ubuntu seka ! :(

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.04.2007 | 20:09
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Ehm. Dobry den. Potreboval by som pomoct. Z nejakeho neznameho dovodu mi zacalo ubuntu strasne sekat, a zatazuje sa mi moje slabe 1,7GHz CPUcko naplno, takze to vsetko seka, pritom mam spustene len firefox a Gaim.
Mam ho preinstalovat, alebo skusit nejaky iny linux?

There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 20:14
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      spusti top a zisti, ktory proces vytazuje procak
      • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 20:28
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        hoh, zevraj XGL, ale ja nemam spustene XGL... teda, asi pred 3 mesiacmi som sa hral s xorg.conf, zeby som rozchodil beryla.. ako nahodim spet povodny ubuntacny xorg?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 20:35
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Skús pozrieť, či nemáš vytvorenú zálohu xorg.conf. Napríklad skrytý ~xorg.conf, alebo ak si šiel podľa návodu na Wiki xorg.conf_zaloha (alebo podobne).
        • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 20:48
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          dpkg-reconfigure xserver-xorg
          • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 20:50
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            v tom bude ten problem, ze nema X.org ale XGL
            Debian. apt-get into it…
            • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 20:58
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              a ako spravim, aby som mal X.org a nie XGL ?
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 21:06
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                nepridaval si nieco do gdm.conf ?
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 21:10
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Uhm, pouzivam mam nainstalovane kde-desktop, xfce a zakladne ubuntu s gnome, takze bootsplash mam kubuntu, prihlasovacia obrazovka xdm a po pripojeni ma nahodi do gnome.... mam reconfigure na gdm?
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 21:14
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    uf, ja som chcel len vediet, ci si si tam nepridal aby sa ti automaticky pustalo Xgl ;-)
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 21:16
      Avatar skuo   Používateľ
      Akú máš RAM? Na 256 to sekalo aj mne.
      • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 21:20
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        aj ja mam 256
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 21:23
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ako spravim aby mi to nesekal? :( Reinstalovat to nechcem, a ubuntu by som si rad nechal
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 21:47
            Elven   Návštevník
            a co takto xubuntu?
          • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 21:47
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            :):):):):)
            Neviem preco, ale ked som dal dpkg-reconfigure xserver-xorg vytvoril som novy xorg.conf ale taktiez zalohu xorg.conf.2......
            v tom xorg.conf som vymazal "dri" a "glx" a restartoval X, napisalo ze mam zle nakonfigurovane X, po zmacknuti ctrl+F4 som sa prihlasil v textovom rezime, a xorg.conf som nahradil tou zalohou, nastartoval som startx, a top proces je Xorg, gimp a tieto veci uz idu v poriadku, sice neviem preco to je tak, ale som stastny ze to tak je :D
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 22:18
              Avatar skuo   Používateľ
              Nuž, sú dve možnosti: Dokúp si ešte jednu 256 RAM a pôjde to bez problémov alebo používaj Fluxbox namiesto Gnome (Čo pomôže ale problém to úplne nevyrieši).
              • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 17:07
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Hmmm, je to tu zase, stale mi bezi XGL a neviem preco, ako to vypnem dpc? :/ Uz aj prestaveny xorg mam a stale nic ! :(
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: ubuntu seka ! :( 01.04.2007 | 22:57
          karol   Návštevník
          Ja som mal na NB 256 ku a stále swapoval. Pridal som 1GB a ide ako raketa. Problém v grafických prostrediach linuxu je v tom, že ak KDE je ergonómiou a vzhľadom podobné WinXP, tak ale potrebuje trikrát toľko RAM-ky.
          • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 17:08
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            1, KDE nemam
            2, chcel by som kupit dalsich 256MB RAM
            3, Idem vyskusat fluxbox, ale musim ho vela nastavit..
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 17:16
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Hmmm, s fluxboxom som sa hral uz predtym... Ehm, aj tak v gimpe mi to vsetko sekalo ( presiel som myskou, a az asi 1 sekundu za kurzorom sa kreslilo ... )
              takze potrebujem vyradit xgl z provozu a dat tam xorg
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 18:09
                :):):)   Návštevník
                skus si nainstalit prelink

                potom ako root zadaj

                prelink -amRv

                :)
                • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 18:36
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  chcel by som vediet co to robi... neviem co znamena "prelinking" a taktiez, budem to musiet robit pri kazdom starte? je to otrasne zdlhave
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 18:49
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  haha, velmi vtipne. zjavne ani netusis na co to sluzi...
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 18:55
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    aa je vtipne ze chcem vediet, na co to je?
                    Predsa nikto uceny z neba nespadol !
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 19:01
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      to som odpovedal tomu chytrakovi co ti to poradil.

