ubuntu bez internetu v pohode

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.04.2007 | 10:24
Elven   Návštevník
Ahoj. Dostal som taky zaujimavy napad, a prave ho davam dokopy.

Vytvaram iso subor (teda buduce DVD) so vsetkymi potrebnymi vecami, aby ubuntu fungovalo aj bez internetu. Obsahuje to zatial:

- komplet gnome, kde, xfce, fluxbox, openbox, o dalsich sa uvazuje
- kompletne kancelarske aplikacie openoffice, koffice, abiword, gnumeric, a par dalsich
- internetove prehliadace firefox, epiphany, opera, galeon, dillo, textove prehliadace. samozrejme s doplnkami
- sietove subory urcene pre server
- programy na napalovanie xfburn, k3b, gnomebaker, graveman
- stado hier
- vela vela dalsieho, kniznic, pluginov, kodekov...

ako to funguje?
DVD sa bude dat za symbolicke korunky kupit na ubuntu.kayle.sk. Volne stiahnutie bohuzial nebude, pretoze nemam dostatok miesta na stranke.

vsetok softver je pripraveny pre *ubuntu edgy eft. v buducnosti bude aj pre feisty fawn.

orientacna cena za DVD so vsetkym softverom je 150 SK.

akekolvek otazky => ICQ 258126362

A teraz otazocky na vas:
1) myslite, ze to ma nejaku perspektivu?
2) ake baliky by ste privitali?
    • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 11:28
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      1) myslim ze je to dobry napad pre tych, ktory nemaju internet a chcu skusit linuxa. Troska mi to pripomina tiahnutie mandrivy, ale aspon sa Ubuntu rozsiri tak ak ovolakedy mandriva...

      2) I. emulatory...wine,dosbox..atd
      II. prehravace, multimedia, audacious, lidbet quod, mplayer, xine...
      III. konecne uz nejake dobre hry podobne windowsackym

      a mozno ma este nieco napadne :)
      • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 11:44
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        ...ešte taky maly dotaz...mohli by byt CD/DVD dodavane s podlacou? Napr. nejaky pekny obrazok dat by bol na datovom DVD a motiv Ubuntu na linuxovom CD. to by dodalo tomu dobry styl a kvalitu, hodnost ;)
        • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 20:24
          Elven   Návštevník
          s potlacou? tak to bohuzial nie :( mozno by som urobil graf. navrh, ale nemam to jkde davat na tie kompakty...

          wine, dosbox a podobne su samozrejmostou. dorobim nejake detaily a dam potom vediet...
    • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 12:16
      xxx   Návštevník
      otazka je ,chces konkurovat ubuntu ultimate edition? Neviem ci je v UUE vsetko tak aby to islo aj bez internetu, mozno neskusal som.

      Dalsia otazka je preco? Kolko ludi nema internet a experimentuje s linuxom? Velmi male %.
      Ak ma by umysel toho DVD ,ze je pre novacikov ( maju internet) , ktory si neporadia s doinstalovanim vselicoho co treba ,tak by som sa na tvojom mieste orientoval aj tym smerom ,vytvorit aplikaciu ,kde zaskrtam co chcem a ono sa to stiahne. Nejaku mega nadstavbu Automatixu (doslova ,upravit automatix). Usetris si robotu s hladanim potrebnych balikov ,s testovanim hotoveho diela, a vysledok bude na jedno CD ubuntu+ par kB vytvorena aplikacia.
      • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 21:40
        Elven   Návštevník
        chcem nieco ine. chcem dvd medium, kde bude cokolovek potrebne. kto z nas ma naozaj rychly internet? kto z nas planuje pouzit namiesto (k)ubuntu napriklad xubuntu? ak je to na starsom PC, tak sa am urcite nebudu babrat s modemom atd... a okrem toho, casto je obmedzene stahovanie, napriklad 2GB/mesiac. toto by im pomohlo
      • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 20:12
        --   Návštevník
        VOBEC NIE JE PRAVDA, ZE KAZDY MA K DISPOZICII RYCHLY INTERNET, RESP. INTERNET S VELKYM LIMITOM PRENESENYCH DAT!!!!!!!!!

        stano, vdaka :-)
        • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 20:29
          Elven   Návštevník
          a my, stastna mensina z rychlim netom, radi pomozeme vam, nasim linuxovym bratom :)
    • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 12:49
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Ak sa nemýlim pre Ubuntu je k dispozícii možnosť stiahnuť komplet repozitáre cez torrenty (iso DVD). Takže neviem či to má zmysel, aj keď snaha sa samozrejme cení.

      Ak už chceš vytvoriť nejaký súhrn programov, zbytočne nepridávaj podobné programy, len tých najlepších zástupcov. A ešte by som rozšíril podporu multimédií, napr. dvdrip, easytag, audacious...
      • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 13:31
        Avatar srigi   Používateľ
        BTW mas tam veci ako Opera alebo KOffice. Mas na DVD kniznice QT?
        • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 13:43
          qw11   Návštevník
          A hlavne nezabudni pridat jazykovu podporu.
        • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 21:42
          Elven   Návštevník
          jj kniznice qt jesto, koffice a opera jesto.

