Ako zakryt IP adresu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.04.2007 | 23:31
Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
existuje pod linuxom nieco, co skryje moju IP adresu, resp. by som potreboval, aby si tvarila ze som na slovensku, aj ked som v uk. potreboval by som to, pretoze stv2 bude davat live hokej, ale iba pre ludi na slovensku (neviem kto na slovensku bude pozerat hokej cez net, ked snad kazdy xyta stv2). ip adresy z vonka to ale nepusti, to je hlavny dovod.
akakolvek rada, prip. system potesi, aj keby som si mal hned nainstalovat solaris alebo ms-dos 6.2 :)
    • Re: Ako zakryt IP adresu 26.04.2007 | 23:43
      WlaSaTy   Návštevník
      no, pokiaľ si uvedomíš prečo je to vysielanie obmedzené len pre Slovensko, tak si zožeň proxy alebo DVB-S s balíkom Slovak Link.
      • Re: Ako zakryt IP adresu 26.04.2007 | 23:56
        Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
        slovak link si na 2 tyzdne hokeja asi zhanat nebudem :) vacsinu potrebnyx programov mozem pozerat live cez myeuro.tv, ide mi fakt iba o ten hokej na stv2, pretoze cesi na ct2 a ct4 urcite budu davat iba ceske zapasy.

        co znamena ta prva moznost - verejny proxy a ako na to?
        • Re: Ako zakryt IP adresu 27.04.2007 | 00:01
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          nakonfigurujes web prehliadac aby siel cez proxy. viac v nastaveniach prehliadaca. a nejaku free proxynu (ak na svk existuje) najdes cez google
        • Re: Ako zakryt IP adresu 27.04.2007 | 00:04
          WlaSaTy   Návštevník
          pokiaľ je proxy verejný, tak neposkytuje dostatočný dátový prietok na streaming videa. takže si môžeš prenajať danú službu u poskytovateľa ktorý má danú službu v portfóliu služieb. alebo, napadla ma ešte jedna možnosť. ak poznáš niekoho s tv kartou a vysokým uploadom, tak ti to môže nastreamovať. ale nezabudni potom zaplatiť licenčné poplatky za vysielanie a prijímanie :-)
          • Re: Ako zakryt IP adresu 27.04.2007 | 00:12
            RandoMMeR   Návštevník
            wlasaty ma pravdu, mne proxy ( ceske,slovenske ) poskytuje max 10KB/s. nieje to vela, na streaming uz ani zdaleka nie. ja som tie proxy vyuzival hlavne kvoli registracky na ic.cz, protoze ic.cz pusta iba slovensko a cesko a ja som v USA :)
            • Re: Ako zakryt IP adresu 27.04.2007 | 00:17
              Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
              well done, kazdopadne diky za tip na registraciu ic.cz, to som tiez minule potreboval a musel som poprosit kamosa doma, aby mi to zaregistroval :)
    • Re: Ako zakryt IP adresu 27.04.2007 | 00:16
      Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
      nikoho veru s tv kartou a vysokym uploadom nepoznam, ale jasne, ze by som si poctivo vsetko zaplatil, keby som poznal, nebudem hadat podvadzat slovensky stat :)

      neviem toho sice vela o verejnyx proxy serverox, ale myslel som, ze to nebude take jednoduxe, to by to potom asi kazdeho napadlo a boli by toho plne fora a nemusel by som sa na to pracne vypytovat :)

      ta moznost prenajatia proxy sluzby, neznie tak zle, ani som nevedel ze take nieco existuje. zalezi uz len od toho, kolko taka srandicka stoji a ci sa mi to podari zohnat v nejakej firme, nespominam si, ze by to ponukala firma od ktorej mam hosting ja. nemas nejaky tip?
      • Re: Ako zakryt IP adresu 27.04.2007 | 00:40
        WlaSaTy   Návštevník
        vtip je v tom, ze video sa na nete posiela inym protokolom takze by bol vhodnejsi nazov redirektor (presmerovac). a vzhladom na retransmisne prava to bude poskytovat asi ...

        takze bude jednoduchsie pouzit digisat ako som uz pisal. ak si v anglicku, tak si tych par libier zarobis velmo rychlo.
        • Re: Ako zakryt IP adresu 27.04.2007 | 00:44
          Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
          no to ano, ale kedze byvam na farme, kde siroko daleko nic nie je, uz by som to asi nezohnal za dva dni, navyse ani necem mat vsetky programy na trvalo, to by som moc sedel pri telke :)
          ked nic ine, tak na stranke hokejovej federacie je odkaz, kde sa da kupit stream jednotlivyx zapasov (od 2.5 eur, tusim), sledovanie jedneho muzstva (20 eur) alebo cely sampionat (40 eur). nakoniec, od stvrt finale uz zrejme aj cesi budu davat vsetky zapasy na ct2 alebo ct4.

          kazdopadne som sa zase dnes dozvedel o niecom o com som vela nevedel, takze to svoj ciel splnilo. Diky za tipy.
          • Re: Ako zakryt IP adresu 28.04.2007 | 01:19
            Nilo   Návštevník
            Zdavim ked ty mozem poradit skus us stranku
            "www.onlineTV1.us" je tam poplatok cca £12 na mesiac tak ked sa ty to nezda vela tak to skus,je tam jednoducha regg...
            ale nato prides. Ja som si to dal tiez len kvoli MS inac by som si to urcite nedaval zatim ....
    • Re: Ako zakryt IP adresu 28.04.2007 | 01:42
      ka1n   Návštevník
      podla mna je aj moznost (ak mas vlastny server na svk) spravit si ssh tunel, ten nakonfigurovat ako proxy. a ides.
    • Re: Ako zakryt IP adresu 28.04.2007 | 09:34
      Avatar Radim Ubuntu  Používateľ
      Diky za info. Hokej nakoniec zrejme budu davat na myeuro.tv, ale kazdopadne sa hodi kazda nova informacia a skusenost.