Instalacie mozilly pod linuxom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.04.2007 | 18:24
Avatar Marcel Vrana ubuntu 8.04  Používateľ
ako nainstalujem mozillu co je s takouto priponov?? .tar.gz pls pomoc
    • Re: Instalacie mozilly pod linuxom 18.04.2007 | 18:31
      Avatar martin jurek xubuntu  Používateľ
      neni problem stiahni balik pre tvoju verziu a mas za par sekund hotovo www.rpmseek.com alebo ak mas debianove klony, napr ubuntu tak tam je balickovy sistem a ten ti ju najde. ale precitaj si na tejto stranke ako sa oobnovuje source.list a potom budes mat na viber baliky nielen tie zakladne. ja mam napr asi 25 tis balikov. a co sa tyka tarka a kompilovania, pouzivam linux dlho ale to je stale pre mna zahada. ufff hamba mi martinko
      • Re: Instalacie mozilly pod linuxom 18.04.2007 | 18:36
        Avatar Marcel Vrana ubuntu 8.04  Používateľ
        no daco poskusam .. lebo som stiahol z mozilla.sk verziu na linux no je to archiv sa mi zda no ale je to take ze su tam zlosky ako keby uz nainstalovana mozilla ... ale ja sa nevyznam celkovo do linuxu.... pital som sa znamych a ty mi vraveli ze mam stiahnut mozillu co je v pripone .rpm no ale taku neviem naist .. sice mam mandivu 2006 no je tu mozilla ale toto je starsia a anglicka a ja chcem cesku alebo slovensku
    • Re: Instalacie mozilly pod linuxom 18.04.2007 | 18:36
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ehm...
      Pravym klik na ikonku -> Rozbaliť tu (pockaj)
      Potom otvor terminal a napis cd /ceste/kam/si/rozbalil/firefox/ ( Ak rozbalis na ploche, tak napis cd ~/Desktop/zlozka-s-mozillou )
      Potom napis: ./configure ak vsetko prebehne ako ma, napis sudo make && make install a je to... :)
      Hm, ak sa zdoveris aku mas distribuciu, mozme ti povedat aj viac, napriklad existuju aj .rpm alebo .deb baliky ktore sa instaluju lahsie, alebo v pripade debianoidov pouzit sietovy apt
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Instalacie mozilly pod linuxom 18.04.2007 | 18:38
        Avatar Marcel Vrana ubuntu 8.04  Používateľ
        hm neviem co je to ten terminal ale to asi otvorim bud alt+f2 alebo konzolu myslis :D hm a mam mandriva 2006
        • Re: Instalacie mozilly pod linuxom 18.04.2007 | 18:49
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          mas mandrivu, tak mozes instalovat cez rpmdrake(ak tam este taky nastroj je aj dnes). Ak v rpmdrake nenajdes ziadny balik so slovenskou mozillou, mozes skusit aj toto
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Instalacie mozilly pod linuxom 18.04.2007 | 19:11
        Artas   Návštevník
        Subor s koncovkou tar.bz nemusi vzdy obsahovat zdrojove kody. Firefox ma binarky tiez v baliku tar.gz.
    • Re: Instalacie mozilly pod linuxom 18.04.2007 | 19:21
      thsomash   Návštevník
      Pokial viem tak mozilla sa z tar.gz archivu ani neinstaluje. Staci spustit /cesta_k_suboru/firefox
    • Re: Instalacie mozilly pod linuxom 18.04.2007 | 19:31
      Martin   Návštevník
      Samotný prehliadač by si mal mať v základnej inštalácii na CD, ak nie, rpm-balíček nájdeš napr. na stránke bibri.net. Ten nainštaluješ kliknutím. Mal by tam byť aj sk-jazykový rpm-balíček.
      Druhá možnosť poslovenčenia:
      Zo stránky mozilla.sk si stiahni slovenský jazykový balíček Mozilla Firefox, ulož si ho na plochu (na obrazovku), otvor prehliadač s tým angl. firefoxom na pol obrazovky, jazykový balíček na obrazovke chyť myšou a pretiahni ho na plochu, na ktorej máš otvorený angl. firefox. Po reštarte by si mal mať firefox poslovenčený. Musíš si dávať pozor na verzie - ak máš firefox-1.5, musíš mať aj jazykový balíček 1.5.
      Mne to takto poradili na stránkach mozila.sk a funguje to.