V čom je problém?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.04.2007 | 18:17
Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
Cawte,
mam problem, ale neviem v com. Nedaju sa mi posielat maily z gmailu vacsie ako cca 60kb(mensie sa daju). Vzdy ked posielam takyto mail mi v gmaily napise chyba 007 mam skusit niekolko minut neskor a ked posielam takyto mail cez server gmailu v Thunderbirde mi vypise:
Odosielanie spravy zlyhalo.
Spravu sa nepodarilo odoslat, pretoze sa nepodarilo spojit s SMTP serverom. Server moze byt nepristupny, alebo odmieta spojenie.Overte si, ze vase nastavenie SMTP servera je spravne, alebo kontaktujte vasho spravcu siete.
Ale pri tom z inych pocitacov mi idu posielat taketo maily z mojho gmail uctu, len na mojom pocitaci nie. Moze byt chyba v nete, ked mi to robi aj vo Winowse na mojom pocitaci? Viete mi niekto s tym poradit? dakujem
    • Re: V čom je problém? 25.04.2007 | 21:38
      Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
      No, prečítal si si, ako treba nastaviť konto v klientovi na stránke www.gmail.com (skúsil si odoslať priamo z gmail?)?
      nechcem dýchací prístroj s windowsom
      • Re: V čom je problém? 25.04.2007 | 22:52
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        mam to vsetko podrobne nastavene. Mne sa daju posielat maily, len nemozu byt vacsie ako 60kb...ak su vypise spominanu chybu. Podla mna to nema nic s TB, lebo chybu vypisuje aj ked posielam mail vacsi ako 60kb priamo z gmail, ale len na mojom pocitaci. Ak to posilam napr. zo skoly nemam ziadny problem :-(
        • Re: V čom je problém? 25.04.2007 | 23:16
          ---   Návštevník
          error 007
          tu je dalsia debata o tom ,ale nespomina sa thunderbird , zrejme ide o konflikt s gmailom
          • Re: V čom je problém? 26.04.2007 | 00:06
            Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
            Na stránke gmail je podpora Thunderbird, ale pre užívateľov W.

            Skús nastaviť KMAIL, ten tam síce nie je, ale funguje.
            Hneď zistíš, kde je problém

            A skúsil si inú adresu - iný mail-server napr zoznam?
            Tam to ide alebo nie?
            nechcem dýchací prístroj s windowsom
            • Re: V čom je problém? 26.04.2007 | 07:44
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              skusal som yahoo, ale tam robilo to to iste ako gmail. nemal som problemy jedine s szm.
              ale ak myslis odosielanie neda sa mi taky mail poslat na hociaku adresu, bez ohladu na adresata.
              • Re: V čom je problém? 26.04.2007 | 23:16
                Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
                Neviem, ale skontroluj si klienta, či tam náhodou nemáš niekde obmedzené množstvo dát - hoci takéto niečo
                (uvádzaš, že z práce Ti to ide, doma ani priamo z gmailu)


                Skús vykonať upload dát väčšieho objemu, ale nemyslím poštu


                "...myslis odosielanie neda sa mi taky mail poslat na hociaku adresu, bez ohladu na adresata."
                Trošku uprav vetu


                Neskúšaj Yahoo!, ale skús pobox, freemail, zoznam - je ich neúrekom


                nechcem dýchací prístroj s windowsom
                • Re: V čom je problém? 26.04.2007 | 23:18
                  Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
                  Pozn.:
                  Aké máš vlastne nastavené zabezpečenie?????
                  nechcem dýchací prístroj s windowsom
                  • Re: V čom je problém? 27.04.2007 | 22:01
                    Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                    Ja mam nastaveny thunderbird podla navodu na gmail. Podla mna to nebude v TB, lebo sa mi to neda poslat ani priamo cez gmail.(yahoo som skusal tiez a mal som ten isty problem, a nechcem ist na iny mail, ked ma na mna tolko ludi kontakt na ten gmail.)
                    • Re: V čom je problém? 28.04.2007 | 12:54
                      Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
                      totiž - chcel som Ti navrhnúť, aby si iba vyskúšal, nie menil svoj primárny mail. Vytvorenie konta je otázka minuty?

