OpenGL ubuntu 7.04

Sekcia: Hardware a Drivery 16.04.2007 | 19:48
Avatar warior GenToOo  Používateľ
Dnes som stiahol feisty fawn ubuntu 7.04 amd64 je to pecka vela veci tam maka paradne, len mam problem, ze cedega my nechyti opengl ani d3d.
Zaujimalo by ma co znamena toto ? warior@warior-laptop:~$ glxinfo | grep rendering
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x5b
direct rendering: Yes

Myslim ten riadok libGL... asi to bude problem. Este aby som nezabudol grafika intelka 945GM :)
    • Re: OpenGL ubuntu 7.04 19.04.2007 | 04:15
      Avatar martin jurek xubuntu  Používateľ
      no skus kuknut ci glx nacitavas v xorg configu. mam tu grafarnu a opengl mi ide vpohode ale pravdu povediac cedegu som este neskusal. tuna je moj xorg config co sa tyka grafarny a slape grafika v poho. ale pises ze mas novu ubuntu tak by to malo byt rovnake , ale mozno motika vystreli..

      daj vediet ako si dopadlo tiez sa chistam na cedegu ked budem mat casu torcku

      Section "Module"
      Load "i2c"
      Load "bitmap"
      Load "ddc"
      Load "dri"
      Load "extmod"
      Load "freetype"
      Load "glx"
      Load "int10"
      Load "vbe"
      EndSection

      Section "InputDevice"
      Identifier "Configured Mouse"
      Driver "mouse"
      Option "CorePointer"
      Option "Device" "/dev/input/mice"
      Option "Protocol" "ImPS/2"
      Option "ZAxisMapping" "4 5"
      Option "Emulate3Buttons" "true"
      EndSection



      Section "Device"
      Identifier "Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/940GML Express Integrated Graphics Controller"
      Driver "i810"
      BusID "PCI:0:2:0"
      EndSection
    • Re: OpenGL ubuntu 7.04 24.04.2007 | 21:03
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      mno pouzivas XGL?? Alebo 3D plochu? Lebo ak ano, tak Ti to ani nezachyti...na D3D bud radsej v standardnom sedeni GNOME bez 3D kocky. Odksusane - dokazane
      • Re: OpenGL ubuntu 7.04 24.04.2007 | 22:14
        warior   Návštevník
        ja som to uz poriesil inak :) jednoducho som hladal a nasiel som ze to je normalne a nikto netusi co to znamena :D Kocku nemam :) tak no problemo akurat predsa ak by niekto vedel ako nastavit cedegu aby mala aspon tolko framov co okna privital by som :) lebo v oknach mam o 20-30fps viac :)
        • Re: OpenGL ubuntu 7.04 27.04.2007 | 13:53
          martin   Návštevník
          cedega nieje windows tak s tou rychlostou sa jednoducho zmier, najlepsie je tahat original veci pre linux ak su ale predsa som len nasiel veci ktore pod emulatorom isli lepsie ako pod oknami ale vecsinou naopak.
          • Re: OpenGL ubuntu 7.04 27.04.2007 | 17:11
            Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
            No ono to je pravda. Napr. Worms 3D som pod Cedegou spustil ale pod Win ani za nič.
            Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)