VirtualBox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.04.2007 | 15:49
bilko   Návštevník
ahojte ma niekto skusenosti s virtualbox na SUSE 10.2? Ja som to nainstaloval, aj sa mi spusti program, ale virtual machine nespustim a vyhodi mi furt chybu. Ak to niekto mate nainstalovane, tak prosim pomozte. Moze byt aj ina VM. Jednoducho na suse 10.2 to nejde. aspon mne.
    • Re: VirtualBox 23.04.2007 | 15:56
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      to je pekne, ze pises ze ti vyhodi chybu. ale aku?
    • Re: VirtualBox 24.04.2007 | 09:28
      Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
      Spúšťaš program s právami administratóra?
      • Re: VirtualBox 24.04.2007 | 10:12
        bilko   Návštevník
        problem vyrieseny, virtualbox mi ide, aj spustim virtual machine, nainstaloval som winxp, ale v Suse 10.2 sa virtual box nemoze pripojit na usb. pri nastaveniach stale napise ze Virtualbox not load usb proxy server, alebo take nieco. chvilu som googlil, su ludia, ktory maju podobne problemy, ale riesenie som nenasiel.
        problem 2: Virtual box mi ide spustit iba pod rootom aj napriek tomu ze som uzivatela pridal do skupiny vboxusers.

        Vsetkym pekne dakujem za pomoc.
        • Re: VirtualBox 24.04.2007 | 12:45
          Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
          Skus ako root zadat prikaz:
          chmod 660 /dev/vboxdrv
          • Re: VirtualBox 26.04.2007 | 01:40
            bilko   Návštevník
            nic sa nestalo, ziadna odozva a stale to nejde pod uzivatelom
            • Re: VirtualBox 27.04.2007 | 12:23
              tamm   Návštevník
              skus tento link:
              http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox
              mozno ta to nakopne.

    • Re: VirtualBox 26.04.2007 | 21:15
      WlaSaTy   Návštevník
      neviem, ale ked som vyskusal virtual machine tak to vytazovalo cpu na 100% aj ked bol v nom beziaci system idle teda negeneroval zataz.

      skus qemu alebo vmware.
      • Re: VirtualBox 12.06.2009 | 10:49
        miso   Návštevník
        ahojte ja som problem s virtualboxom vyriesil elegantne, naínstaloval verziu 2.2.4 z domovskej stranky a uz mi to bezi aj s usb :)
      • Re: VirtualBox 12.06.2009 | 16:46
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        neviem ktoru verziu virtualboxu si mal ale men to (zataz cpu na 100%) nerobi uz dlhsie

        dokonca ani spusteny photoshop nenuti CPU ist stale naplno a ked nic nepocita tak nezerie vela prostriedok (15-30% pri 600MHz - z moznych 2,2GHz)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment