firefox - dialog na ukladanie nefunguje "otvorit"

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.04.2007 | 22:29
Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
Ked stiahnem napr. pps alebo hoci aj textovy subor vo firefoxe 2.x tak v tom dialogu kde sa ukazuju stiahnute subory ked kliknem na otvorit tak sa nic nedeje.

Zrejme by to chcelo niekde nastavit "asociacie" ze co sa ma s cim otvarat. Co s tym? kde to nastavit?
    • Re: firefox - dialog na ukladanie nefunguje "otvorit" 09.04.2007 | 00:35
      Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
      Neviem ci som ta spravne pochopil, ale ak ano a mas slovensky firefox, chod do "Upravit" -> "Predvolby" -> "Stahovanie" -> a tu dole by malo byt nieco ako "Zobrazit & Upravit akcie". Tak to skus mrknut ;) :)
      • Re: firefox - dialog na ukladanie nefunguje "otvorit" 09.04.2007 | 17:24
        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
        http://img406.imageshack.us/img406/3131/aaacl7.png

        upravit - predvolby neexistuje (firefox 2.0) nasiel som toto ale nieje tam pridat akciu, len ubrat, co s tym?
        • Re: firefox - dialog na ukladanie nefunguje "otvorit" 09.04.2007 | 17:50
          Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
          Hmm... :) Mne sa zda, ze sa to neda nejako prednastavit, myslim ze sa to da jedine vtedy, ked sa ta FF opyta kam chces ulozit subor po stiahnuti (ak sa ta to pyta), tak tam si nastavis, ktorou aplikaciou sa ma dany subor otvorit. Ale ci ti ju nastavi ako defaultnu pre dany typ filu to fakt netusim. :) FF uz davno nepouzivam :P
    • Re: firefox - dialog na ukladanie nefunguje "otvorit" 09.04.2007 | 18:52
      WlaSaTy   Návštevník
      nemas suborovy manager?
      • Re: firefox - dialog na ukladanie nefunguje "otvorit" 09.04.2007 | 20:19
        nahnevany mlady muz zabudol heslo   Návštevník
        mam, ale mama si sadla za moj komp a ked si stiahla .pps subor co jej poslala kamaradka mailom tak klikla na otvorit a nic sa neudialo, serie ma to
        • Re: firefox - dialog na ukladanie nefunguje "otvorit" 09.04.2007 | 20:29
          WlaSaTy   Návštevník
          Takze emailom.
          Thunderbird sa uz davnejsie odstiepil z firefoxu i ked stale pouzivaju spolocne gecko. Ako sa to da nastavit vo firefoxe uz bolo povedane, ako sa to da nastavit v thunderbirde, tak to bude dost podobne. Ale normalne sa to nastavuje globalne pomocou myslim ze niecoho ako /etc/mime.types :-)

          ps.: a mas nainstalovane nieco co dokaze otvorit alebo aspon zobrazit power point presentation (compiled)?
          • Re: firefox - dialog na ukladanie nefunguje "otvorit" 10.04.2007 | 14:13
            Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
            mam OOo 2.2, ale zafungovalo to ze som dal to pps stiahnut este raz a ked sa ma pytalo co s tym tak som dal otvorit, bybral som OOo a uz to funguje. Logika veci ale vravy ze by v tom dialogu mohlo byt tlacitko pridat.
            asdf
            • Re: firefox - dialog na ukladanie nefunguje "otvorit" 10.04.2007 | 16:09
              WlaSaTy   Návštevník
              :Logika veci ale vravy ze by
              keby boli toho nazoru vyvojari tak to tam daju.