driver pre wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 09.04.2007 | 19:10
djducato   Návštevník
zdravim, ako mam naistalovat driver pre moju wifi kartu, lebo nemozem pouzivat aireplay, kedze nema ovladace.. airmon mi pise ze mam eth0 hermes I a pouziva ovladace orinoco, ale ja si mylim, ze je to zle, kedze mam miniPCI kartu wistron neweb s chipsetom prism 2.5, alebo tak nejako..)) som taka lama, cize sorry, ked som nieco inak napisal..) kazdopodne, keby mi niekto poradil ako to mam nahodit aby som mohol pouzivat aireplay, by som bol strasne vdacny..) pouzivam backtrack 2 final..
    • Re: driver pre wifi 09.04.2007 | 19:59
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pre prism chipsety je hostap ovladac.
      http://hostap.epitest.fi/
      • Re: driver pre wifi 10.04.2007 | 03:32
        djducato   Návštevník
        to je pravda, ale ako ich nainstalovat..? to je najvacsi problem, ze vraj tam treba nieco kompilovat ci co a to neviem ako..((
        • Re: driver pre wifi 10.04.2007 | 23:11
          Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
          bracho nieco riesil s internou wifi kartou, na instalaciu driverov (z winshitu) pouzil program ndiswrapper, ten si spravil nejaky vycuc z driverov pre windows a potom mu to uz slapalo.
          • Re: driver pre wifi 11.04.2007 | 02:30
            djducato   Návštevník
            ok, skusim to, ale ja by som tam potreboval tie hostap ovladace, kvoli packet injection z aireplay-u..))
            • Re: driver pre wifi 13.04.2007 | 03:42
              djducato   Návštevník
              Nho skusal som to, nieco som nainstaloval, ale neviem kam, cize to neviem ani skusit pustit, cize s toho asi nic, skor by som potreboval nejaky navod ako nahodit hostap ovladace, len nemam sajn..( som s toho kar..