Touchpad scrolling

Sekcia: Ostatné 20.05.2005 | 16:27
Avatar Koli Gentoo  Používateľ
Chcem sa opytat ci niekto uspesne rozbehal scrolling na touchpade na nejakom notebooku. Ja som sa snazil rozbehat nejaky modul synaptics-0.14.1 ale neuspesne. Postupujem podla instalu ale akonahle zeditujem xorg.conf ( byvaly Xfree86.conf) tak mi nenastartuju X-sy a neviem to nijako ladit, lebo kompilacia aj detekcia touchpadu prebehne OK. (FC3, DELL Latitude D400).
    • Re: Touchpad scrolling 26.04.2005 | 11:36
      peter golis   Návštevník
      no, k tomu potrebujeme vediet co si zmenil, ako si to zmenil a vystup z X (zvykne byvat v /var/log/X.?.log). najme chyby z neho. ale obcas sa zide aj cely
      • Re: Re: Touchpad scrolling 06.05.2005 | 17:23
        Koli   Návštevník
        Zmenil som nazov device v nastaveni pri parametroch mysi, a dalej som nastavil prislusne parametre device-u (Xorg.conf). Nechcem tu zbytocne uverejnovat vypisy z logov, ale mysim ze tam bolo len cosi v zmysle core pointer errorr a nist viac. Nie som uplny newbie, takze rady od ludi ktori to nikdy nerozbehavali nepotrebujem. Touchpad ako taky funguje ale nefunguje tam scroll funkcia ktoru som sa snazil doinstalovat. Ak bol teda niekto pri tejto cinnosti uspesny dajte vediet ak nie, tak vedzte ze som si toho na nete uz precital dost vela ale odpovede som nenasiel
        • Re: Re: Re: Touchpad scrolling 09.05.2005 | 03:28
          The Fox   Návštevník
          "cosi v zmysle core pointer errorr a nist viac" - možno varím z vody, no okrem pridania ďalšieho InputDevice (stačí skopírovať z INSTALL) treba do sekcie ServerLayout toto zariadenie pridať. Môj ServerLayout obsahuje (okrem iného): InputDevice "Touchpad" "CorePointer" InputDevice "Mouse1" "SendCoreEvents" InputDevice "Keyboard1" "CoreKeyboard"
          • Re: Re: Re: Re: Touchpad scrolling 16.05.2005 | 16:25
            koli@koli.sk   Návštevník
            Presne nieco podobne to vyhadzovalo. Ale vsetky tieto riadky som tam urcite mal. Inak tebe to scrollovanie funguje alebo nie? Lebo ked napr pripojim externu mys tak tam koliecko funguje bezproblemov. Ide skor o ten modul pre touchpad
            • Re: Re: Re: Re: Re: Touchpad scrolling 17.05.2005 | 19:13
              The Fox   Návštevník
              Scrollovanie mi funguje. Mám HP nx9020, ktorý má na touchpade takú malú zvislú oblasť pre "koliesko". Funguje aj táto oblasť, ale aj normálne pravý okraj veľkej oblasti pre vertikálne scrollovanie a spodný okraj pre horizontálne scrollovanie. Bez ohľadu na to, či mám pripojenú USB myš alebo nie.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Touchpad scrolling 20.05.2005 | 16:27
                koli@koli.sk   Návštevník
                Uz som na to dosiel. Bolo to tym ze mam Alps touchpad a na to treba nejake patche. Ale dik za povzbudenie, ze ti to funguje aj v tej velkej oblasti.