                      " gmail je iný "
                      nechcem dýchací prístroj s windowsom
                      • Re: V čom je problém? 28.04.2007 | 14:02
                        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                        Aha...mno ako som spominal v minulosti som skusal yahoo, cez ktory sa mi nedali tiez posielat vacsie maily z domu. Skusal som aj szm, cez ktory sa mi dali posielat vacsie maily z domu, ale kusok pomalsie.
                        • Re: V čom je problém? 28.04.2007 | 22:40
                          Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
                          V danom prípade máš asi problém v prenose smerom hore " upload"

                          Neviem, koho máš poskytovateľa služby a koho v práci. Tam niekde by si mal hľadať problém
                          nechcem dýchací prístroj s windowsom
                          • Re: V čom je problém? 29.04.2007 | 11:28
                            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                            Ja mam rychly internet od T-mobilu a pravdu povediac, keby som nepodpisal zmluvu na 2 roky uz by som ho mal daaavno vymeneny. Ale problem v mojom okoli je aj ten, ze ho nemam za co vymenit... a za ten upload mam ist do T-mobilu?
                          • Re: V čom je problém? 29.04.2007 | 13:27
                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                            žeby blokovali veľkosť súborov pri uploade? Ja som si stále myslel, že sa blokuje iba rýchlosť. Ja mám upload 128kbit/s a môžem preniesť súbor s akoukoľvek veľkosťou (ak to vydržím čakať :) ). To ale nemám T-Mobile ale T-Com. Ale možné je všetko. Možno to naozaj T-mobile nejakým spôsobom blokuje (aj keď neviem ako by sa to dalo)
                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                            • Re: V čom je problém? 29.04.2007 | 18:50
                              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                              Ale ked pouzivam p2p (LinuxDC) bez problemov odomna tahaju. Asi to potom neblokuju, alebo newiem...:-(
                              • Re: V čom je problém? 29.04.2007 | 21:29
                                Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
                                Nemyslel som, že by Tvoj provider toto blokoval, ale myslel som nastavenia u Teba, alebo prípadné nastavenie v ktorom môžeš mať chybu.
                                Mne napr. spojenie cez PCMCIA kartu nejde vypnúť, ani samozrejme bezpečne odpojiť, riešim to pomocným softom.
                                Máš asi modem, alebo PCMCIA kartu.
                                nechcem dýchací prístroj s windowsom
                                • Re: V čom je problém? 30.04.2007 | 17:03
                                  Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                                  Mam modem. Tak ak som dobre pochopil moze byt chyba v modeme? Nic som nenastavoval len som pri installaci Kubuntu zapol modem a automaticky mi detekovalo spojenie (kabel z modemu mam pichnuti do Ethernetu). Vo win som tiez nic nenastavoval, lebo tam mi to tiez detekuje bez pripadnej konfiguracie. Ak by bola vsak chyba v nastaveni robilo by mi to aj vo Win? (co robi)
                                  • Re: V čom je problém? 30.04.2007 | 17:07
                                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                    Áno robilo. Myslím, že aj modemy majú webové rozhranie na správu. Skús napísať do internetového prehliadača 192.168.1.1 . V návode by malo byť meno a heslo na prihláseni. Skús to.
                                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                    • Re: V čom je problém? 30.04.2007 | 17:33
                                      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                                      Nenašlo mi tu stranku. Mam v manualy k modemu nieco podobne. Take cisla:-) Tam mi ukazuje silu signalu a kavlitu. Je to nieco s tym?
                                      • Re: V čom je problém? 30.04.2007 | 17:47
                                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                        Nno tak treba skúsiť tie z manuálu ;) . No tam sa možno bude dať aj niečo nastaviť, ale asi najlepšie bude opýtať sa na to v T-mobile, kde je problém
                                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                        • Re: V čom je problém? 30.04.2007 | 19:25
                                          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                                          To bude asi najrozumnejsie. Diki ;-)
                                        • Re: V čom je problém? 30.04.2007 | 19:25
                                          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                                          To bude asi najrozumnejsie. Diki ;-)
                                        • Re: V čom je problém? 30.04.2007 | 19:25
                                          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                                          To bude asi najrozumnejsie. Diki ;-)