grafika - nvidia

Sekcia: Konfigurácia 29.03.2007 | 01:52
Avatar ppt Ubuntu 6.10  Používateľ
Nainstaloval som na NB Asus F3M AP012 Ubuntu 6.10. Taktiez som podla navodu (za pomoci tohoto fora) nakonfiguroval nvidia grafiku, no trosku su problemiky.. Ak chcem otestovat, kolko snimkov za sekundu dokaze moj komp spravit (pomocou prikazu glxgears -printfps ), tak mi vypise hlasku:

Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".
Error: couldnt get an RGB, Double-buffered visual

Myslim, ze sa mi po tej konfiguracii zlepsila rychlost celeho kompu, avsak trosku su zhorsene farby (teda vidno prelinanie sa farieb). Viete mi prosim poradit? Dakujem :-)
    • Re: grafika - nvidia 29.03.2007 | 08:53
      Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
      Hod sem vypis sekcie "Module" zo suboru /etc/X11/xorg.conf. Alebo ak chces problem riesit sam, tak si pozri tento komentar http://linuxos.sk/index.php?show=clanok&id=243#link_55433 ;)
      • Re: grafika - nvidia 29.03.2007 | 19:12
        Avatar ppt Ubuntu 6.10  Používateľ
        Section "Module"
        Load "i2c"
        Load "bitmap"
        Load "ddc"
        Load "extmod"
        Load "freetype"
        Load "glx"
        Load "int10"
        Load "type1"
        Load "vbe"
        EndSection
        • Re: grafika - nvidia 29.03.2007 | 19:51
          Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
          A si si isty, ze mas zapnuty direct rendering? Myslim tym, ze ti funguje AGP zbernica... Skus to checknut tymto prikazom cat /proc/driver/nvidia/agp/status a ak tam uvidis "disabled", zistis kde je pes zakopany ;) :) Vrelo odporucam prestudovat si tie linky co som uviedol v prvom komentari ;)
          • Re: grafika - nvidia 31.03.2007 | 00:07
            Avatar ppt Ubuntu 6.10  Používateľ
            Preinstaloval som tu grafiku odznova a uz mi tu chybovu hlasku nevypisuje. No este to nie je ono. Prikaz glxinfo | grep direct mi vypise:
            direct rendering: No

            Ako to mozem zmenit?
            • Re: grafika - nvidia 31.03.2007 | 02:29
              Avatar ppt Ubuntu 6.10  Používateľ
              Nasiel som iny navod, ako to cele spravne nastavit a uz to funguje super. :-)

              Dream: Dakujem velmi pekne za pomoc. ;-)