wine problem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.04.2007 | 21:55
martin   Návštevník
padol mi wine a po restarte mi pise ze mam zle parametre okna a nepusti ani konfigurak wine ani ziadnu aplikaciu, ako zmenim nastavenie aby to slapalo, zatial som to robil tak ze som skkopol od ineho uzivatela jeho nastavenia ale teraz tam mam nainstalovane toho mnoho a nemam chut o to prijst a preinstalovavat to.

toto je chybova hlaska

X Error of failed request: BadWindow (invalid Window parameter)
Major opcode of failed request: 1 (X_CreateWindow)
Resource id in failed request: 0x3400004
Serial number of failed request: 13
Current serial number in output stream: 15

dakujem za help
    • Re: wine problem 23.04.2007 | 00:12
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, a co takto si wine nakonfigurovat rucne?

      vzhladom na povahu chyby a informaciu o tom ze je tam nainstalovaneho vela software (zrejme z neoficialnych zdrojov a tym padom nepodporovaneho v danej distribucii) tak je to asi najrychlejsia moznost.
      • Re: wine problem 23.04.2007 | 01:22
        maritnko   Návštevník
        no islo to len co padol wine tak to nejde a nebolo toprvy krat tak som to riesil ze som vitvori wine u druheho uzivatela a potom stiahol ako root jeho nastavenia k sebe ale terz to nechcem riskovat mam tam vela softu nainstalovaneho a nechcem aby pomazal tie uzivatelske registre
        • Re: wine problem 23.04.2007 | 14:00
          WlaSaTy   Návštevník
          nejako mi nie je jasne co znamena ten vyraz "mam tam vela softu nainstalovaneho". wine a xwindows mas z oficialnych repozitarov?
    • Re: wine problem 23.04.2007 | 18:18
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      no sprav toto!
      1. vyexportuj si wine registre..wine regedit a potom vyexportuj "radsej" celu vetvu :: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE
      2. zalohuj si vsetky "softwery" ktorych tam mas kopec (skopiruj vsetko z /home/~/.wine/drive_c/Program Files/ do ineho adresara napr. /home/~/zaloha-prog-f)
      3. preinstaluj wine a zmaz pozostatky po starom wine....rm -r /home/~/.wine
      4. winecfg
      5. predtym zalohovane registre si nahadz do noveho wine
      6. zalohovane priecinky z Program Files si takisto nahadz do .wine/drive...
      7. spusti tvoju apliakciu, mala by ist tak ako predtym

      Este nieco, ak by sa nahodou stalo, ze sa nechce spustit win aplikacia, mozno to bude tym ze nema dostatocne prava v adresarovej strulture wine...tak skus vsetkemu pozmenit prava chmod -R .wine (ak by to bolo zle tak ma opravte)
      • Re: wine problem 24.04.2007 | 11:57
        orthoo   Návštevník
        toto je prave ten sposob ktoremu som sa chcel vyvarovat, potreboval som veddiet v ktorom subore vo vine su nastavenia rozlisenie, lebo aj som daky nsiel ale ked ho prepisem a spusitm viecfg tak si to zmeni. ale viriesil som to tak ako si úisal prehodil som vien a je pokoaj ale serka ma ten sposob, uz sa to blizi k riesenie problemu ako vo windowsoch...

        daco nejde tak preinstaluj....
        no nevadi dik