DOMENA

Sekcia: Ostatné 24.04.2007 | 20:12
ferik   Návštevník
Dobry den,
viete mi poradit kde by som si mohol zaregistrovat domenu?
Ale nechcem mat webhosting iba mat domenu a presmerovat si, vsade nachadzam ze mi zaregistruju domenu len ak si unich objednam aj webhosting....

:(
    • Re: DOMENA 24.04.2007 | 20:18
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      (pokial ide o domenu SK)

      http://www.sk-nic.sk/

      musis sa zaregistrovat, nieco vytlacit, u notara nechat par korun a dorucit im to (osobne do Karlovej Vsi v Bratislave alebo postou). potom potrebujes vyuzit sluzby registratora, ktory na tvoje ID a meno zaregistruje domenu (niektori ti poskytnu aj zdarma priestor - freeserver.sk)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: DOMENA 24.04.2007 | 20:22
        ferik   Návštevník
        a z kade zozeniem registratora?
        som myslel ze ked uz budem u SK-NICu mat tie papiere tak mi daju nejaky pristup kde mozem nadefinovat pre moju domenu IPcky pre webpriestro a podobne...

        • Re: DOMENA 24.04.2007 | 20:28
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          tak to teda nie :) registrator ti poskytne spravu DNS. ako som uz spomenul, freeserver.sk ti to zdarma registruje (za cenu domeny samozrejme)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: DOMENA 24.04.2007 | 20:38
            ferdik   Návštevník
            aha takze registrator mi vlastne zabezpeci ze si v ich DNSsku mozem nastavit IPcky ake chcem pre web mail a podobne?
            • Re: DOMENA 24.04.2007 | 20:49
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              vsetko zalezi od konkretneho registratora, to co si napisal sa casto robi cez webove administracne rozhranie (ale musis vediet ako to funguje, alebo dat poziadavku priamo na nich - alebo sa uspokojit s ich sluzbami ak nejake davaju alebo to skombinuj podla predstav)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: DOMENA 24.04.2007 | 21:23
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                budem sa opakovat po uid0 ... freeserver.sk ... regnes si domenu a v setupe si zmenis DNSka ... sranda je, ze si platis len za domenu.
      • Re: DOMENA 24.04.2007 | 23:03
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        u niektorych registatoroch nemusis behat k notarovi, registrator ju regne na seba a ty budes len prenajimatel, samozrejme s moznostou prepisu domeny opat na teba.
        • Re: DOMENA 24.04.2007 | 23:42
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          toto niekto povazuje za moznost?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: DOMENA 25.04.2007 | 00:13
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            ano, nie kazdemu sa chce behat notarovi overovat podpis...
            • Re: DOMENA 25.04.2007 | 00:26
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              mne to trvalo 10 minut, nasiel som si totiz notara co je 100m od skoly a rano som sa tam zastavil... na ceste domov som to nechal v karlovke a bolo vybavene ;) teda to bola ta tuhsia cast, lebo su trosku nenapadni, na takom kopci :)
              Debian. apt-get into it…