          jazykova podpora sa planuje: slovencina, cestina, polstina, anglictina, nemcina, madarcina, vychodoslovanske jazyky
          • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 22:27
            Avatar srigi   Používateľ
            Tak potom super, cennim si myslienku a iniciativu. Mohol by si tam este hodit nejake dobre "HOW-TO" v slovencine v HTML formate (ako na multimedia, ako na LAMP), uplne najlepsie by bolo, keby si spravil nejaky front-end k tomu DVD a uzivatel by si iba naklikal jednotlive aplikacie (nie ako Synaptics, ale nieco co aj potom zkonfiguruje dane aplikacie [napr. nastavi MPlayer aj s fontami a diakritikou]).
            • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 22:41
              Elven   Návštevník
              no tak nahodou na synaptic nemam ziadne zle slovo. komu nevyhovuje, bude mat tiez adept, aptitude a klasicke apt :) samozrejmostou je tiez automatix
              • Re: ubuntu bez internetu v pohode 15.04.2007 | 11:41
                kane77   Návštevník
                ee automatix nie! osobne som odporcom automatixu... robi to zle veci, kedze pouziva force na vsetko co chce nainstalovat..
      • Re: ubuntu bez internetu v pohode 01.04.2007 | 21:41
        Elven   Návštevník
        komplet repozitare cez torrenty? tak to veru nie je len tak. A naco vlastne vsetko? Vsetko potrebne zabera okolo 2,5GB. Vsetko co je naozaj potrebne. A navyse budu tam aj veci, ktore nie su v repozitaroch.

        mal som DVD kubuntu a taketo veci - a nie je tam prakticky nic navyse. co ma samozrejme dost prekvapilo
        • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 00:25
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Nepísal som o DVD Kubuntu. A čuduješ sa načo to všetko, však kompletné repozitáre, len som spomenul. Skús si ešte raz prejsť aplikácie, ktoré chceš pridať, niektoré úplne zbytočne. Aby si nevytvoril to isté 2x. Ale to je môj subjektívny názor.
          • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 01:36
            Elven   Návštevník
            no tak je tam 2,5GB, a v nich je uplne vsetko. Takze spokojnost :)

            Je to 1 DVD alebo 4 CD :)
            • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 09:13
              palo   Návštevník
              Ahoj,

              Tvoj napad sa mi paci kedy sa budu dat objednat spominane DVD. mam zaujem.
              • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 10:44
                Avatar srigi   Používateľ
                No a ja by som Ti ho v pohode par tyzdnov seedoval na torrente, len daj stiahnut ako iso.
                • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 16:49
                  Elven   Návštevník
                  v tom je tiez problem - nemozem vela uploadovat :-(

                  Ale ak by som to aj dal - co by bolo pekne kvoli GNU/GPL - tak ako?
                  • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 22:50
                    Avatar srigi   Používateľ
                    posta? Mohol by si poslat napalene?
                    • Re: ubuntu bez internetu v pohode 04.04.2007 | 19:16
                      Elven   Návštevník
                      poslat to tebe? samozrejme nie je problem. ak mas zaujem, tak mi napis na mail shoferek@gmail.com

                      napis tam hlavne svoju adresu.
              • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 16:42
                Elven   Návštevník
                hned. skontaktuj ma. takze posli mi tvoju adresu na shoferek@gmail.com. a tiez navrhovany sposob zaplatenia (poslanie na ucet alebo poslanie cez postu). tot asi tak vsetko :)
                • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 18:17
                  :)   Návštevník
                  zda sa mi, stano, ze chces robit toho troska vela...navod, dvd....zachvilu budes ako Bill Gaťes.. :)
                  • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 18:36
                    Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                    Bude samostatna distro zachvilku ... :D
                    "IB, thy name is homework." -- IB
                    • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 20:28
                      Elven   Návštevník
                      Elvenbuntu bolo vydane mesiac dozadu :) ma obrovsku novinku oproti beznemu ubuntu - je to zelene :D
    • Re: ubuntu bez internetu v pohode 02.04.2007 | 22:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      planujem tam pridat aj zopar dalsich veci... moj navod, nejake temy, zopar aplikacii funkcnych cez wine... :)
    • Re: ubuntu bez internetu v pohode 03.04.2007 | 04:57
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      http://www.howtoforge.com/dvd_images_of_ubuntu_repositories
      • Re: ubuntu bez internetu v pohode 04.04.2007 | 19:14
        Elven   Návštevník
        pouzivam aptoncd. dobra to vec :)

        urcite nikomu nezakazujem, aby robil to iste :)

        inaksie dnes, 4. aprila, bola kompletne vybavena prva objednavka :)
      • Re: ubuntu bez internetu v pohode 20.04.2007 | 20:56
        Grawp   Návštevník
        http://www.howtoforge.com/dvd_images_of_ubuntu_repositories
        wow, keby mam tak lepsi net tak hned to hned idem stiahnut, vcetne zdrojakov
        poradne mi pls najlacnejsieho ISP, aspon 2048/256 Mb/s , bez obmedzenia (zadne fup), a najlepsie bez agregacie ;-)
        bo teraz mam .ebnuty slovanet - blbe FUP - mozem stahnut za mesac len 10 GB , potom sa to burtalne spomalý, na 4kB/s a navyse sme na tom 4 susedia
        • Re: ubuntu bez internetu v pohode 20.04.2007 | 22:00
          ---   Návštevník
          nechcel by si zazraky?
          2048/256 Mb/s ???
    • Re: ubuntu bez internetu v pohode 20.04.2007 | 15:37
      Elven   Návštevník
      dna 19.4. bola aktualizovana cela zbierka softveru pre edgy eft. mozete si objednavat :)

      na verzii balickov pre feisty fawn sa momentalne pracuje...