Ktorrent / uTorrent

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.04.2007 | 09:53
Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
Nazdar. Mám takýto problém. Po uspešnom stiahnutí súboru cez torrent tento súbor nie je šanca prehrať. Nefunguje mi to ani na jednom z tých dvoch programov. Neviete co s tým robiť?
Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: Ktorrent / uTorrent 14.04.2007 | 11:14
      Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
      Asi velmi nerozumiem... Ak si tahal pesnicky alebo film tak to skus predsa v nejakom prehravaci...Ved torrent klient sluzi na stiahnutie daneho suboru nie na dalsiu pracu s nim.
      DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
      • Re: Ktorrent / uTorrent 14.04.2007 | 22:31
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        Ach jaj. Samozrejme že som skúšal prehrávať cez nejaký prehrávač. (V Linuxe Kaffeine, Totem, Xine, Mplayer. Vo Windowse WMPlayer 10, BSPlayer, Mplayer, PowerDVD) ale nešlo to. Kodeky mám nainštalované a plne funkčné.
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
        • Re: Ktorrent / uTorrent 15.04.2007 | 00:55
          WlaSaTy   Návštevník
          toto mi robilo u roznych cervikov distribuovanych vo formate wmv (hadaj co na to povedal antivirus). mimochodom, si si isty ze sa jedna o skutocne data a nie fake? sucastou torrentov je okrem ineho aj overovanie integrity prenesenych a vyslednych dat takze chybu torrentu by sme teoreticky mohli vylucit. u ktorych dat sa to prejavuje?
          • Re: Ktorrent / uTorrent 16.04.2007 | 21:43
            Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
            Antivirus? No asi mal čo jesť...

            Prejavuje sa to najmä na *.avi. Stiahol som si American Pie - The Naked Mile - nešlo to. Potom som narazil na torrent Harry Potter - The Order of Phoenix - nešlo to - na toto dokonca antivir zareagoval vírusom s veľkosťou !!!700MB!!! zaujímavé je že u kamaráta mi American Pie stiahlo z toho istého torrentu normálne.
            Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
            • Re: Ktorrent / uTorrent 16.04.2007 | 22:01
              WlaSaTy   Návštevník
              no, ak datovy stream avi (alebo asf) obsahuje skodlivy kod co je v pohode mozne, tak antivirus zacne opravnene protestovat. pises ze ti u kamarata stiahlo normalne dany subor, to je fajn pretoze z najvecsiou pravdepodobnostou sa tak udialo aj u teba. otazkou je co to bolo za subor, co o nom hovoril prehravac medii (s zapnotym ukecanym rezimom) a ako sa to inac prejavovalo.

              predpokladam ze tvoja posledna veta zrejme znamenala "u kamarata to stiahlo a prehralo film normalne". co ma tvoj kamarat za OS, antivirus, prehravac multimedii a BT klient?
              • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 02:03
                Avatar srigi   Používateľ
                Heh, uid0 si iste spomenie, nedavno bola objavena chyba v kerneli (2.6.18), ktora sposobovala poskodenie integrity dat, hlavne pri pouiziti ktorrent (pomocou neho bola chyba objavena).Bohuzial uz nemozem najst zdroj tej spravy, ale cital som to na Abicku.cz.

                Mas aktualizovany kernel, kde uz tato chyba nie je?
                • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 02:20
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  hlavne pri pouziti rtorrent, ktory alokoval miesto na fs a dane miesto vynuloval. chyba bola len v ext2/3.
                  • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 16:01
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    ako som videl na forach, chyba nebola len v ext2/ext3. viacerym ludom tato chyba uplne znicila reiserfs.

                    a neviem presne v com bola chyba, ale libtorrent mmap-uje priamo z network stacku a kernel to zjavne nedokazal rozdychat (stavalo sa mu, ze proste zrusil platne stranky)
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 16:24
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Hm, o dovod viacej nepouzivat programy pre KDE a obcas aj ine. Skoda ze som taku chybu nezazil ...

                      PS.: torent ma predsa moznost kontroly integrity suboru a ta by mala vyhlasit vynimocny stav aspon pri ukonceni stahovania. u mna to funguje perfektne.
                      • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 16:35
                        Avatar srigi   Používateľ
                        Integrita sa ale overuje asi iba po stiahnuti bloku, zapis na HDD je uz mimo tejto kontroly.
                      • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 17:11
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        > PS.: torent ma predsa moznost kontroly integrity suboru a ta by mala vyhlasit vynimocny stav aspon pri ukonceni stahovania. u mna to funguje perfektne.

