Otazka na borgcube a spol.

Sekcia: Ostatné 12.04.2007 | 10:34
sLaNina   Návštevník
Mam otazocku na uzivatelov: borgcube, superlamer a pod...
Pokial viem, tak pojem "distribucia" je zauzivany s OS Linux. V kolonke: Distribucia, ktora sa nachadza v profile kazdeho registrovaneho uzivatela na tomto portaly uvadzate FreeBSD (resp. *BSD). Tak by zaujimalo, odkedy je *BSD linuxova distribucia ???? :)
    • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 10:54
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      portal, vzor dub
        | singular
      N | portal
      G | potralu
      D | portalu
      A | portal
      L | portale
      I | portalom
      

      i ked priznavam, ze aj portali neznie zle, ale ypsilon urcite nie.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 13:22
        sLaNina   Návštevník
        No som si nebol isty, ci 'i/y' alebo 'e' a trafil som zle...:) Ale diq za lekciu zo slovenciny.... To vis, uz je to nejaky ten rok, co ma s nou trapili na zakladke..:))
    • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 11:34
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      to nech ta netrapi ;)
      • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 11:36
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        a btw BSD znamena Berkeley Software Distribution, takze nie len linuxove distrubucie existuju
        • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 13:26
          sLaNina   Návštevník
          Oki, ale nazov portalu je myslim celkom jasny (Linuxos.sk), takze asi tymto smerom je to myslene...:)) A inak, to bol skor apel na spravcov portalu, nebolo by odveci nahradit to napr: pouzivane OS alebo tak nejak... To by tu potom ovsem vyskakovali asi Win...sXX, no fuj, ani napisat sa mi to nechce ;))
          • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 21:24
            Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
            >>Oki, ale nazov portalu je myslim celkom jasny (Linuxos.sk), takze asi tymto smerom je to myslene...

            tak to potom ked sa v televizii v nejakej vedomostnej sutazy pytaju hraca na jeho konicky a on odpovie ze "zahradka", tak je to tiez blbost? okrem ineho na http://www.linuxos.sk/index.php?show=team sa spomina aj IT a OSS...

            ale inac mas v podstate pravdu, ale ta co uz...
            <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
            • Re: Otazka na borgcube a spol. 13.04.2007 | 13:18
              sLaNina   Návštevník
              Tak ako ten priklad s TV sutazou - to si strelil riadne mimo...:))
          • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 21:27
            Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
            a ako uz bolo spominane FreeBSD je tiez distribucia, a v profile nie je definove "Linuxova distribucia" ale len "Distribucia", takze je to vsetko vlastne ok...
            <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
            • Re: Otazka na borgcube a spol. 13.04.2007 | 12:00
              sLaNina   Návštevník
              no jasne ze nie je, ale tak snad to vyplyva z podstaty tohoto portalu... to je ako keby si bol na hypotetickom portaly napr. mercedes.sk a mas tam tiez v kolonku oblubeny model (nie oblubena znacka automobilu ale oblubeny model) a niekto tam napise Ford Fiesta.... trochu odveci, nie ?
    • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 22:23
      --   Návštevník
      skus navrhnut spravcom portalu nech nazov kolonky zmenia z "distribucia" na nieco ako "operacny system". mozno by to bolo vhodnejsie. uplne strasne to vyzera ked si niekto do kolonky distribucia da "windows xp" :-(
      • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 22:32
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        neslusne navrhy tu...
        Debian. apt-get into it…
      • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 22:35
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Ale to by bolo zbytočné....načo propagovať niečo, čo si to nezaslúži :P. Ak tam nechce napísať žiadnu linuxovú distribúciu (alebo žiadnu nepoužíva ;) ), tak nech ju tam proste nepíše a hotovo :). Bude jasné, že nepoužíva žiadne linuxové (či Berkeley Software) distro...;).
        • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 23:00
          --   Návštevník
          ide o to ze vela ludi tu kolonku neberie vo vyzname "distribucia" ale vo vyzname "operacny system". a nazvyt windows xp distribuciou je uplny hnus. mozno by bolo vhodne cez php do tej kolonky zadavat urcite vyrazy.
          • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 23:03
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            to vas tak irituje, ze su ludia co pouzivaju okrem linuxu aj bsdcka?
            • Re: Otazka na borgcube a spol. 13.04.2007 | 12:16
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              hm, neviem co im na tom tak vadi, 2 roky tam ludia maju aj *BSD (najdu sa aj experti s WinXP a spol) a nikomu to nevadilo... menit sa to nebude :).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Otazka na borgcube a spol. 13.04.2007 | 13:16
              sLaNina   Návštevník
              Neirituje, len ked niekto s radostou vytyka napr. gramaticke, ci chyby v interpunkcii, (uid0 a 'borgska kocka' :))), tak reku ze nezaskodi obcas aj ich 'poopravit'....;)
              • Re: Otazka na borgcube a spol. 13.04.2007 | 13:46
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ani nevies aku radost mi robi, ze moji spoluobcania neovladaju uradny jazyk...
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Otazka na borgcube a spol. 13.04.2007 | 14:17
                  Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                  no vsmol som si ...:)) to su tie drobne radosti zivota :)
              • Re: Otazka na borgcube a spol. 13.04.2007 | 14:53
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                si sa asi blbo vyspal, ze?
        • Re: Otazka na borgcube a spol. 12.04.2007 | 23:27
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Tato kolonka je urobena cez premennu ktora sa da v administratorksom rozhrani zmenit. To len taka informacia pre zaujimavost :D