Naco je "S-VIDEO konektor"

Sekcia: Hardware a Drivery 02.04.2007 | 19:03
Avatar m4rtin.m   Používateľ
Zdravim. Kupujem si novy TV a neviem na co je S-VIDEO konektor. Nie je to nahodou ten konektor, ktorym mozem prepojit PC a TV? Mam grafiku nvidia geforce mx440
    • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 02.04.2007 | 19:15
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      ano je, napriklad aj na to. Len s-video vystup musis mat aj na grafike
      • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 02.04.2007 | 19:49
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        pozeral som na grafiku a je tam ten s-video vystup. tak si ho asi kupim. uvidim este popozeram aj ine. diki
        • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 02.04.2007 | 22:22
          WlaSaTy   Návštevník
          len si daj pozor na dve veci:
          1. obcas sa aktivuje na TV scart (ten plochy) ako prvy a na dialkovom je to treba stlacit aj druhy krat nech sa to prepne na S-VIDEO alebo cynch (ten zlty, nie ten cierny okruhly)
          2. ovladac grafickeho vystupu musi byt nastaveny aby zasielal obrazteky aj tam kde chces ty a v tom spravnom formate (PAL B/G)
          • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 02.04.2007 | 22:48
            Avatar srigi   Používateľ
            A bolo aj zvykom, ze kym si nemal kabel v telke, tak v ovladacoch nekcelo povoli TV-Out (v telke je 75Ohm rezistor, ak ho GK nedetekuje, vypne TV-Out).
    • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 03.04.2007 | 10:35
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Tak ma napada, ze jeden znamy (resp. znamy kamosa) sa takto hral so satelitom, TV, grafickou, PC. No a vyhorel mu PC aj so satelitom :)))
      • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 03.04.2007 | 12:23
        Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
        Neviem si zivo predstavit ako ti moze zhoriet tanier s primacom (mozno myslis dekoder na satelit...)
        Btw ja cez S-video pozeram filmy s kompu v telke je to lepsie uz aj koli vacsiemu obrazu a domacemu kinu. Potrebujes na taketo prepojenie S - S specialny tieneni kabel myslim ze je to 50ohm a nemal by byt velmi dlhy koli stratam ale mne to v pohode ide cez 15m dlhy kabel.
        • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 03.04.2007 | 17:45
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Aj mne to išlo v pohode a potom zrazu na telke odišiel S-Video vstup. Doteraz nechápem ako to je možné.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 05.04.2007 | 23:22
            Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
            Treba si pred pokusmi pozrieť:
            Composite PAL - tzv CINCH ten žltý, červený a biely sú zvuk L/R
            SCART
            S-Video
            YPbPr
            A teraz už moderné
            HDMI

            Ak máš možnosť, rsp. je v balení S-Video na Composite radšej toto používaj

            Ako je to možné? napríklad aj takto:
            Monitor PC má obnovovaciu F napr. 75Hz(myslím CRT monitor) nastav obnovovaciu frekvenciu v OS vyššie, a "odíde" monitor.........
            nechcem dýchací prístroj s windowsom
            • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 05.04.2007 | 23:24
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Preboha. Hádam viem, ktorý je video a ktorý zvuk. Káble som si robil svoje a pod win to frčalo. Asi som to po... tými frekvenciami a odišiel televízor
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 10.04.2007 | 14:29
                Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                to sa asi aj mne stalo ... sice nikdy predtym som nemal problem a frekvencia bola max. na monitore nastavena a TV fachcilo ale od minula nece ist.... asi som tiez odpalil cosi na TV..:( skoda lebo film na TV nemal chybu...
                • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 10.04.2007 | 20:58
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Hej. Na kompe filmy vôbec nepozerám. Ale keď mám odpálený S-Video (neide ani SCART), tak keď kúpim novú telku, kúpim rovno aj DVD prehrávač a PC s TV nebudem vôbec prepájať
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 12.04.2007 | 16:13
                    Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                    no, aj to je riesenie ...:)
                    • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 12.04.2007 | 23:05
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      Ozaj. Videl som kdesi DVD prehrávač, čo sa dal napojiť na ethernet. Rád by som vedel, či sa to dá aj u nás kúpiť a či je v prijateľnej cene
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 12.04.2007 | 23:29
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Nakoľko sme už dávno súčasťou EU, tak je možné takéto zariadenia bez problémov zakúpiť, hoci aj cez internet. Ale zariadenie s ethernetom ktoré je primárne DVD prehrávač postráda zmysel, predsa len skladovať DVD na HDD je v dnešnej dobe stále luxus. Ak by ti išlo len o DivX prehrávač ktorý vie prehrávať filmy nielen z podpivníku, tak napríklad orava má prehrávač schopný práce s HDD cez USB (modely 560/561). Ak by ti išlo o DVD Recorder s HDD schopný prehrať DivX, tak to je vyšsia cenová kategória i keď pre človeka ochotného kúpiť si HDTV sa jedná o minimálnu položku.
                        • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 12.04.2007 | 23:36
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          V podstate hej. Skladovať DVD na disku by chcelo mierne väčší disk. Mne ide napríklad skôr o prehrávanie mp3 v obývačke a sem tam nejaký ten divx. Len to by chcelo vlastne domáce kino. A prenášať filmy cez usb disk sa mi moc nepáči. Radšej by som to riešil cez sieť. Inak, našiel som niečo takéto . Dá sa to u nás zohnať okolo 12000Sk aj s DPH
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                          • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 13.04.2007 | 11:31
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Nó, kiss. Pametám sa keď na nich podal Árpi žalobu že porušujú GPL, používali tam uclibc/mplayer a nedali zdrojáky. Si predstav že by do toho niekto pridal ovládač na USB klávesnicu, poštového a web klienta, deaktivoval downmix na stereo (ak treba) na matrošku a ac3 audio stream a hlavne nahodil grabber pre DVD aj s konvertorom do mpeg4/divx. To by malo potom uvádzanú hodnotu.

                            Ale k dispozícii je napríklad dreambox aj s upravovanými firmware (pôvodne digi sat bez optickej mechaniky ale s usb a samozrejme net) alebo stačí nájsť menší komp s mechanikou, rozumnou zvukovkou a nejakým projektom na báze movix alebo niečoho podobného :-)
                            • Re: Naco je "S-VIDEO konektor" 13.04.2007 | 13:33
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              mne sa zda, ze len prehravanie titulkov bolo z mplayeru
                              Debian. apt-get into it…