ako spustim skype

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.04.2007 | 01:32
marek   Návštevník
stiahol som skype a mam mandrivu 2006 no a ked som spustil napisalo ze je nainstalovane a tak no a teraz neviem ako to mam naist
    • Re: ako spustim skype 15.04.2007 | 01:38
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nespustas rpm balik skypu, kde ti balickovaci system zahlasi, ze je uz nainstalovany?

      napis do konzoly len skype.
    • Re: ako spustim skype 15.04.2007 | 01:45
      Elven   Návštevník
      alebo stlac ALT+F2 a tam napis skype :)
      • Re: ako spustim skype 16.04.2007 | 21:16
        marek   Návštevník
        dakujem velmi pekne ... ja som do tohoto linuxu vol lebo iba yacinam ..... dik
        • Re: ako spustim skype 13.07.2007 | 12:00
          mio   Návštevník
          ja som stiahol skype.tar.bz2 - rozbalil som to a neviem to kompilovat. Pomoze mi niekto? dik.
          • Re: ako spustim skype 13.07.2007 | 12:04
            Avatar titanik mint  Používateľ
            myslim, ze skype sa neda stiahnut v zdrojakoch. Tazke to bude asi binarka.
            Rozbal, precitaj readme a tam bude asi nekjaky instalator alebo stiahni balik pre tvoju distribuciu
            • Re: ako spustim skype 13.07.2007 | 12:36
              mio   Návštevník
              Pouzivam Mandrivu 2007 a balik rpm na skype nieje. Skusal som aj alt+F2 a to nejde - neda sa spustit zadany prikaz - toto mi napise.
              • Re: ako spustim skype 13.07.2007 | 13:39
                ---   Návštevník
                to co si stiahol ,niekam rozbal a v tom adresari najdes subor skype. To je spustaci subor. Sprav si na ploche spustac a do prikazu na spustenie vloz
                /cesta/k_adresaru/so_skype/...../skype
                a pojde ti to spustat.

                ak to chces ale spustat prikazom skype (teda bez vypisovania celej cesty k tomu spustacu ,tak treba vytvorit symbolicky link.
                Takze najprv zistit kam ma ten link smerovat. To zistis prikazom v konzole
                $PATH
                vypise to tu zoznam adresarov ,ktore sa pri zadani prikazu na spustenie prehladavaju,takze napr. tieto:
                bash: /bin:/usr/bin:/usr/local/bin:/usr/games: atd...

                takze link bude vyzerat takto (ako root):
                ln -s /adresar/so/spustacom/spustac_skype /bin
                miesto toho /bin sa tam da vlozit niektory dalsi adresar z vypisu $PATH.

                a uz len spustit dany program ,prikazom spustac_skype (samozrejme to je len ukazka ako to ma vyzerat)

    • Re: ako spustim skype 13.07.2007 | 12:16
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Odporucam precitat prirucku mandrivy.
      • ako spustim skype 13.07.2007 | 12:34
        mio   Návštevník
        Tu prirucku som precital. Skusal som ,/configure a neslo to. Readme som pozeral a nic som z toho nevycital. Nieje nejaky postup ako to nainstalovat? Dakujem za kazdu pomoc.
        • Re: ako spustim skype 13.07.2007 | 12:43
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No na telefonovanie odporúčam jabber (podpora jingle je v kopete). Čo sa týka skype je to uzatvorená technológia (dosť hrúúza). No ako sa inštaluje netuším, možno zistím.
          • Re: ako spustim skype 13.07.2007 | 12:54
            mio   Návštevník
            Uz to konecne mam. Chybalo mi tam toto: libsigc-2.0.so.0
            Dakujem vsetkym za pomoc, ani si mozno neviete predstavit ako je user odkazany na taketo forum, lebo v priruckach neni vsetko aj ked dost.
            • ako spustim skype - proxy 13.07.2007 | 12:57
              mio   Návštevník
              Zase sa vyskytol problem s proxy na skype? Je mozne sa pripojit na skype cez proxy? Dakujem za odpoved.
        • Re: ako spustim skype 13.07.2007 | 12:55
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No ok, nenašiel som RPM pre mandrivu (i keď na stránkach skype písali, že rpm). No takže len rozbaliť to tar.bz2 a spustiť z aktuálneho adresára asi.
          • ako spustim skype - proxy 13.07.2007 | 13:03
            mio   Návštevník
            Skype cez proxy vo win_xp ide. ma tam hore menu ale tento neviem ci ma. Ma? Dakujem za odpoved.
            • Re: ako spustim skype - proxy 13.07.2007 | 13:35
              mio   Návštevník
              Uz som to vyriesil.