATX zdroj (dosky napojene na AT zdroj sa nedali vypnut cez OS).
      • Re: vypnutie pc 29.03.2007 | 21:23
        martinko   Návštevník
        ked nainstalujem defaultne Xubuntu tak to nejde, ked som instaloval daco, podotzam neviem co s grafikou n vidia tak to slo.... ale pred nedavnom som preinstaloval linux a dal som tam konescne po mesiaci makacky origos ovladace na TNT2 model 64 a ide aj open gl. tak sa bojim uz daco robit s ovladacmi na grafiku abz som to omilom nodfajcil lebo kenecne mi ide vsetko, az na to vzpnutie. Nevypne sa ani ked ho vipinam ako root cez shutdown -h now. jednoducho monito bezi s logom stale. uz to slo ale nevim co s tym . atx mam urcite. reset funguje normalne
        • Re: vypnutie pc 29.03.2007 | 22:18
          WlaSaTy   Návštevník
          :atx mam urcite. reset funguje normalne

          tlacitko reset bolo plne funkcne aj na AT doskach a fungovalo dokonca aj na pocitacoch triedy XT ktore boli vykonovo hlboko pod urovnou napriklad mp3 prehravaca.

          :ked som instaloval daco, podotzam neviem co s grafikou n vidia tak to slo.

          tak v tom ti asi my nepomozeme kedze si nam to zabudol prezradit, ale nebol to nejaky APM alebo ACPI daemon alebo novsie jadro?
          • Re: vypnutie pc 29.03.2007 | 22:44
            martinko   Návštevník
            bol to radic nvidia-setings a vtedy to slo... urcite treba daco s tou grafarnou ale neviem co ta doinstalovat.
            • Re: vypnutie pc 29.03.2007 | 23:29
              WlaSaTy   Návštevník
              :bol to radic nvidia-setings a vtedy to slo...

              program nvidia-setings je sucastou ovladacov od fy. nvidia a nejedna sa o radic, je to nastroj na nastavovanie vlastnosti grafickej karty.
              • Re: vypnutie pc 02.04.2007 | 02:52
                martinko   Návštevník
                nvidia-setings som tam hodil a nic...
                ja neviem mozno treba daco zmenit v xorg.config ale ja nemam ani sajnu, alebo kde moze byt problem co nemam nainstalovane, urcite to bude daco s nvidia ale nemam ani sajnu co. mam tu hodit ten xorg?? pomoze to ?
                • Re: vypnutie pc 02.04.2007 | 23:06
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ahoj Martinko,
                  mozno treba zmenit nieco nielen v /etc/X11/xorg.conf ale aj v konfiguraku pre zavadzac systemu. Nemas nahodou pri starte zobrazeny ten pruzok co ti ukazuje kolko sa uz z linuxe nastartovalo? Obcas to robil aj on, teda vrstva ktora mu to umoznovala a ta sa vola framebuffer. a obcas to robilo aj nastavenie AGP zbernice ktore sa nastavuje v spomenutom xorg.conf, aj ako parameter pri starte modulu nvidia a aj pomocou tebou spominaneho programu nvidia-settings.

                  nechce sa ti predsa len spomenut co si to nastvaral na tom pocitaci?
                  • Re: vypnutie pc 03.04.2007 | 02:56
                    martinko   Návštevník
                    no nainstaloval som xubuntu- vtedy uz vypinanie neslo

                    , dal nvidia setings , potom nvidia-glx-legaci, xorg.config dopisal aby sla opengl a to je cele. uz som nic nemenil

                    nejde to od zaciatku ale pred tym to slo pred preinstalaciou, ale to som tam nainstaloval vsetko co je v ponuke package manager na nvidiu lebo som ju nevedel robehat tak som zo zufalstva ako lama skusal vsetko, problemu s opengl vtedy nepomohlo ale slo vypinanie.

                    teraz sa to bojim spravit lebo mi grafika slape tak sa moc nechcem vrtat

                    • Re: vypnutie pc 03.04.2007 | 13:22
                      WlaSaTy   Návštevník
                      no, skus sa pozriet do konfiguraku pre boot manager (mozno /etc/lilo.conf, mozno /boot/grub/grub.conf) ci nemas parameter vga=vysoke cislo a napis tam radsej vga=normal. prides tym o teplomer ale mozno to pomoze.

                      ak by to nepomohlo a nechcelo sa ti experimentovat, tak to mozes vypinat vypinacom, ci uz na krabici alebo na predlzovacke. ostatne, ked je komp s ATX zdrojom vypnuty tak stale zerie elektriku koli tomu ze sa da doska zobudit ci uz klavesnicou, mysou, sietovkou alebo hoci aj modemom. a pri vypinani pockaj chvilku kym to aj fyzicky odpoji disk aby si nahodou nestratil nejake data (najcastejsie tak ludia prijdu o konfiguraciu a nabehne im prazdna plocha).
                      • Re: vypnutie pc 03.04.2007 | 17:46
                        ja   Návštevník
                        no skusim... a este zase niesom as taka lama aby som nevedel vypnut pc tlacitkom....
                        casto taham z webu aj ked niesom doma a nemam chut aby slapal komp cely tyzden, ci mesiac kym som prec ... tak preto to vypinanie potrebujem
                        • Re: vypnutie pc 07.04.2007 | 13:59
                          ja   Návštevník
                          v zavadzaci nemam ziadnu ponuku vga. mozno je to tym ze ten komp je total sunka tak to ani nema
                          • Re: vypnutie pc 07.04.2007 | 14:43
                            WlaSaTy   Návštevník
                            cat /proc/cmdline
                            • Re: vypnutie pc 07.04.2007 | 14:59
                              zase je   Návštevník
                              toto napisalo
                              root=/dev/hda9 ro quiet splash


                              a netreba len niekde zapnut podporu atx??
                              lebo ked dam comp sptacelnim tlacittka off tak sa vypne tvrdo bez toho aby sa spraval ako atx /ziadne podrzanie jednoducho tvro off/. vo vwindowse to ide normalne

                              • Re: vypnutie pc 07.04.2007 | 17:30
                                WlaSaTy   Návštevník
                                :root=/dev/hda9 ro quiet splash

                                takze frame buffer sa nacitava, otazne je ktory. pri starych ovladacoch od Nvidia.com robil ten framebuffer dost problemy, skus sa teda pozriet ktory je pouzity (odhadujem ze vesa_tng) - prikaz /sbin/lsmod.

                                :netreba len niekde zapnut podporu atx??
                                podpora ATX sa zapinala zasunutim prislusneho napajacieho konektoru do motherboardu, niektore stare zakladne dosky mali moznost dualneho napajania (aj AT aj ATX), toto muselo byt overene aj biosom.
                                :vo windowse to ide normalne
                                takze tu problem nebude. skor bude v tom ze nvidia nemusi pustit vypnut pocitac alebo chyba korektna podpora ACPI alebo obstarozneho APM v jadre alebo ako modul/ovladac.