Pismo vo WINE

Sekcia: Konfigurácia 08.04.2007 | 20:39
Ferjo   Návštevník
Chcel by som vediet, ako nastavit pismo vo Wine pre programy na urcitu velkost.(pripadne aj zmenit kodovanie aby sa spravne zobrazovala diakritika)
    • Re: Pismo vo WINE 08.04.2007 | 22:24
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      No, to ako zmeniť veľkosť písma by som chcel vedieť aj ja, lebo mne sa zobrazuje písmo v jednej aplikácii na úrovni veľkosti pixelov displeja. To, ako môžeš zmeniť typy písma je jednoduché. Importuj písma z windowsu do wine. Skopíruj na nejakom XP-čku celý priečinok / windows / fonts a tie fonty importuj do wine, malo by to ísť. Zdá sa mi, že wine obsahuje konfiguračný nástroj, ktorý by mal byť grafický.

      Dá sa tam meniť aj farba okien z tej debilnej tmavošedej na niečo kontrastnejšie.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Pismo vo WINE 08.04.2007 | 22:49
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        winecfg

        ak je problem so spravnym zobrazovanim pisma win aplikacii, tak si nainstaluj windowsacke fonty. Ubuntu ich ma v repozitaroch...je to nieco ako msttcorefonts.
        • Re: Pismo vo WINE 11.04.2007 | 20:27
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          Stiahni si tento tento skript a spusti ako root. Pripadne si ho uprav, ak mas cesty k fontom v tvojej distribucii inak.
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
          • Re: Pismo vo WINE 27.04.2007 | 16:39
            jano   Návštevník
            ja ma tiez porobelm s pismom ale v celom linuxe. pred tym so to robil ze som nakopcil win fonty do linuxu do tej cesty co je v xorg... a este fonty do wine ale teraz ked to spravim tak linuxu neprida fonty a wine je uplne male a necitatelne. dal som novu 7.04 32 bit xubuntu , neviem kde je chyba. normalne mi to slo. helfnite pls