LunarLinux a segmentation faults

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.04.2007 | 21:30
skywaker   Návštevník
Potrebujem poradit... Skusam Lunar Linux 1.6.1 a mam same problemy s kompilaciou. nemozem skompilovat ani MC alebo Links. Mam Celeron 2.66ghz em64t preto som skusal aj 64bit verziu ale rovnako akop pri 686.... problem je v tom ze ak dam kompilovat tak mi vypise bud C kompiler segmentation fault alebo nejaku divnu tabulku modulov. Musim povedat ze pamet v kompe mam dobru mam 2x256mb pisem to preto bo viem ze gcc je haklive na chybnu pamet. pomozte.... optimalizacie mam len zakladne

CCACHE yes
strip yes
a nic viac

lukas.
    • Re: LunarLinux a segmentation faults 11.04.2007 | 22:13
      Avatar martin jurek xubuntu  Používateľ
      heh peken pochvalil si sa co mas za kompa aky mas linux a aku mas ramku... atd. ale mohol by si aj polozit daku otazku :D.

      • Re: LunarLinux a segmentation faults 11.04.2007 | 22:27
        skywaker   Návštevník
        vsak som polozil otazku a ze mi pise pri kompilacii daco v zmysle "C kompiler segmentation fault" a skusal som x86_64 bit teda bo mam em64t rozsirenie a potom kede to neslo tak aj i686 verziu lunara a skusal som nastavit aj bez optimalizacii a nic to iste. fakt neviem jak to napravit... asi to necham tak.
        • Re: LunarLinux a segmentation faults 11.04.2007 | 22:29
          skywkaer   Návštevník
          teda ci mi dakto vie pomoct to vyriesit
          • Re: LunarLinux a segmentation faults 12.04.2007 | 10:56
            Avatar martin jurek xubuntu  Používateľ
            skus to tu cele hodit celu tu kompilaciu, ked to tu niekto uvidi snad pomoze ja ti takto neviem povedat ked to nevidim nevidim.
            a skusal si instalaciu balikov, ide ti aspon to?
    • Re: LunarLinux a segmentation faults 12.04.2007 | 11:37
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      problem s kompilaciou mam aj ja na
      niektorych balickoch...hlavne s
      kompilovanim wine emulatora. Vzdy mi
      vyhadyuje chybu s gcc, nejaka segmentacia...
      • Re: LunarLinux a segmentation faults 12.04.2007 | 13:14
        Avatar martin jurek xubuntu  Používateľ
        tak ako co sa tyka wine tak na ich strane su balicky. ten som instalovat cez balicky

        ved tu skuste hodit konkretnu chybu snad niekto bude vediet
        • Re: LunarLinux a segmentation faults 12.04.2007 | 20:40
          skywaker   Návštevník
          takze uz som top vyriesil ale niesom velmi stastny :) bo chyba bola v ramke. co uz. ostala mi jedna 256ka. kubuntu ide na tom dost dobre ale 64bit fbsd uz je na tom horsie. inac bsd porty sa mi zdaju lesie nez lunar.
          • Re: LunarLinux a segmentation faults 12.04.2007 | 21:25
            Avatar martin jurek xubuntu  Používateľ
            tak to som rad ze ti vislo ale 256 ram na kubuntu je dost malo , snad dako ja to oprvais .
            • Re: LunarLinux a segmentation faults 12.04.2007 | 21:44
              skywaker   Návštevník
              Mas pravdu je to fakt malo,...... a kubuntu je super bo mandrivu nemozem nainstalovat bo mam na disku aj BSD a mandriva rozdelovac disku blbne ked najde bsd particie. napriklad Kubuntu to naslo ako jednu primarnu bsd particiu a vsetko v pohode ale v mandrive naslo aj tie vnorene tzv .slices ako sa to vola. inac bsdcko pre amd64 na celeron emt64t bezi super ale trochu ide pomaly koli ramke ale chcem povedat ze ziadne segment. fault som este na bsd nevidel.
              • Re: LunarLinux a segmentation faults 13.04.2007 | 00:46
                Avatar martin jurek xubuntu  Používateľ
                pri ubunte, kubunte som mal tiey problem s jej narocnostou na ram tak som tam dal xubuntu a som nadmieru spokojny, ak mas slasiu ramku tak moyem len doporucit ved kukni na googli ako to vyzera, da sa to dost pekne prisposobit.
          • Re: LunarLinux a segmentation faults 12.04.2007 | 22:50
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            cize chyba bola asi v zapojeni RAM-iek...hmm myslim ze to moze byt. Lebo ja mam 256 Mb + 512 Mb...je to zle?!