Apple alebo PC

Sekcia: Ostatné 23.04.2007 | 15:19
apple   Návštevník
Zdravím. Rozhodujem sa o kúpe nejakého nového PC a uvažujem aj nad MacBook-om, zaujímal by ma váš názor a vaše skúsenoszi z apple oplatí sa do toho investovať, alebo radšej kúpiť PC a ninštalovať tam nejakú verziu Linuxu?
    • Re: Apple alebo PC 23.04.2007 | 16:54
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ja by som radsej pouzival linux nez mac os x, takze nazor je jasny...
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Apple alebo PC 23.04.2007 | 17:27
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Tu budes asi tazko hladat ludi, ktori maju skusenosti s MacBookom :)
    • Re: Apple alebo PC 23.04.2007 | 18:56
      Avatar david Debian Lenny  Používateľ
      no, MacBook ? tak ja teda neviem. tie teploty Intelackeho Cpu (cez 60 stupnov) to ti radikalne znizuje zivotnost CPU a ked uz mas zan vyhodit tolko prachov....no neviem, ja by som stavil v notebookoch na Thinkpady....ale ked ti ide "odlisenie sa" skus Vaio....
      dreamwalker
    • Re: Apple alebo PC 23.04.2007 | 21:27
      WlaSaTy   Návštevník
      sice neviem preco sa pytas, ale odpovedat ti mozem iba standardne. zrataj co pozadujes od notebooku (prislusenstvo, hardware - vykon grafiky/cpu/disku/ram/..., vydrz na baterku) a porovnaj si rozne modely notebookov. Apple vyjde dost draho ale na druhu stranu ponuka perfektne zladenu zostavu oproti napriklad nejakym ehm notebookom pod 20kSkk ku ktorym si budes musiet podokupovat veci aby to bolo pouzitelne.

      inac, ozaj chces kupit apple notebook alebo sa len chces opytat na skusenosti ktorymi moc ludi neoplyva?
      • Re: Apple alebo PC 23.04.2007 | 21:55
        apple   Návštevník
        Tak chcem kupit NB ale rozmýšlam či investovať do toho Mac booku alebo si kúpiť klasický NB a dať tam linux.
        • Re: Apple alebo PC 23.04.2007 | 21:59
          WlaSaTy   Návštevník
          myslim si ze nema zmysel opakovat odporucanie aby si si rozmyslel kolko chces do toho investovat a co za to chces.
    • Re: Apple alebo PC 24.04.2007 | 02:15
      framfield   Návštevník
      tiez som sa nedavno trapil touto otazkou a nakoniec som sa rozhodol pre vykonnejsi model od dellu pred macom. stale ma laka moznost vyskusat si mac, ale zaroven pouzivat aj linux, takze som rozmyslal nad moznostou pouzivania dual bootu - mac os a ubuntu.
      bohuzial dost malo je ludi, ktori maju skusenosti s rozbiehanim linuxu na apple a kedze moje vedomosti o macox su dost xabe a linux sa tiez stale ucim, nexel som riskovat, ze budem mat problemy s oboma systemami. to bol dovod, preco som nakoniec uprednostnil pc. stale sa ale nevzdavam moznosti vyskusat si apple, akurat musim pockat, kym budem mat zase zvysnyx nejakyx tisic libier a potom si kupim apple laptop :)
      pri vybere laptopu pre linux ti odporucam IBM, tam budes mat fakt minimalne, alebo ziadne problemy s kompatibilitou. dalsiu dobru skusenost mam aj s Dellom, kde je to tiez celkom ok, i ked moj predxadzajuci IBM bol jednoduxsi na instalaciu. urcite si najdes aj mnozstvo dalsix user friendly laptopov pre Linux, no tieto dva typy ti mozem potvrdit z vlastnej skusenosti.
      • Re: Apple alebo PC 02.05.2007 | 14:00
        Avatar martin jurek xubuntu  Používateľ
        no a musim pridat aj hp ten je velmi dobre na tom co sa tyka podpori.... a na novom kerneli 7.04 je to uplan parada skoro vsade. ale uvedom si ak za aple vytasis tolke love tak ci na to zozenies programi a ak chces robit skutocne profesionalnu robotu tak potom bez programov ti je ten vykon na nic. ako viem ze MAC je co sa tyka zvuku vo svete elita. mislim programi na tovrbu zvuku.


        uz som s mac robil a neveim ale osone som s toho nemal dobry pocit. ale to vlastne ani s linuxu ked som s tym roil v skole lebo mantaci ked chcu tak ponastavuju aj linux tak aby padal kazdych pet minut.

        cize moja skusenost s mac bohuzial zla, ale mozno je to dobry sistem net
        robil som asi na dobre odladenom pc. vzdy sa sekol ked nevedel precitat napr cd a to ma nenormalne sralo.


        osobne som kupil normal pc a viem ze ked daco nerozbeham na linuxe stale je moznost si tam dav wirus XP. a este daco , myslis ze je dost for na mac... ehm neviem len sa pytam