lokal addressbook

Sekcia: Konfigurácia 07.04.2007 | 12:06
Marian   Návštevník
chcel by som sa opytat na nejaky tutorial na vytvorenie addressbook na linuxe s debianom. ked uzivatel si chce poslat email aby sa mu otvorili kontakty brane zo servera ako localny addressbook. vdaka za pomoc
    • Re: lokal addressbook 07.04.2007 | 13:40
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj Marian,
      síce neviem ako je možné dosiahnuť "kontakty brane zo servera ako localny addressbook" kedže takéto niečo je možné len z replikovaním knihy adries na lokál (podobne ako je to napríklad v známom a preznámom otlaku) ale skús nám povedať čo si pod tým pojmom predstavuješ. potom budeme možno vedieť k čomu chceš poradiť.

      • Re: lokal addressbook 07.04.2007 | 14:14
        marian   Návštevník
        chcel by som instalovat na linux server kontaktny list,kde by boli ukladane vsetky kontakty pre firmu, DL, kniznice atd,ked uzivatel na lokalnom pc si otvori outlook alebo postoveho klienta,a klikne na address aby titeo udaje boli brane zo servera.centralizovanu databazu pre uzivatelov.
        dakujem
        • Re: lokal addressbook 07.04.2007 | 14:41
          WlaSaTy   Návštevník
          stale tam chyba jedna informacia, klient bude pouzivat aky software?
          • Re: lokal addressbook 07.04.2007 | 14:48
            marian   Návštevník
            klient by mal pouzivat outlook,alebo thunderbird hlavne
            • Re: lokal addressbook 07.04.2007 | 16:57
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              riesenie> server LDAP, klient Kaddressbook
              • Re: lokal addressbook 07.04.2007 | 17:03
                marian   Návštevník
                chapem tomu ale mne ide o postup ako nainstalovat LDAP na server a nakonfigurovat aby administrator mohol vytvarat distribucne listy a pridavat kontakty do lokalneho adresara. vdaka za to pomoze urcite
                • Re: lokal addressbook 07.04.2007 | 17:52
                  WlaSaTy   Návštevník
                  takychto a podobnych howto je plny interfernet, inac uz som sa zlakol ze by bolo preferovanejsie riesenie nieco na sposob groupware ktore zahrna komplexnu spravu fyzickych a virtualnych uzivatelov (email, diskova kapacita na servri, zdielane profily na zdielanych pocitacoch a hlavne zdielany kalendar), to by sa riesilo potom na profesionalnej urovni :-)