                      http://en.wikipedia.org/wiki/Prelink

                      snad si to nespustil v /
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 19:04
                        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                        Spustil, coo budem mat teraz s pc? :O
                        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                        • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 19:17
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          to netusim, ja som si nepustil prelink na vsetky binarky. na tvojom mieste by som dal reinstall vsetkych balickov:
                          COLUMNS=200 dpkg -l | awk '/^[hi]i/{print $2}' | xargs apt-get -y --reinstall install
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 19:35
                            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                            Aha no, asi budem musiet preinstalovat cele ubuntu... ale to nevadiii, vobec, dakujem ti pekne, hej ty ten ":):):)"
                            spravim zalohu veci co chcem nechat a reinstal, aspon sa mi precisti system
                            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                            • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 19:39
                              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                              DA sa nejako preinstalit ubuntu, zeby sa mi nevymazali veci??
                              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                              • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 19:40
                                Avatar borg Fedora  Administrátor
                                ak mas /home na samostatne particii, tak ano. ak nie,urob si zalohu
                                • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 19:47
                                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                  hmm, co doporucujete vy?
                                  ked som zadal ako root
                                  COLUMNS=200 dpkg -l | awk '/^[hi]i/{print $2}' | xargs apt-get -y --reinstall install
                                  napisalo:
                                  root@localhost:/home/viktor# COLUMNS=200 dpkg -l | awk '/^[hi]i/{print $2}' | xargs apt-get -y --reinstall install
                                  Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
                                  Vytvára sa strom závislostí             
                                  Reading state information... Hotovo
                                  Nie je možná reinštalácia limewire-free, pretože sa nedá stiahnuť.
                                  Niektoré balíky sa nedajú nainštalovať. To môže znamenať, že požadujete
                                  nemožnú situáciu, alebo ak používate nestabilnú distribúciu, že
                                  požadované balíky ešte neboli vytvorené alebo presunuté z fronty
                                  Novoprichádzajúcich (Incoming) balíkov.
                                  Nasledovné informácie vám možno pomôžu vyriešiť túto situáciu:
                                  
                                  Nasledovné balíky majú nesplnené závislosti:
                                    k3b: Závisí na: kdelibs4c2a (>= 4:3.5.5-1) ale inštalovať sa bude 4:3.5.5-0ubuntu3.2
                                    katapult: Závisí na: kdelibs4c2a (>= 4:3.5.5-1) ale inštalovať sa bude 4:3.5.5-0ubuntu3.2
                                    libk3b2: Závisí na: kdelibs4c2a (>= 4:3.5.5-1) ale inštalovať sa bude 4:3.5.5-0ubuntu3.2
                                  E: Poškodené balíky
                                  Co to znamena?
                                  Mam nieco poskodene?
                                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                  • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 19:51
                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                    zda sa, ze si nemal ani v poriadku zavislosti. oprav si to v aptitude alebo v com...
                                    Debian. apt-get into it…
                            • Re: ubuntu seka ! :( 02.04.2007 | 19:41
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              mozes to vyriesit aj bez cistej instalacie. ale rob co chces
                              Debian. apt-get into it…
                          • Re: ubuntu seka ! :( 03.04.2007 | 10:22
                            Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                            Prelinkovanie ti nesposobi ziadne problemy, len ti budu rychlejsie nabehavat programy. Ja mam prelinkovane vsetko, co sa dalo. A ak to chces "odprelinkovat" nemusis davat reinstall vsetkych balikov :)))) Jednoducho pustis prelink s nejakym parametrom, ktory ti to vsetko da spat do povodneho stavu - pozri
                            prelink --help
                            . Ale robit to nemusis.
                            • Re: ubuntu seka ! :( 03.04.2007 | 10:24
                              Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                              Inka ti to moze aj uvolnit trochu pamete, ale pochybujem ze tolko, ze ti to pomoze.
                            • Re: ubuntu seka ! :( 03.04.2007 | 15:14
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              vsak ono to len zmeni vsetky binarky... ako mozes takto sebavedomo prehlasit, ze to nema ziadne vedlajsie ucinky? ja by som to nespustil ani na tu najbezvyznamnejsiu binarku...

