guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.04.2007 | 13:31
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
skusal niekto guitar pro rozchodit pod linuxom?

nakresli to noty a taaaaak... s tym spokojnost. lenze nejde prehrat :(

da sa to nejako nastavit vo winecfg? ma s tym niekto skusenosti? dakujem...
    • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 14:34
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      pokial viem, vo winecfg je karta AUDIO a tam sa da vybrať hodny driver na tvoj zvuk. Zaskrtni vsetky drivery, možem poradiť jedine pokus - omyl, nejde predsa o vybusniny :-)
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 14:44
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      bez hardwaroveho MIDI (driverom podporovaneho, na SB128 a pod. zabudni) to ani nechci pocut...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 15:38
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        skusal som a skusal...

        vo windows funguje bez problemov...

        mam zvukovku na zakladnej doske, klasika ac97. mainboard microstar
        • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 15:56
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          lebo windows ma:

          1) drivery od vyrobcu, ktore to mozu nejak riesit
          2) MIDI sadu kupenu od Rolandu a celkom vykonny emulator
          Debian. apt-get into it…
          • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 18:43
            WlaSaTy   Návštevník
            to ze su vo windows SW midi (ci uz cez DX alebo nieco ine) este neznamena ze je linux pozadu. timidity nie je ziadne becko a jeho banky su ovela vecsie a roznorodnejsie ako tych par mega od rolandu ktore skupilo miktosoftovo.
            • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 18:50
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              haha, tak skus porovnat to plaziace sa timidity na 1200MHz procesore s DirectX na 166MHz procesore.

              len si daj pozor aby mu to nedalo riadne cez drzku (ako je to mozne sa ma nepytaj).

              a General MIDI od Rolandu je proste General MIDI od Rolandu, 8MB patch set ktory dodava Creative je oproti tomu odpad (ked pominiem, ze 4 a 2 MB mi zneju tiez lepsie nez ten 8MB)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 21:26
                WlaSaTy   Návštevník
                skusim to porovnat ihned ked budem mat k dispozicii dane procesory a dany poreacny system. to ze mi na cca 300MHz dokazalo DX prehrat SW midi na cca 35% zatazi procesora (len midi, bez inych vypoctov) poukazuje na to ze sa asi nerozumieme. skus si vyratat kolko by malo ostat na system teoreticky na tom 166MHz.

                a general midi od rolandu je general midi od rolandu, rovnako ako aj sw midi od c-media je sw midi od c-media. ale ak ti to lepsie vyhovuje, tak to pouzivaj.
                • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 21:30
                  Elven   Návštevník
                  a moze teda niekto poradit cez aku fintu sa da spustit zvuk na win programe pod ubuntu? :)
                • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 21:42
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  tak mi vysvetli preco mi po spusteni timidity nabehne zataz na 100% a pokial spravim aj nieco ine okrem toho, tak pocujem krasne praskanie ci sekanie? toto je akoze ekvivalentny vykon?

                  okrem toho, ked sa vratime k tomu guitar pro, tak je ten vykon ihned pocut - directx jasne vedie, aj niekolko gitar, basu a bicie stiha a timidity nestiha.

                  Roland MT-32 (toto sice M$ nema, ale ten set maju tiez dobry) je legenda a hry mavali pre nu specialne tracky (napr. monkey island)
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 22:01
                    WlaSaTy   Návštevník
                    to by ma zaujimalo jake banky si do toho natahal kedze ti to blbne, a aku uchvatnu zvukovku mas.

                    mimochodom, midi pre gitaru jasne vedu, to je pravda. skoda ze to neplati pre cloveka ktory uz aspon raz v zivote pocul gitaru hrat.
                    • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 22:17
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      mam v tom obycajne freepats

                      > mimochodom, midi pre gitaru jasne vedu, to je pravda. skoda ze to neplati pre cloveka ktory uz aspon raz v zivote pocul gitaru hrat.

                      tym chces povedat co? ze si este nepocul gitaru nazivo? to je divne... skus si pustit radio (aj ked sa mozes nacakat kym zacujes nejaku poriadnu gitaru, v radiach su same sracky)
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 22:24
                        WlaSaTy   Návštevník
                        s tou gitarou chcem povedat len to, ze midi s gitarovymi samplami sa da pouzit len ako splet hluchu a nie zvukov alebo nebodaj hudby. ale na orientacnu ukazku ako to asi znie, je to ok.
                        • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 01.05.2007 | 00:13
                          Elven   Návštevník
                          jj suhlas. ktory ton ako by mal priblizne zniet... a aj s tym radiom hore spominanym suhlasim :)

                          problem je ale taky, ze ked nahodim winecfg, tak v audio ani za svet nedokaze spustit taky testik... stale ze chyba :(

                          co sa s tym da spravit?
                          • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 01.05.2007 | 00:52
                            WlaSaTy   Návštevník
                            :ked nahodim winecfg, tak v audio ani za svet nedokaze spustit taky testik.

                            a preco to nenahodis predsa len pod mac os x?
                          • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 01.05.2007 | 05:14
                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                            musis cez timidity vytvorit virtualne zariadenie a potom ho zvolit v guitar pro, ale vykon je/bol (aspon u mna) dost zly...
                            Debian. apt-get into it…
        • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 16:01
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Vyskúšaj vo winecfg nastaviť v záložke Audio v Driver Selection ALSA Driver, Hardware Acceleration zvoľ Emulation a potvrď voľbu Driver Emulation. Možno ti toto nastavenie pôjde.
          • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 20:25
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            bohuzial nejde :(
            • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 21:29
              WlaSaTy   Návštevník
              Stano,
              ked ti to nejde na linuxe a windows nechces tak to skus na tom dalsiom _podporovanom os.
            • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 21:37
              orthoo   Návštevník
              ahoj stano. no daj do synaptic vyhladavat daky ten driver na MIDI snad tam daco najdes a pokil viem tak aj linux ma veci na gitaru skusal som ich a ide tam aj foramt guitar pro. lebo wine nieje vzdy ta najlepsia volba.


              inak a pozdrav brata. povedz ze ho pozdravuje MJ on bude vediet
            • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 29.04.2007 | 22:51
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              Stano, co takto vyskusat tuxguitar? myslim, ze to je ta prava nahrada GP
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: guitar pro - ubuntu - winko - nejde zvuk 01.05.2007 | 00:17
                Elven   Návštevník
                diky moc :) poskusam a dam vediet :)