Linux Live distribucia na FDD do 360 kB

Sekcia: Ostatné 26.04.2005 | 11:52
Misacek69   Návštevník
Zdravim, mam starsi notebook 486/66 MHz, 8 MB RAM, 0.5 GB HDD, disketovku, ktora cita z diskety len do 360 kB, CD-ROM nemam, mam PCMCIA sietovku, ale nemozem ju rozbehat, lebo je tam Win95 a nejsu drivery. Potreboval by som zohnat linux distro na disketku do 360 kB aby som tam mohol nabootovat linux, nahodit siet a cez nu tam nainstalovat nejaku distro s X kom, asi slacka 9.1, ktoru mam aj na hlavnom PC. Diky za pomoc.
    • Re: Linux Live distribucia na FDD do 360 kB 24.04.2005 | 20:04
      csantibo   Návštevník
      nechcem ta zarmutit ale na pc s tymito parametrami linux s x-kom asi tazko.
    • Re: Linux Live distribucia na FDD do 360 kB 24.04.2005 | 21:11
      peter golis   Návštevník
      live distro do 360Kb? len kernel/jadro ma okolo 1Mb. k tomu zopar programov ... ajajaj. sietova karta je len pcmcia? nezabudajme na staru technologiu null modem, pod windows zvanu direct cable connection cz lpt alebo com port. takze mame aj sietovku. IMHO: 500Mb, na to sa da nainstalovat linux, ale s odretymi usami a skusenym uzivatelom. 8Mb ram pre X? to je zufale malo. win95 na danej zostave? kedysi som mal nieco podobne (k6-2, 200Mhz, 8Mb ram) a w95 isiel cisto na swape.
      • Re: Re: Linux Live distribucia na FDD do 360 kB 24.04.2005 | 21:44
        Misacek69   Návštevník
        Co sa tyka priameho prepojenia dvoch PC cez LPT, to som uz davnejsie skusal medzi dvomi desktopmi, ale nic z toho. Co sa tyka vyuzitia toho notebooku, tak chcem na nom programovat (iba male veci, som iba zelenac) a pozerat si internet cez LAN, bo moj stolny PC ma net. A novu disketovku sa mi nechce kupovat a myslim si, ze je to uz prilis stare na to, aby sa to aj dalo.
        • Re: Re: Re: Linux Live distribucia na FDD do 360 k 24.04.2005 | 22:27
          peter golis   Návštevník
          no, ked si odmyslime, ze null modem bol nielen cez lpt, ale aj pre com a dost rychle (mam kartu uart 16c950, takmet 10Mbit/s). a 8Mb ze nie pre pracu s X dost, tak je tu este stale nadej.: distrowatch.com a vybrat si nieco co ma pod 500Mb, obsahuje to gcc a mozno aj X. namatkovo delilinux. ale pre instalaciu by som odporucal pripojit dani disk cez redukciu do stolneho pc ... ale ta pamet? zislo by sa min 16, potimalne 24Mb. inac to bude utrpenie.
      • Re: Re: Linux Live distribucia na FDD do 360 kB 24.04.2005 | 21:46
        Misacek69   Návštevník
        Este som zabudol, ta PCMCIA sietovka je kombinovana s modemom a system to identifikuje len cisto ako modem.
    • Re: Linux Live distribucia na FDD do 360 kB 25.04.2005 | 10:43
      pista   Návštevník
      Ja bysom pod W95 nakopiroval po sieti zipslack na FAT disk, rozbalil, nabootoval cez loadlin a doinstaloval X.
      • Re: Re: Linux Live distribucia na FDD do 360 kB 25.04.2005 | 14:54
        peter golis   Návštevník
        to by ta sietovka najprv musela fungovat. ja navrhujem vytiahnut disk, vlozit cez redukciu do desktopu a nahrat/nainstalovat tak
        • Re: Re: Re: Linux Live distribucia na FDD do 360 k 25.04.2005 | 18:14
          Misacek69   Návštevník
          To je pekny navrh, ale kde taku redukciu zozenem? A bude aj na tento disk, bo ten notebook vyzera byt dost stary. A kolko taka sranda stoji ?
          • Re: Re: Re: Re: Linux Live distribucia na FDD do 3 26.04.2005 | 11:52
            peter golis   Návštevník
            tu redukciu strasne vela technikov vlastni, maju to po firmickach ktore robia pc support (zaloha dat pred preinstalovanim notebooku je cez to najrychlejsia). alebo sa to da zohnat na internete. cena byva od 150 vyssie (podla typu slovenskeho podnikania). pametam sa ze v arplus.sk to ponukali, aj s hdd 340Mb za par korun. ale vo vseobecnosti to odporucam radsej bud pozicat (opytat sa na internaate ci take nieco niekto nema, alebo to zobrat za zalohu niekde u lokalneho pc technika), popripade kupit na internete. ale aby som nezabudol. treba si dat pozor. ak sa tam bude instalovat distribucia co je aj pre novsie procesory aby tam nenahodil optimalizovane kniznice (glibc,...) a jadro (kernel) pre pentium, pentiumII,... inac to bude hadzat illegal instruction executed a kernel panic. preto odporucam najst distro vyslovene pre 486 a hlavne pridat pamet. inac to bude strata casu spojena s utrpenim.