                              a programy ti budu rychlejsie nabiehavat, ked budu v diskovej cache...
                              Debian. apt-get into it…
                              • Re: ubuntu seka ! :( 03.04.2007 | 16:05
                                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                Ehm.
                                Nechcem vas vyrusovat v teme prelinkingu, ale poprosil by som konecne aj odpoved, ako miesto xgl pouzivat xorg!
                                Ja to fakt potrebujem
                                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                • Re: ubuntu seka ! :( 04.04.2007 | 23:13
                                  Avatar srigi   Používateľ
                                  Skus sa pozriet ci mas subor /etc/sysconfig/displaymanager, alebo /etc/X11/sysconfig/displaymanager. Ak ano, edituj.
                                  • Re: ubuntu seka ! :( 04.04.2007 | 23:31
                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                    /etc/sysconfig je vymysel redhatu :)
                                    Debian. apt-get into it…
    • Re: ubuntu seka ! :( 04.04.2007 | 11:44
      Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
      Na podobnej zostave mi fungovala Mandriva 2007 aj s BERYLom v pohode (s 512 MB RAM). Tuto je postup instalacie (to sa Teba netyka) a je tam uvedena aj konfiguracia xorg.conf, co je potrebne pridat kvoli BERYLu. To Ti moze pomoct.

      http://www.linux-tip.net/cms/content/view/271/26/

      Ak by si sa niekedy pre BERYL predsalen rozhodol, tuto su dalsie vychytavky, ktore ho fakt velmi urychlia:

      v Beryl manager settings vypnut detekciu refresh rate, vypnut sync to v-blank a niektori este odporucaju nastavit tam refresh rate na 200 (to som ja neurobil, mne pomohli predosle dve), vypnut BLUR efekty (fakt su uplne zbytocne).

      • Re: ubuntu seka ! :( 04.04.2007 | 17:46
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        V tom linku co si napisal pisu, ako vypnut XGL, ale ako mam vypnut XGL pod ubuntu? prosiiiim ,je to fakt surne ! :( :( A neviem si rady, mam rovno preinstalovat cely system alebo sa s tym nieco da spravit??
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: ubuntu seka ! :( 04.04.2007 | 18:01
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          MAM TOOOOOOOOOOOOOOOOOO. YUHUUUU :):):):):)
          Systém > Správa > Prihlasovacia obrazovka > Bezpečnosť > Nastaviť X server > Tam bolo miesto Standart nastavene Xgl... Trebalo to zmenit na dvoch miestach, a to Servery ( miesto Xgl dat Standart ) a vlavo vymazat Xgl, dat pridat/upravit a vybrat z ponuky Standart, a okej, restartovat Xka a je nabehnuty Xorg...
          AA ktomu som na to prisiel saaaaaaaaaaam :):)
          Som hacker :D
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: ubuntu seka ! :( 04.04.2007 | 18:03
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            tak mas poucenie do buducnosti - xgl je fuj ;)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: ubuntu seka ! :( 04.04.2007 | 18:11
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Hej uz viem ze xgl je fuj :D Ale ja som s nim fakt nic nenastavoval takze neviem ci to nastavil nejaky program alebo co. :P To je teraz jedno hlavne ze to ide :)
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: ubuntu seka ! :( 21.04.2007 | 22:57
            Rixsus   Návštevník
            :P dobre ti tak
            ja som mal taky istz problem a stacilo v nejakom blbom skripte asi prihlasovaciom zmenit Xgl -pbufffer ... na X -br ;) ak by to nekomu pomohlo ...
            a inac beryl je super ... staci nainstalit a pridat 2 nastavenia a fachci ako nic ;) bez problemov
    • Re: ubuntu seka ! :( 22.04.2007 | 03:51
      DSL   Návštevník
      DPC, uz je to tu! Lamy zacinaju instalovat Linux a potom aby clovek odpovedal na take chujoviny ... aaaaah! Idem ja spat k svojmu Gentoo a buildovaniu embedded systemu postavenemu na uclibc....
      • Re: ubuntu seka ! :( 26.04.2007 | 18:07
        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
        :D dobra reakcia. ale nikto ta nenuti odpovedat.
        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom