Xka + nvidia = zrnenie .)

Sekcia: Hardware a Drivery 03.04.2007 | 10:28
dunmer   Návštevník
tak som nakoniec po malych utrapach nainstaloval [cez pacmana] nvidia
drajvre na moju kartu pod archlinuxom. vsetko je tak ako ma
byt, xorg.conf som sa snazil zbuchat podla svojho
najlepsieho svedomia. ale stale to nejde.. po
zadani startx nabieha iba zrnenie. v logu Xiek nie
je ziadny error ale je tam par warningov, asi to
teda bude jednym z nich .)

tu su tie warnings:
(WW) Open ACPI failed (/var/run/acpid.socket) (No such file or directory)
(WW) NVIDIA(GPU-0): No connected display devices detected; assuming 1 CRT (CRT-0)
(WW) NVIDIA(GPU-0): Unable to read EDID for display device CRT-0
(WW) NVIDIA(0): Unable to get display device CRT-0's EDID; cannot compute DPI
(WW) NVIDIA(0): from CRT-0's EDID.

[cely log som nepastoval lebo je hrozne dlhy. ale ak je to nevyhnutne, pastnem]
poradi niekto kde je chyba? vopred vdaka
    • Re: Xka + nvidia = zrnenie .) 03.04.2007 | 14:18
      WlaSaTy   Návštevník
      zrnenie je nadherny popis problemu. to ze ti xwindows hlasi ze sa monitor nedohodol s grafikou (a jej ovladacmi) na pracovnej frekvencii, rozliseni a podobne znamena ze tie udaje bud neposkytuje monitor (najme LCD alebo velmi stare CRT, popripade profesionalne CRT pracujuce na fixed frekvencii ktore su pripajane inak ako cez vga kabel), popripade ze nemas spojeny urcity drot na kabli s monitorom alebo ze ovladac grafiky jednoducho tie udaje zahodi.

      no, zial ti nepomozeme pokial neopises problem a pouzitu technologiu. jednoducho nemame krystalovu gulu.
      • Re: Xka + nvidia = zrnenie .) 03.04.2007 | 15:13
        dunmer   Návštevník
        takze takto..
        mam notebook Acer TravelMate 634LC s monitorom 15.0" SXGA + TFT LCD a grafickou kartou Geforce2 GO
        Na booku bezi Archlinux. Nainstaloval som ho z cd a urobil celosystemovy upgrade. Potom som nainstaloval Xka, KDE a nvidia-96xx [vsetko cez pacman]. Nakonfiguroval Xka [skusil som pomocou xorgconfig, nvidia-xconfig aj hwd -x, problem vyzdy zostava]
        spustim Xka, chvilu cierna obrazovka, potom nieco ako zrnenie, neviem to dobre popisat.
        Bez akcelerovanej grafiky to rozbehnem.

        V logu nie je ziadny error, iba vysie spomenute warningy.
        Ak potrebujete dalsie informacie, spytajte sa prosim konkretne, nic ine ma uz nenapada..
    • Re: Xka + nvidia = zrnenie .) 03.04.2007 | 14:31
      Meno   Návštevník
      to zrnenie moze byt cokolvek... tamto co si napisal je iba Warning, takze tiez to nieje az take strasne( horsie je keby bolo Error... ), to zrnenie moze byt ze bezi Xko ale nemas ziaden Window Manager... skus spustit neco ako nejake kdestart alebo neco take, resp. startxfce ... zavisi od desktop managera ktory chces pouzit...
      • Re: Xka + nvidia = zrnenie .) 03.04.2007 | 15:08
        WlaSaTy   Návštevník
        ak nie je definovany window manager, tak sa nastartuje klasicky TWM ktory je sucastou xwindows takmer od jeho pociatku (viac ako 20 rokov:). Ale na druhu stranu, za zrnenie sa da povazovat standardny cierno-biele pozadie ktore nie je sede :-) a k nemu patri standardny kurzor v tvare velkeho X.

        ale k veci odporucil by som kliknut na plochu, vybrat z menu xterm a do neho napisat napriklad aj gnome-session :-).
        • Re: Xka + nvidia = zrnenie .) 03.04.2007 | 19:33
          Meno   Návštevník
          ten TWM sa spustit nemusi... uz sa mi stalo ze som spusti X a bolo bez jedineho WM, ale je fakt ze to zrnenie bude zrejme dane zlym rozlisenim...
          • Re: Xka + nvidia = zrnenie .) 03.04.2007 | 19:37
            WlaSaTy   Návštevník
            no, ked X spustas cez prikaz X a nie startx alebo iny startovaci skript tak je to pochopitelne. tak isto je pochopitelne aj ked ten TWM vyhodis do kybla.