od kedy používate linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.04.2007 | 16:42
karol   Návštevník
Zdravím chcel by som sa spýtať od kedy používate systém linux. Myslím tým iba čisto linux, žiadni win a podobne, alebo koľko vám trval prechod na linux z win. A este aké máte skúsenosti s chodom linuxu na notebookoch? Ďakujem za odpovede.
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 16:47
      Peter S.   Návštevník
      asi od 2003, ked som si domov kupil PC. a samozrejme doma som windows nikdy ani nemal :)
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 16:54
      still   Návštevník
      Po zaokruhleni 1.1.2007 :-)
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 17:09
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      prechod rychly ... doba pouzivania? cca 2 roky. spokojnost? MAXIMALNA
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 17:09
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      začal som v zime na prelomi 2005/2006 s Mandrivou...ale bola to najhorsia volba distribucie, tak som to vzdal, a vratil sa k linuxu.

      Kedze som tvor zvedavy, tak mi linux nedal pokoj a vidina niecoho noveho neprebadaneho ma donutila tahat 4 DNI boot cd ubuntu.

      Takze od JUNA 2006 kedy vyslo Ubuntu 6.06 sa linuxu venujem aktivne az do dnesneho dna...a aj budem...az ma nieco znova neobjavim co je neprebadane :)
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 18:06
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Bolo to v zime 2001, alebo zaciatkom roku 2002. Bolo to ihned po tom co som prvy krat sadol za Windows XP (otcov vtedy novy pocitac), po asi pol hodine pouzivania (totalne znechutenie) som zapol moj komp a demonstrativne som sformatoval vsetky disky s Windows 98 a nahodil FreeDos.

      Tam som nainstalovat moj uplne prvy linux ktory som si v skole stiahol na niekolkych disketach z netu, bol to taky co sa bootoval z dosu. Vyrobil ho nejaky chorvat, srb alebo slovinec + vsetka dokumentacia v tej jeho reci, proste parada, na meno linuxu si uz nespomeniem, dalo sa tam doinstalovat FPC (1.0.4) co bolo v podstate jedine co som potreboval.

      Potom sa mi podarilo zohnat RedHat 5.1 na ktorom som frcal asi 2 roky, no a potom uz to islo rad za radom, RedHat 7.2, FedoraCore 4 az som nakoniec zakotvil u Slackware 10.2 a teraz Slackware 11.0 a samozrejme Vlastne distro.
      • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 18:21
        skywaker   Návštevník
        Moje prve kroky mozem
        datovat asi od 1999 kedy som si nahodil Monkey linux teda umsdos ale potom siel redhat 6.0cz ale windows mam doteraz
        a cakam na reactos
        v buducnosti mozno haiku
      • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 18:37
        petertomasy   Návštevník
        Ja používam Linux asi 2 a pol roka. Prvé distro bola Fedora core 2. Začiatky boli pre mňa osobne zložité. veď som nevedel nič , iba klikať. Tam som sa vyučil (ja starý windowsak a klikač) a vobec zistil, čo to je príkazový riadok, a ako je postavena adresárová struktúra, balíčkovacie programy, u fedory yum, yumex, plug-iny, propietarne ovladače, atď, nuž musel som zmenit celkovo myslenie windowsáka. Veľa som pochytil z diskusných fór. Potom som prešiel na mandrake, mandriva už bola lepšia, suse 10.1 a 10.2 a nakoniec ubuntu 6.06 a teraz 7.04. Tu pri tomto distre som asi najspokojnejší, všetko beží ako má, nema problema. Aj mojim deťom to už vyhovuje, aj keď ešte makajú vo winoch. Niečo som čital o PClinuxOS, tak tam bude moja daľšia cesta.
        • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 20:16
          martinko   Návštevník
          je to pol roka a preto lebo pod windowsom na mojej starej sunke nesli uz ani videa a ani hry tak som tam skusil dat aj linux. uplny prechod bol velmi rychli. ale ak robys daku naozaj odbornu robotu tak linux nieje na vsetko vhodny. ale z mojej strany je to uplna spokojnost (len keby bol Matlab so vsetkymi kniznicami pre linux)
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 20:43
      Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
      od rana
      <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 20:51
      Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
      Niekoľko mesiacov
      Spokojnosť? je
      Nevysporiadal som sa u M2007 so sieťou, ale kým to nejde tak sa s tým budem zaoberať. A keď to pôjde? bude ďaľší problém, ktorý musím vyriešiť.
      Dúfam, že sa čoskoro objaví 2007.1
      A okná? To je pre tých, ktorí sa chcú hrať a kupovať stále výkonnejší hardware. V poslednej poznámke asi dodám - opýtal sa niekto oknára, či vie čo je to príkazový riadok a jeho príkazy?
      Tým myslím - núti vás to "nemyslieť"...
      nechcem dýchací prístroj s windowsom
      • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 22:25
        karol   Návštevník
        Niekto tu používa moje meno, no prečo nie, karolov môže byť na svete aj viac.
        Linux používam na notebooku od septembra 2006. Na desktope mám winXP kvoli špeciálnym programom, ktoré pod linuxom nejdú.
        • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 22:36
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          zaregistruj sa ;) urcite tym o nic neprides, dokonca bude pre teba jednoduchsie odpovedat na niektore komentare
          • Re: od kedy používate linux 06.04.2007 | 23:25
            Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
            OK, uz som registrovany uzivatel.
            "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 23:40
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        myšlení zdržuje při klikání, s tím nejde nic dělat
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 22:36
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Aktívne od septembra 2006. Odvtedy nič iné ako linux nepoužívam. Na notebooku som win nemal a nikdy mať nebudem. Prechod bol z odňa na deň. Predtým som sa s linuxom iba trochu bavil
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 22:52
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Prva skusenost v roku 1999. Suvysle pouzivam LINUX asi Rok :(
        sudo apt-get remove windows
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 22:59
      Avatar tristan FreeBSD  Používateľ
      Uz nepouzivam, kupil som Windows Vistu. No, dost hororu:)) presiel som na FreeBSD, ale Linux cca 3 roky a FreeBSD 3 mesiace.
    • Re: od kedy používate linux 05.04.2007 | 23:27
      Avatar Dávid Kovács Slackware  Používateľ
      Od Slackware 10.1 ;-) Cca. 1-1,5 roka. Prechod z win na Linux mi trval tolko, kym som nasiel ovladace na modem.
      Dávid Kovács [ Davs ] - Slackware 11.0
    • Re: od kedy používate linux 06.04.2007 | 00:40
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Asi od roku 2004. Prechod trva ešte stále. Niečo viem v Linuxe a niečo v Linuxe.
      Na notebookoch som to skusal velmi malo. Nevlastnim ziaden.. ;)
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: od kedy používate linux 06.04.2007 | 01:06
      Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
      Prvý pokus - koniec roka 2005 - PCR Knoppix - To CD sa ešte niekde povaluje.
      Druhý Pokus - Nejaký Mandrake, po menej ako dvoch dňoch išiel preč.
      Tretí pokus - rôzne live CDs, dlhú dobu som používal Mandrivu One 2006 na tlačenie, keďže Windows vytrvalo odmietal akceptovať tlačiareň.
      Štvrtý pokus - Mandriva 2007 Free, nainštaloval som ju krátko po vydaní a odvtedy ju mám.

