Ako som sám seba obabral...

Sekcia: Ostatné 10.04.2007 | 21:13
Martin   Návštevník
Keď som hľadal nejaké rpm-balíčky, natrafil som na najnovší firefox-2 aj so slovenskou lokalizáciou. Ako som tak pozeral rôzne stránky a portály, nie všetko sa mi zobrazovalo správne, niečo som vôbec neotvoril, tak som si povedal, že to možno pôjde lepšie s novším firefoxom. A tak som si ho nainštaloval... ... a dočkal som sa sklamania. Tie stránky, ktoré som predtým neotvoril, som neotvoril ani s novšou verziou, a dokonca aj na tých, ktoré predtým s 1.5 išli otvoriť v pohode, bolo zrazu treba nainštalovať zásuvné moduly, ktoré sa hneď aj ponúkali na stiahnutie. Zistil som však, že všetky, čo sa odtiaľ dali stiahnuť a nainštalovať, už dávno mám (win32, flashplayer, realplayer, JRE a iné), a aj tak to nefungovalo.
Jediným riešením bolo firefox-2 odinštalovať a znova natiahnuť do mašiny verziu 1.5.
Poučenie - netreba sa zbytočne snažiť získať čo najnovší model, ak ten starší spoľahlivo funguje. Alebo ak už chceme to najnovšie, musíme vedieť ako na to.
    • Re: Ako som sám seba obabral... 10.04.2007 | 21:27
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a ktore ze to stranky ti nesli otvorit? nebodaj ti nesiel flash alebo java applety?
      • Re: Ako som sám seba obabral... 10.04.2007 | 23:44
        Martin   Návštevník
        Tak napríklad vôbec neotvorím 21stoleti.cz, len sa načítava, ale neotvorí sa, ani s firefoxom, ani s Konqerorom, s f-1.5 som v pohode otvoril markiza.sk, ale keď som si tak dal firefox-2, už vyskakovali okná a ponúkali pluginy, ktoré pritom už mám.
        Flash mám, ten sa mi ponúkol sám, keď som otváral stránku našej regionálnej telky. Čo sú to java applety, to neviem, mám akurát Java Runtime.

        To vieš, ja som len také linuxové embryo :)
        • Re: Ako som sám seba obabral... 11.04.2007 | 00:17
          Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
          Hm asi sa ti nepreniesli 'pluginy' z firefox 1.5 do 2.0 :) Skusal si pekne doinstalovat?

          Inak ja mam firefox 2.0 a vsetky stranky idu :) cize chybu by som nehladal na strane serveru/prehliadaca ale u toho na stolicke :)
          "IB, thy name is homework." -- IB
    • Re: Ako som sám seba obabral... 10.04.2007 | 21:31
      trebor   Návštevník
      Tak tomu vôbec nerozumiem......Kubuntu 6.10 Firefox 2.0.0.3 no problém.....
      • Re: Ako som sám seba obabral... 10.04.2007 | 23:46
        Martin   Návštevník
        Mám Mandrivu, o inom OS budem uvažovať až keď vyrastiem :)
    • Re: Ako som sám seba obabral... 11.04.2007 | 01:42
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      Slackware 11.0, Firefox 2.0.0.3, vsetky stranky idu uplne normalne, skusil by som premazat adresar ~/.mozilla (napr. mv ~/.mozilla ~/.mozilla.old)
      asdf
      • Re: Ako som sám seba obabral... 11.04.2007 | 21:13
        Martin   Návštevník
        Možno treba všetky doplňujúce pluginy odinštalovať a znova nainštalovať, až keď tam bude firefox-2.
        Ale v podstate mi nešlo o riešenie konkrétneho problému, len o poukázanie na to, ako sa človek postupne učí, niekedy cestou pokusu a omylu, ako zisťuje, skúša, robí pokusy, nadáva a potom to skúsi zas a znova...
        A o tom je život... :)