                        hlasila
                        Debian. apt-get into it…
                      • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 17:12
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        > Hm, o dovod viacej nepouzivat programy pre KDE

                        slo o libtorrent a nie KDE a chyba bola v kerneli...
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 18:38
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ja osobne vidim hlavny problem v tom ze sa po ukonceni torrentu neskontrolovali jeho data. to ze boli zle zapisane sice ukazuje na bug b kerneli (tcpip stack versus FS) ale to ze nebol vysledok skontrolovany na konzistenciu je problem programu, a o tom som hovoril. takze ktorrent a podobne implementacie boli diskreditovane.
                          • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 18:55
                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                            takze este raz.

                            1) vysledok bol skontrolovany
                            2) ktorrent nepouziva rtorrent
                            Debian. apt-get into it…
                            • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 18:56
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              s/rtorrent/libtorrrent/
                              Debian. apt-get into it…
                              • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 19:42
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Pokial bol vysledok skontrolovany na checksumy prisluchajuce datam, tak to muselo vyhlasit chybu, inac by tam ta kontrola bola asi vynechana. Alebo sa nieco zmenilo za posledne roky v ponimani technologie kontrolnych suctov?
                                • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 20:09
                                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                  tak to teda upresnim, aj ked som si myslel, ze to je jasne.

                                  kontrola poskodenych dat vyhlasila chybu. spkojny?
                                  Debian. apt-get into it…
                                  • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 20:14
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Spokojny, dik.

                                    Toto totizto znamenalo ze sa torrent nedostahoval korektne a aplikacia ho nemohla oznacit za stiahnuty. Jedina vynimka je ked si ludia z vlastnej pohodlnosti nastavia ze sa po stiahnuti torrent neskontroluje, no a to je pri decentralizovanom zdielani vyslovene neziaduce (a samozrejme si za to v konecnom dosledku moze aj uzivatel). Podobna vynimka je ked si ludia nehaju dynamicky alokovat pouzite miesto na disku a potom sa divia ze maju plny disk, no ale to je uz ina rozpravka.
                                    • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 20:19
                                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                      torrent sa dostahoval korektne, len to kernel dojebal ked sa to flushovalo na disk. torrent aplikacia az na konci zistovala, ci je vsetko v poriadku (kontrolu pred dostahovanim si musis vynutit alebo musi spadnut a potom ich checkuje povinne).

                                      > ked si ludia nehaju dynamicky alokovat pouzite miesto na disku

                                      neviem ci dobre chapem, ale rtorrent ma limit kedy prestane stahovat ked dochadza miesto
                                      Debian. apt-get into it…
                                      • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 21:55
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        >alebo musi spadnut a potom ich checkuje povinne
                                        Azureus to robi povinne po dostahovani alebo po nekorektnom ukonceni aplikacie, u mna urcite. A to generuje pre uzivatelov __neziaduci load, tak to vypinaju. Takze tak ...

                                        > ale rtorrent ma limit kedy prestane stahovat ked dochadza miesto
                                        Ak procesu dojde miesto, tak prestane zapisovat (a obcas aj stahovat). Bud sa s tym vysporiada sam a korektne alebo jednoducho spadne. Ale tato druha rozpravka bola zas o tom ako sa uzivatelia nevedia prihlasit do systemu i ked root ano. Tato vec je uz v tomto OT i ked suvisi s uzivatelskou lenivostou a pazra... po datach, preto som ju nazval rozpravkou.
                    • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 16:39
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      no v tomto pripade sa namapoval cely file potrebnej velkosti (tusim ked bol torrent 4 GB a viac), kde sa obsah vynuloval.
                      • Re: Ktorrent / uTorrent 17.04.2007 | 17:13
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        vynuloval? libtorrent fyzicky na disk zapise len ak sa nejaky blok stiahne a viac tam nie je - je to subor s "dierami", virtualne nuly.
                        Debian. apt-get into it…
              • Re: Ktorrent / uTorrent 18.04.2007 | 17:27
                Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
                Prehrávač nehovoril absolútne nič.
                Kamarát má OS Windows XP CZ prehrávač BSPlayer a BT klient uTorrent. Antivir bol použitý
                AVG 7.5.
                Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
                • Re: Ktorrent / uTorrent 18.04.2007 | 18:54
                  Avatar srigi   Používateľ
                  No sak Ti to piseme, ze za to asi moze kernel, prave preto ze kamosovi na wxp sa to stiahlo dobre. Updatuj kernel, alebo skus ine (live distro).