konflikt zdroja a harddisku?

Sekcia: Hardware a Drivery 13.04.2007 | 18:15
sapi   Návštevník
Zdravim, kupil som novy zdroj (EuroCase) a mam s nim nasledovny problem: po zapojeni do pocitaca sa asi po sekunde pocitac vypne. Avsak ak odpojim HDD (Seagate), pocitac ide v pohode dalej. Taktiez ten zdroj pracuje spravne na inom PC a tiez ak dam do povodneho PC iny zdroj, tak ide ok. Netusite pr. ci sa to da riesit aj inac, ako prostou vymenou zdrojov? Teda, ci sa da nejako rozchodit ta kombinacia (EuroCase a Seagate). Dakujem.
PS: sorry, ze to nema s Linuxom moc spolocneho, k tomu sa ten komp nestiha ani dostat :).
    • Re: konflikt zdroja a harddisku? 13.04.2007 | 18:16
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      slaby zdroj?
      • Re: konflikt zdroja a harddisku? 13.04.2007 | 18:28
        sapi   Návštevník
        sorry, som nespomenul, 350W, predtym tam bol 200W. Skor som myslel, ci to nebude vecou napetia na tych kabloch, al. nieco podobne, lebo po tom kiksnuti PC, musim vybrat zo zdroja sietovu snuru, aby som ho znovu zapol. Prepnutie 0/1 napr. nepomoze. Stary zdroj ma 20 kolickovu koncovku na dosku, novy 20+4. doska je nejaka, pre mna neznama, Jetway 3892D053.
        • Re: konflikt zdroja a harddisku? 13.04.2007 | 21:27
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Tie 4 kolíčky sú zrejme napájanie na procesor (Hlavne pre P4 ale mám to na doske aj ja pre AMD). Ak ich nemá doska, zostanú nezapojené. Napätie by malo byť 12V a 5V. To je štandard. Tam by problém nemal byť.
          Robí to, ak disk pripojíš na akúkoľvek koncovku toho zdroja? (teda 4 kolíkovú nato určenú)
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: konflikt zdroja a harddisku? 13.04.2007 | 21:52
            sapi   Návštevník
            dik, ano, robi to pri kazdej, a iba harddisk, napr. cdroma ide v pohode
            • Re: konflikt zdroja a harddisku? 13.04.2007 | 21:56
              sapi   Návštevník
              a zaujimave je, ze ten disk to robi iba v kombinacii s tou povodnou mat. doskou, ak ho pripojim s inou doskou, ide ok. som z toho jelen :)
              • Re: konflikt zdroja a harddisku? 13.04.2007 | 22:17
                sapi   Návštevník
                a pritom na disk je pripojeny iba zdrojovy kabel :), samozrejme blbne to aj ak je tam datovy
                • Re: konflikt zdroja a harddisku? 14.04.2007 | 00:16
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  To vyzerá na to, že tá pôvodná doska má väčší odber na napätí 12V alebo 5V a zdroj to už nezvládne. Aké prúdy sú napísané na tom zdroji pre 5V a pre 12V? A aké boli na tom starom zdroji? (Ak to tam vôbec je)
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: konflikt zdroja a harddisku? 15.04.2007 | 21:00
                    sapi   Návštevník
                    dik, tak som pozrel, na novom su vsetky prudy rovnake al. vyssie, okrem na napeti -5V (minus pet voltov). Je to na novom 0.3A, na starom 0.5A. Mohlo by to byt v tom?
                    • Re: konflikt zdroja a harddisku? 15.04.2007 | 21:06
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      No zrovna toto by na príčine byť nemalo. Lebo bez pripojeného disku ta ide, že? A disk je napájané len +5V a +12V.
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: konflikt zdroja a harddisku? 15.04.2007 | 21:17
                        sapi   Návštevník
                        bBz disku ide ok, dokonca ak pripojim aj trebars cdromu. Ten disk taktiez ide s inou maticnou doskou. Akurat sa asi urcite tri kusy hardveru nemaju radi, tusim to budem musiet ist vymenit za nejaky iny. Len pre zaujimavost: novy zdroj versus stary: +5V 32/20A, +12V 14/6. Asi je tych amperov prilis :)
                        • Re: konflikt zdroja a harddisku? 15.04.2007 | 21:45
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          Ampérov nikdy nie je dosť. Čím viac, tým viac zdroj znesie. Prúdový odber zo zdroja aj tak nemáš takmer nikdy toľko, koľko je na ňom napísané.To čo je tam napísané je maximálny odber, ktorý môžeš z toho zdroja ťahať, nie koľko zdroj stále dodáva.
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: konflikt zdroja a harddisku? 16.04.2007 | 10:28
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Asi bude chyba v zdroji. EuroCase je najvacsi shit na svete. Daj si ho vymenit.
    • Re: konflikt zdroja a harddisku? 16.04.2007 | 14:49
      sapi   Návštevník
      Tak som nakoniec vymenil zdroj za iny (Delux) a ide to ok. Vdaka vsetkym za odpovede. S pozdravom, sapi. A aby to nebolo malo zaujimave, tak teraz nechce nabehnut ani Linux ani windows, Knoppix sa sekne pri detekcii USB. Pozrel som na dosku, a na povrchu dvoch kondenzatorov je vidno celkom slusne korozne splodiny, tak myslim, asi trochu vytiekol elektrolyt a doska strajkuje :). No ak pisem somariny, tak sorry.
      • Re: konflikt zdroja a harddisku? 16.04.2007 | 14:58
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Žeby ten nekvalitný zdroj odpálil niečo na doske (Možno mal inak zapojený konektor)? No tak to je drzosť.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: konflikt zdroja a harddisku? 16.04.2007 | 18:18
          sapi   Návštevník
          mozne by to asi bolo, aj ked to vyzera tak, ze ta hrdza sa tam uz nejaky cas zbierala. Jedinym riesenim je zatial, zda sa, vypojit jednu pci kartu (4 usbcka), a ide to ok. Ak je pripojena, zamrza jak windows tak linux (knoppix pri detekcii usb, ta karta v inom kompe ide). Tak ci tak asi bude musiet kolega investovat do noveho kompu (resp. dosky, ked sa bude dat zohnat), nastastie neni moj :). Vdaka este raz za rady.