bootovanie live cd SAM 2007

Sekcia: Ostatné 31.03.2007 | 15:02
Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
stiahol som to niekolkokrat, napalil som to niekolkokrat a aj ten md5 sucet sedi ale vzdy ked chcem to nacitat tak sa to zasekne, kde je problem ????
    • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 15:07
      ---   Návštevník
      na com sa to sekne ?
      nejaky vypis?
      kontrola CD pri nabiehani prebehla OK?
      Skusal si ine distra, tiez sa sekaju?
      Aky mas HW?
      • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 15:17
        Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
        ako sa to nacitava ten zeleny pasik, tak niekde v strede zastane a konec, skusal som zenwalk, ten kupodivu isiel, ubuntu malo problem ze pri instalaciii tiez zastal , skusal som kontrolu cd a je v poriadku
        mam Intel pentium 4 3000 mhz , 1,5 GB RAM , Geforce 6600 agp , HDD seagate 120 gb , HDD WD 320 gb , oba hdd su sata ,

        mohlo by to byt prehrievanim procaku ???
        • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 15:23
          ---   Návštevník
          pochybujem o prehrievani ,alebo mas dokaz ,ze ma vyssiu teplotu ako je bezne?
          ked nabieha SAM ,to zelene pozadie ,tak stlac ESC a budes vidiet vypis startovania a uvidis kde to skonci ,co sa tam pise.
          • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 15:27
            Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
            mno priamy dvokaz o prehrievani nemam ale normalne mi ide procik tak na 45 stuponov (podla BIOS) a vecsinou co som vysiel zo zenwalku tak bol cca tak na 55 a po memteste siel na 64 stupnov
            • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 17:17
              WlaSaTy   Návštevník
              :mno priamy dvokaz o prehrievani nemam
              tak si nainstaluj balik lmsensors a nastav to, k tomu si mozes nahodit aj nejaky graficky applet (alebo aj zvany widget, gadget, .. nazov sa lisi od systemu k systemu) pre tebou podporovane graficke rozhranie (gnome, kde, fluxbox, ...).

              :normalne mi ide procik tak na 45 .. 55 .. 64
              cidla v PC sa vyzaduju nie velkou presnostou ale ich presnost je na bezne ucely dostatocna. najdolezitejsie je pri pouziti senzorov to, aby zabranili kritickej teplote nad ktorou moze dojst k pospodeniu polovodicov. ked chces a mas k dispozicii ploche teplotne cidlo aj s snimacom , tak ho mozes instalovat na sledovane miesto, alebo radsej nie - keby si to mal k dispozicii a vedel ako na to , tak si to uz omeras aj sam :-)
              • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 17:23
                Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                diky za radu, urcite ju aj neskor vyuzijem lenze stale to nevyrieslo moj problem
                • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 17:25
                  ---   Návštevník
                  takze co to pise pri nabiehani ?
                  • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 17:51
                    Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                    mno nic cervene ani chybove, zacne zistovat disky potom napise ze hotovo (nepametam su presne tie slova po anglicky ) potom napise ze Setting default font a koniec
                    • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 18:29
                      WlaSaTy   Návštevník
                      otazne je ci sa ti nam nahodi carovne slovicko "Login:" z pismeniek alebo nie. ak si omylom nevyhodil pri instalacii nastroje na prihlasovanie do systemu tak by to malo nabehnut ak to bolo ovsem nahodene korektne.

                      mimochodom, skusal si nastatovat do single user modu?
                      • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 18:32
                        Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                        ja som sa k instalacii ani nedostal :( , ja mam problem s nabootovanim live cd nieto este nainstalovaneho SAMu
                        • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 18:36
                          WlaSaTy   Návštevník
                          skus pouzit parameter noapic a ak sa nejedna o notebook tak aj noacpi.
                          • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 21:32
                            Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                            sa na to mozem ......... , vyskusal som to na notebooku a tam to islo, takze mam asi tak 6 live cd SAM 2007 :D, neviete ako vycistit dvd-romkui abez toho aby som ju rozoberal ? a diky vam za pomoc
                            • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 23:58
                              WlaSaTy   Návštevník
                              cistiacim cd?
                              • Re: bootovanie live cd SAM 2007 31.03.2007 | 23:59
                                Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                                nepomohlo
                                • Re: bootovanie live cd SAM 2007 01.04.2007 | 00:26
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  cistiacim cd ku ktoremu bol pribaleny cleaning fluid ci jak vola marketingove prolylalkohol (pozor, nie etanol).
                                  • Re: bootovanie live cd SAM 2007 01.04.2007 | 00:38
                                    Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                                    a nebyva ta tekutina na cistenie cd a ne na cd-romku ?
                                    • Re: bootovanie live cd SAM 2007 01.04.2007 | 03:28
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      ta tekutina je rozpustadlo ktore nie je agresivne k urcitym plastom. obcas to pomoze a dost casto to zasa neha prischnutu spinu na optike. zavisi od vela faktorov. ale pokial je zas... mechanika ktora hybe hlavou, tak jedine mozno rozobrat. otazne je ci si zmiereny s tym ze to mozno pokazis este viac (ako ja prvy krat) a ci si ochotny investovat zopar korun do novej mechaniky v pripade nutnosti.

                                      co sa tyka tej vodicky, tak nie je urcena ku konzumacii, obcas stav len zhorsi a jej cena aj s cdckom je vysoka. ak by ti islo len o kombo (DVD+CDRW) tak je len o par korun lacnejsie ako DVDRW/RAM+LightScribe, takze sa to mozno ani neoplati pouzit.
                                      • Re: bootovanie live cd SAM 2007 01.04.2007 | 11:40
                                        Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                                        ja mam mechaniku co zapisuje aj na dvd , ale uz sa pozeram pre istotu po dalsej, nieco musim vymisliet lebo to by bolo o nicom keby mi ten linux vobec nikdy nesiel
                                        • Re: bootovanie live cd SAM 2007 01.04.2007 | 11:42
                                          Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                                          a asi to co by som minul na tie cistiace veci tak by sa oplatilo radsej vrazit do novej mechaniky