      OT: Zaujímavé je, že vo Windows som zúril pri všetkom, vrátane písania jednoduchých textových súborov a teraz zúrim oveľa menej. Totižto teraz mi pri používaní textového editoru počítač nemrzne.
    • Re: od kedy používate linux 06.04.2007 | 01:46
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      1998 - RH 5.1 - prvy server (ten som neinstaloval iba spravoval)
      1999 - RH 5.2 - prva instalacia, skuska na desktop
      1999 - RH 6.0 a 6.1 desktop
      2000 - RH 7.0 - 7.3 desktop + server
      2001 - 2003 -mandrake - v tej dobe IMHO asi to najlepsie na desktop
      2003 - 2006 - kvoli specialnej aplikacii M$Win desktop, server chvalabohu linux
      no a minuly rok konecne zmena zamestnavatela a teda aj OS.
      skusal rozne distra aj *BSD, ale moja volba padla po dlhych uvahach na gentoo. zatial vyhovuje a nebanujem.
      mam ho na mojom milovanom notebooku.

      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
    • Re: od kedy používate linux 06.04.2007 | 12:27
      Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
      Linux mam nainstalovany uz nieco vyse roka. Zacinal som so SuSE 10 dalej to bolo Kubuntu neskor Debian 3.1 a teraz mam Ubuntu(maximalna spokojnost no po vydani noveho Debianu asi porejdem nan, dufam ze sa ho dockame este tohto roku :D )
      DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
    • Re: od kedy používate linux 06.04.2007 | 12:51
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Používateľom PC a samozrejme aj linuxu (win som nikdy na pc nemal) som už asi 3 roky. Začínal som s mandrake 9.2. Po inštalácii mi nenabehli X tak som musel všetko konfigurovať ručne (a bez internetu). Potom mi odišiel fs (ext3) a kvôli veľkému počtu vadných blokov nešiel v mandrake ani sformátovať. Preto som vyskúšal gentoo 2004.3 s xfs (zatiaľ sa drží :D ) a to postupne updatujem doteraz ;)
    • Re: od kedy používate linux 06.04.2007 | 15:23
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Prvý kontakt s Linuxom som mal pred tromi rokmi. Keďže mi nešiel v Mandrake 9.1 winmodem, neriešil som to.

      Asi pred dvomi rokmi som nahodil na book popri Windowse Mandrake 10.1, po 2-3 mesiacoch som rozbehal modem a iné záležitosti a odvtedy používam single Linux.
    • Re: od kedy používate linux 06.04.2007 | 17:05
      Avatar mmatko   Používateľ
      cca od 02/2006 (ak nepocitam velmi jednoduchy a krajne uzivatelsky a nezainteresovany pristup od cca 2003 v zamestnani) - s kupou domaceho PC - spokojnost, prechod na win - nie
    • Re: od kedy používate linux 06.04.2007 | 23:49
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      jul 2003... v chipe 7/03 vysiel orezany 1CD mandrake 9.1 (kernel 2.4.21), pri nom som chvilu vydrzal, prisiel mandrake 10.1 (v mandraku 10 som mal problem s wifi ), mandriva 07 - to bol stale komp zdielany s ostatymi... a nakoniec sa ku mne dostal moj vlastny (aspon cosi) celeron 400 s 1.6 GB HDD a 128 MB RAM.. to som sa naucil, co v pc potrebujem a co nie ;) a ked som prvykrat videl debiana (styri diskety-instalacia po nete) a podarilo sa mi prvykrat apt-getol Xka a pod. tak nechcem vidiet nic ine ako systemy s apt (a frcim na kubuntu lts) :)