instalacia thunderbird 2.0

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.04.2007 | 12:02
rado   Návštevník
ako nainstalujem mozillu thunderbird 2.0? stiahol som si tar balickek zo stranky, mam ho momentalne rozbaleny na desktope a neviem ako dalej postupovat. pokial mozno tak, aby mi zostali zaxovane maily a nastavenie z thunderbirdu 1.5.
diky za radu.
    • Re: instalacia thunderbird 2.0 23.04.2007 | 13:46
      nobody   Návštevník
      staci spustit skript thunderbird ktory je v rozbalenom foldry
      • Re: instalacia thunderbird 2.0 24.04.2007 | 01:48
        rado   Návštevník
        hmmm, skusal som, ale to mi akosi nefunguje. ked spustim "thunderbird", spusti sa mi priamo program. momentalne som to vyriesil tym, ze som cely rozbaleny folder "thunderbird" prekopiroval do /usr/lib a vytvoril som si odkaz na ploxe. tym padom mi ide aj povodny thunderbird 1.5 aj novy 2.0, ale toto asi nebude to spravne riesenie a skor by ma potesilo, keby som prisiel na to, ako upgradovat povodny TB 1.5 na 2.0
        • Re: instalacia thunderbird 2.0 24.04.2007 | 10:50
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          Predpokladam, ze to bude script s extension sh. Takze ked do konzoly napises thunderbird pusti sa ti thunderbird, ktory mas nainstalovany. Napis tam
          sudo thunderbird.sh
          • Re: instalacia thunderbird 2.0 24.04.2007 | 13:19
            rado   Návštevník
            ee, ked spustim "thunderbird" nespusti sa mi ten nainstalovany, verzia 1.5, ale spusti sa mi priamo ten zo stiahnuteho foldra, cize verzia 2.0.
            skusil som ten prikaz, co si mi napisal, ale zrejme tam subor s extension .sh ani nebude, lebo mi napise sudo: thunderbird.sh: command not found
            stahoval som to z toho odkazu, co je v pravom stlpci. skusal som aj anglicku, aj slovensku verziu.

    • Re: instalacia thunderbird 2.0 23.04.2007 | 16:33
      Raven   Návštevník
      Ak mas distribuciu zalozenu na rpm- balickoch, tak radsej zadaj do googla: download thunderbird2.rpm
      Po stiahnuti spusti konzolu, napis mc a chod do adresara s thunderbirdom, najdi thunderbird 2.rpm a stlac enter. Objavi sa ti 5 koloniek- posledna je moznost update. Stlac enter a ono ti to automaticky updatuje.
      • Re: instalacia thunderbird 2.0 24.04.2007 | 01:44
        rado   Návštevník
        sorry, zabudol som spomenut, ze mam distribuciu postavenu na deb balickox, konkretne Ubuntu 7.04, take rpm asi nie. Resp, pomohlo by keby som to cez program alien konvertoval na deb balicek?