Koffice aneb Windows von windowsom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.04.2007 | 20:35
Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
cawte..
cital som na jednej nemenovanej stranke .kubuntu.cz , ze vysiel Koffice pre Kubuntu a podporuje aj textove dokumenty typu .doc, alebo .xls...bolo by to super, lebo Office je okrem ineho jedine, preco este drzim na compe Windows..ale Koffice mi nejde stiahnut..(tie dalsie veci su Bluetooth a scanner, ktore newem ani za boha dostat na Kubuntu)...nepomoze mi niekto s tym tahanim?..
dakujem vam za pomoc..
    • Re: Koffice aneb Windows von windowsom 15.04.2007 | 20:52
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      no keby si pouzival OpenOffice, Windows si mohol uz davno opustit :)
      • Re: Koffice aneb Windows von windowsom 15.04.2007 | 21:12
        WlaSaTy   Návštevník
        Mozno je velkost jemu dostupnej RAM dovodom preco nepouziva OpenOffice(.org), ale nejak sa mi nezda ze by KOffice nedokazalo robit s .doc a .xls, Gnome Office to vie uz roky.

        no ale to nic nemeni na podstate jeho otazky kto mu stiahne zrejme najnovsiu verziu, zeano. stiahnut to nie je problem, otazkou je co vsetko, a ako to predat dalej. keby tu bolo aspon priblizne krajske mesto, tak sa asi niekto ozve.
      • Re: Koffice aneb Windows von windowsom 16.04.2007 | 09:41
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        1024MB Ram nie je az taka mala...ja potrebujem pouzivat tieto formaty aj ked robim nejaku DU z informatiky, kde by na Win nasmu profesorovi .odt asi tazko islo...preto by to bolo dobre dostat nejako na Linux..OpenOffice.org poznam a je aj v zakladnom balicku Ubuntu, tak ho aj mam nainstallovane..
    • Re: Koffice aneb Windows von windowsom 16.04.2007 | 09:51
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      asi som sa nevyjadril dost presne, ale to u mna nie je novinka...ja neviem stiahnut Koffice
      • Re: Koffice aneb Windows von windowsom 16.04.2007 | 10:14
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        aha...teraz som zistil, ze OpenOffice pedporuje tieto formaty,ale niektore dokumenty sa mi nedaju rozbalit...teda rozbalia sa, ale namiesto pismen su stvorceky, co bude asi vo Fonte...ale ked ho zmenim tie stvorceky zostavaju nadalej...ale diki...:-)
        • Re: Koffice aneb Windows von windowsom 16.04.2007 | 19:54
          --   Návštevník
          openoffice je najkvalitnejsia nahrada za ms office aka existuje. podpora officovskych formatov v inych programoch je zvacsa slabsia.